VRER ravit 13.05.2018

- Kilpailupäivä 13.05.2018, VIP 12.05.2018 klo 12.00
- Järjestäjänä Miseryn ravitalli
- Vastuuhenkilö misery.
- Tulokset arvotaan puolueettomasti arvontakoneella

Säännöt

- Käytössä on VRERin säännöt
- Yksi hevonen vain yhteen lähtöön / ravit
- Karsintoihin 1 hevonen + 1 varahevonen / omistaja, muihin lähtöihin 3 hevosta / omistaja
- Ryhmälähtöihin mahtuu 12 ja tasoitusajoihin 16 ensimmäisenä ilmoittautunutta valjakkoa.
- Päälähtöjä/karsintoja ei jaeta, muut voidaan tarvittaessa jakaa sopiviin ryhmiin.

Osallistuminen

osallistumiset sähköpostiin virtmisery(a)gmail.com otsikolla "ravit"

Osallistumiset vain alla olevassa muodossa:
ikä skp Hevosen nimi / ohjastaja (Seura) hevosen ennätys (m-ennätys) --




Lähdöt

Lähtö 1. Monté Prix De Virtuile 1. karsinta, monté ryhmäajo 2100m, m29,5-aikaiset ja nopeammat kylmäveriset
4 000ve - 2 000ve - 1 000ve - 500ve (- 250ve)
Lähtö 2. Monté Prix De Virtuile 2. karsinta, monté ryhmäajo 2100m, m29,5-aikaiset ja nopeammat kylmäveriset
4 000ve - 2 000ve - 1 000ve - 500ve (- 250ve)
Lähtö 3. Monté Prix De Virtuile 3. karsinta, monté ryhmäajo 2100m, m29,5-aikaiset ja nopeammat kylmäveriset
4 000ve - 2 000ve - 1 000ve - 500ve (- 250ve)
Lähtö 4. Monté Prix De Virtuile 1. karsinta, monté ryhmäajo 2100m, m19,0-aikaiset ja nopeammat lämminveriset
4 000ve - 2 000ve - 1 000ve - 500ve (- 250ve)
Lähtö 5. Monté Prix De Virtuile 2. karsinta, monté ryhmäajo 2100m, m19,0-aikaiset ja nopeammat lämminveriset
4 000ve - 2 000ve - 1 000ve - 500ve (- 250ve)
Lähtö 6. Monté Prix De Virtuile 3. karsinta, monté ryhmäajo 2100m, m19,0-aikaiset ja nopeammat lämminveriset
4 000ve - 2 000ve - 1 000ve - 500ve (- 250ve)
Lähtö 7. Monté avoin ryhmäajo 1100m, A-ponit
150ve - 100ve - 50ve - 30ve (- 20ve)
Lähtö 8. Monté avoin ryhmäajo 1600m, B-ponit
150ve - 100ve - 50ve - 30ve (- 20ve)
Lähtö 9. Monté Prix De Virtuile-finaali, monté ryhmäajo 2100m, kylmäveriset - ei suoraa osallistumista
10 000ve - 5 000ve - 3 000ve - 2 000ve (- 1 000ve)
Lähtö 10. Monté Prix De Virtuile-finaali, monté ryhmäajo 2100m, lämminveriset - ei suoraa osallistumista
10 000ve - 5 000ve - 3 000ve - 2 000ve (- 1 000ve)



Osallistujat

Lähtö 1. Monté Prix De Virtuile 1. karsinta
4 000ve - 2 000ve - 1 000ve - 500ve (- 250ve)
1. 14v o Huliwili I.F. / misery. (MRA) 20,3ake (m25,3ake) -- 01.28,2make 
2. 12v o Hissunkissun I.F. / Jaana (MRA) 22,6ake (m25,0ake) -- 01.28,5make x
3. 9v r Duanin Pataässä / Lilja (ARO) 25,5a (28,4ma) -- 01.28,5make 
4. 12v o AH Irokeesi / (ARO) 25,3a (28,4ma) -- 01.29,1make 
5. 9v t AH Minttukaakao / Vallu (DS) 23,2ly (m25,3ly) -- 01.29,2make 
6. 15v o Narrilaivan Joutilas / Shavo (NaSe) 21,5a (m25,2a) -- 01.29,3make x
7. 12v o Saltan Vääristymä / Amelie (Salta) 21,4aly (26,3maly) -- 01.29,5make
8. 9v o AH Motivaatio / Hilla (DS) 20,3aly (m28,2ly) -- 01.29,5make
9. 8v o Ruskon Hallasurma / Jonne R (RuKo) 22,2ke (25,2maly) -- 01.29,6make x
10. 12v o Tulihurma I.F. / Ellu (Salta) 21,1aly (26,5maly) -- 01.30,6make
11. 10v t Ruskon Jadessa / Pauli H (RuKo) 22,1ke (25,3maly) -- 01.31,5make
12. 14v o Purnin Kulovalkee / Ulla (NaSe) 21,9a (m24,4a) -- 01.31,6make 

Lähtö 2. Monté Prix De Virtuile 2. karsinta
4 000ve - 2 000ve - 1 000ve - 500ve (- 250ve) 
1. 9v o Rahhaa Tulloo / Lauri (MRA) 24,2ake (m26,5aly) -- 01.28,1make 
2. 8v o Theotorden / Janne P (RuKo) 23,1ake (25,2maly) -- 01.28,2make x
3. 9v t AH Väkkärä / Kukalie (DS) 23,4aly (m26,6aly) -- 01.29,1make 
4. 8v o Duanin Herrasmies / Kari (DS) 22,5aly (m27,5ly) -- 01.29,2make 
5. 15v o AH Pikku-Velmu / (ARO) 25,5 (26,4ma) -- 01.29,4make 
6. 10v o Koistilan Joona / Petri (MRA) 22,2aly (25,5maly) -- 01.30,2make x
7. 12v o O.R. Ferrari / Jane (RuKo) 22,1aly (24,3maly) -- 01.30,3make xx
8. 15v o Narrilaivan Camoon / Elli (NaSe) 24,3a (m26,4a) -- 01.30,3make
9. 11v o Ikikorven Taskunauris / Ellu (Salta) 21,2aly (27,2maly) -- 01.30,4make
10. 12v t AH Sadetanssi / (ARO) 23,3a (29,2ma) -- 01.31,2make
11. 12v t Saltan Hahtuva / Amelie (Salta) 22,2aly (26,3maly) -- 01.31,2make
12. 12v o Narrilaivan Pennitön / Topi (NaSe) 26,5a (m26,3) -- 01.31,6make 

Lähtö 3. Monté Prix De Virtuile 3. karsinta
4 000ve - 2 000ve - 1 000ve - 500ve (- 250ve) 
1. 14v t Adinan Enni / Jannica (APR) 29,4m -- 01.28,8make x
2. 12v t Ruskon Lennotar / Ellu (Salta) 20,1aly (27,2mke) -- 01.28,9make 
3. 9v o Savun Capina / Timo (DS) 22,2ake (m26,8aly) -- 01.29,0make xx
4. 11v o AH Sysi / (ARO) 22,2a (26,7ma) -- 01.29,3make 
5. 12v t Tuulia I.F. / Laura (MRA) 20,3ake (m28,9aly) -- 01.29,5make x
6. 8v t Radikaalin Pakkomielle / Henry (DS) 22,3ake (m26,5aly) -- 01.29,8make 
7. 15v t AH Caolila / (ARO) 25,0a (26,1ma) -- 01.30,4make
8. 13v o Narrilaivan Palalaikka / Iida (NaSe) 22,4a (m24,2a) -- 01.30,6make
9. 10v o O.R. Turkinpippuri / siinau (RuKo) 20,1aly (24,1maly) -- 01.31,2make
10. 13v o Narrilaivan Jesper / Aki (NaSe) 24,3a (m27,4a) -- 01.31,3make
11. 8v t Ruskon Helmiina / Onni U (RuKo) 25,1ly (25,3maly) -- 01.31,4make x
14v t Tuliroihu I.F. / Petra (MRA) 24,5ake (m28,7ake) -- hpl

Lähtö 4. Monté Prix De Virtuile 1. karsinta
4 000ve - 2 000ve - 1 000ve - 500ve (- 250ve) >
1. 10v t Sweet As Sin / misery. (MRA) 10,1aly (m17,1aly) -- 01.17,0make 
2. 9v o I'm Perfect Rus / Ellu (Salta) 10,4aly (15,2maly) -- 01.17,5make 
3. 6v o Extreme Blue / Jokke U (RuKo) 12,4ake (14,6maly) -- 01.17,8make 
4. 6v t Jekaterína BUG / Heli A. (DS) 13,1aly (m18,3ke) -- 01.18,2make 
5. 9v o He's My Hero / Shavo (NaSe) 12,1a (m15,2a) -- 01.18,5make x
6. 10v o Crownless Ach / (ARO) 12,1a (15,3m) -- 01.18,9make x
7. 8v t Quantum Ximena / (ARO) 13,2a (18,2ma) -- 01.19,0make x
8. 8v o Sébastien Duán / Sebastian (DS) 11,0ake (m18,2ke) -- 01.19,1make
9. 8v o Saltwick Bay / Urmas (Team Ninitra) 11,3a (m16,4a) -- 01.19,2make
10. 10v t Here Comes Trouble / Kiia (NaSe) 12,1a (m15,2a) -- 01.19,3make
7v t Rjazán Larísa / Jouni A (RuKo) 13,4aly (14,1maly) -- hlo

Lähtö 5. Monté Prix De Virtuile 2. karsinta
4 000ve - 2 000ve - 1 000ve - 500ve (- 250ve) 
1. 10v t Cheer Me Up / Iida (NaSe) 13,5a (m15,3a) -- 01.17,1make 
2. 6v o Sevastjan Duán / Nora (DS) 13,2aly (m17,5ke) -- 01.17,4make 
3. 11v o Blueshouse Burn / Bertel (Team Ninitra) 10,8a (m16,3a) -- 01.17,5make x
4. 8v o Sir Boléro / Ellu (Salta) 12,5ly (15,1maly) -- 01.17,6make x
5. 9v o He Talks To Me / Ulla (NaSe) 12,1a (m15,5a) -- 01.18,1make x
6. 12v o Fireking Ach / (ARO) 11,1a (17,5ma) -- 01.18,1make 
7. 8v o Oxford Rus / Markku S (RuKo) 12,2ake (14,2maly) -- 01.18,5make x
8. 11v o Arran Ach / (ARO) 12,2a (16,6ma) -- 01.18,5make
9. 7v o Sacré Yezekael / Ria R. (DS) ​13,1aly (m18,3ke) -- 01.19,2make xx
10. 5v o Legend of Shining Son / Viveka (Team Lily) 01.13,6a (m01.18,2a) -- 01.19,3make
11. 7v t Rjazán Galína / Pekka P (RuKo) 13,2aly (14,2maly) -- 01.19,5make x
12. 7v t Sweetheart Snilli / Micke (MRA) 10,5aly (m18,3ake) -- 01.19,5make 

Lähtö 6. Monté Prix De Virtuile 3. karsinta
4 000ve - 2 000ve - 1 000ve - 500ve (- 250ve) 
1. 8v t Caribbean Cocoon / Harri P (RuKo) 11,6aly (15,6maly) -- 01.17,6make 
2. 9v t Madame Casanova / Ellu (Salta) 10,2aly (15,1maly) -- 01.17,7make x
3. 6v o Battlemage Ach / (ARO) 12,3a (18,2ma) -- 01.17,8make 
4. 9v o Tornado In A Box / Topi (NaSe) 12,3a (m15,2a) -- 01.18,2make 
5. 7v o Kapiton Duán / Janne T (RuKo) 13,4aly (16,4maly) -- 01.18,4make 
6. 11v t She Bangs She Bangs / Elli (NaSe) 12,3a (m15,1a) -- 01.18,4make x
7. 6v o Juniper Free Hero / Lauri (MRA) 13,3aly (m15,5aly) -- 01.18,5make x
8. 8v o Constantine Ach / (ARO) 12,4a (17,4ma) -- 01.19,2make
9. 6v o Cisco Cellini / Kaisa T. (DS) ​11,2aly (m18,6ke) -- 01.19,4make x
10. 6v t Roxanne Duán / Reino U. (DS) 13,6aly (m16,5ke) -- 01.19,4make
9v o Winterfell's Victory / Tuukka (Team Lily) 01.10,2a (m01.12,2a) -- - hll

Lähtö 7. Monté avoin ryhmäajo 1100m, A-ponit
150ve - 100ve - 50ve - 30ve (- 20ve)

Ryhmä 1
1. 6v t Toy's Cathrine / Jaana (MRA) 2.46,5aly (ei m-enn.) -- 02.57,5maly 
2. 14v o Narrilaivan Matias / Shavo (NaSe) 2.18,3a (ei m-enn.) -- 02.57,6maly x
3. 7v t Serendipity / Micke (MRA) 2.44,8aly (ei m-enn.) -- 02.59,1maly 
4. 14v o Narrilaivan Matias / Matti (NaSe) 2.18,3a (ei m-enn.) -- 03.00,2maly x
5. 14v o Capri's Alexander / (Kestrel) 2.45,2aly (ei m-enn.) -- 03.01,2maly
6. 6v o Asterion / (Kestrel) 2.46,3ly (ei m-enn.) -- 03.01,1maly x
10v t Narrilaivan Charmadonna / Donna (NaSe) 2.19,3a (ei m-enn.) -- hll

Ryhmä 2
1. 11v t Sølv's Grapefruit / Janna (Salta) 2.24,4aly (2.45,1maly) -- 02.44,5maly 
2. 12v o Taikatatti RC / (ARO) 2.39,3 (2.49,4m) -- 02.46,3maly 
3. 11v t Sølv's Shocked / Jenni (Salta) 2.14,6aly (2.42,4maly) -- 02.47,1maly x
4. 12v o Juniper I.F. / Sara (Salta) 2.12,3aly (2.42,2maly) -- 02.47,6maly x
5. 9v o Fool's Snickerdoodle / (ARO) 2.46,2 (2.55,5m) -- 02.49,3maly
6. 7v t Why Not / Petra (MRA) 2.35,4aly (m2.47,2aly) -- 02.49,5maly x
13v o Aken Longmorn / (ARO) 2.44,1 (2.55,3m) -- hpl

Lähtö 8. Monté avoin ryhmäajo 1600m, B-ponit
150ve - 100ve - 50ve - 30ve (- 20ve)
1. 13v o Bartholomew I.F. / misery. (MRA) 43,2aly (m2.08,8ly) -- 02.05,8maly 
2. 8v o Travette NRL / Jenni (Salta) 2.07,5ly (2.18,6maly) -- 02.15,2maly 
3. 13v t Eloveera NRL / Elli (NaSe) 39,1ly (ei m-enn.) -- 02.07,6maly 
4. 6v o Aken Tvinnig / (ARO) 2.12,4 (2.17,3m) -- 02.16,3maly 
5. 10v o Christoffer SWE / Sanni (MRA) 52,7ke (m2.17,4ly) -- 02.16,3maly 
6. 6v t Aken Magi / (ARO) 2.16,2 (2.17,1m) -- 02.16,9maly x
7. 10v t Miftare Go / Wilma (NaSe) 40,4ly (ei m-enn.) -- 02.18,8maly
8. 11v o Rune NRL / Eva-Maria (NaSe) 40,5aly (ei m-enn.) -- 02.19,2maly xx
9. 8v t Rioller NRL / Janna (Salta) 2.12,4aly (2.20,5maly) -- 02.20,2maly
10. 6v t Chachacha I.F. / misery. (MRA) 2.07,2aly (m2.21,2aly) -- 02.20,4maly
6v t Mellony Narr / (ARO) 2.15,2 (2.17,4m) -- - hyl

Lähtö 9. Monté Prix De Virtuile-finaali (arpoi tvisha) 
10 000ve - 5 000ve - 3 000ve - 2 000ve (- 1 000ve) 
1. 12v o Hissunkissun I.F. / Jaana (MRA) 22,6ake (m25,0ake) -- 01.26,2make 
2. 8v o Duanin Herrasmies / Kari (DS) 22,5aly (m27,5ly) -- 01.26,3make 
3. 14v t Adinan Enni / Jannica (APR) 29,4m -- 01.27,0make 
4. 12v o AH Irokeesi / (ARO) 25,3a (28,4ma) -- 01.27,2make x 
5. 9v o Rahhaa Tulloo / Lauri (MRA) 24,2ake (m26,5aly) -- 01.27,3make 
6. 8v o Theotorden / Janne P (RuKo) 23,1ake (25,2maly) -- 01.27,5make 
7. 9v t AH Väkkärä / Kukalie (DS) 23,4aly (m26,6aly) -- 01.27,7make 
8. 9v r Duanin Pataässä / Lilja (ARO) 25,5a (28,4ma) -- 01.27,9make xx 
9. 9v o Savun Capina / Timo (DS) 22,2ake (m26,8aly) -- 01.28,1make 
10. 12v t Ruskon Lennotar / Ellu (Salta) 20,1aly (27,2mke) -- 01.28,4make 
11. 11v o AH Sysi / (ARO) 22,2a (26,7ma) -- 01.28,5make 
12. 14v o Huliwili I.F. / misery. (MRA) 20,3ake (m25,3ake) -- 01.28,6make x

Lähtö 10. Monté Prix De Virtuile-finaali (arpoi tvisha)
10 000ve - 5 000ve - 3 000ve - 2 000ve (- 1 000ve)
1. 8v o Sir Boléro / Ellu (Salta) 12,5ly (15,1maly) -- 01.16,0make  
2. 9v t Madame Casanova / Ellu (Salta) 10,2aly (15,1maly) -- 01.16,1make  
3. 8v t Caribbean Cocoon / Harri P (RuKo) 11,6aly (15,6maly) -- 01.16,4make  
4. 10v t Cheer Me Up / Iida (NaSe) 13,5a (m15,3a) -- 01.16,5make x 
5. 6v t Jekaterína BUG / Heli A. (DS) 13,1aly (m18,3ke) -- 01.17,2make  
6. 6v o Battlemage Ach / (ARO) 12,3a (18,2ma) -- 01.17,3make  
7. 9v o Tornado In A Box / Topi (NaSe) 12,3a (m15,2a) -- 01.17,4make x
8. 9v o I'm Perfect Rus / Ellu (Salta) 10,4aly (15,2maly) -- 01.17,5make 
9. 11v o Blueshouse Burn / Bertel (Team Ninitra) 10,8a (m16,3a) -- 01.17,6make 
10. 6v o Extreme Blue / Jokke U (RuKo) 12,4ake (14,6maly) -- 01.17,7make x 
11. 10v t Sweet As Sin / misery. (MRA) 10,1aly (m17,1aly) -- 01.17,8make x 
6v o Sevastjan Duán / Nora (DS) 13,2aly (m17,5ke) -- hpl