Villit divisioona-finaaliravit 30.11.2017

Rajoitukset

- Tutustu tarkemmin divareiden omiin sääntöihin
- Yksi hevonen vain yhteen lähtöön / ravit
- Lähtöihin maks. 2 hevosta/omistaja
- Ryhmälähtöihin mahtuu 12 ja tasoitusajoihin 16 ensimmäisenä ilmoittautunutta valjakkoa.

Osallistuminen

- Ei suoraa osallistumista, osallistujat tulevat karsinnoista!

Lähdöt

Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, Kyvyt esiin-divisioonafinaali enint. 5 000v€ voittaneet lämminveriset
Lähtö 2. Ryhmäajo 1609m, Kyvyt esiin-divisioonafinaali enint. 5 000v€ voittaneet kylmäveriset
Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m, Pronssidivisioona-finaali enint. 30 000v€ voittaneet lämminveriset
Lähtö 4. Ryhmäajo 2100m, Hopeadivisioona-finaali enint. 90 000v€ voittaneet lämminveriset
Lähtö 5. Ryhmäajo 2600m, Kultadivisioona-finaali väh. 80 000v€ voittaneet lämminveriset
Lähtö 6. Ryhmäajo 2100m, Huippudivisioona-finaali enint. 30 000v€ voittaneet kylmäveriset
Lähtö 7. Ryhmäajo 2100m, Tähtidivisioona-finaali enint. 70 000v€ voittaneet kylmäveriset
Lähtö 8. Ryhmäajo 2600m, Valiodivisioona-finaali väh. 60 000v€ voittaneet kylmäveriset




Osallistujat

Lähtö 1 - ryhmäajo 1609m, Kyvyt esiin-divisioonafinaali lv
6 000v€ - 4 500v€ - 3 000v€ - 1 500v€ (- 1 000v€)
1. 6v t Athena Ariel / Jani (Duo) 18,4 -- 01.16,5aly 
2. 2v t Rjazán Morana / (ARO) 17,3a -- 01.16,6aly 
3. 4v t Malva Pace / Jorma (Duo) 16,2 -- 01.16,8aly 
4. 3v o Radimír / Ralf (DS) 16,5ly -- 01.17,2aly 
5. 3v t Radical Jillabran / Laura (RDT) 17,6ly -- 01.17,5aly 
6. 3v o Power Snilli / (SnRa) 17,5a -- 01.17,8aly x
7. 2v o Prince Carpenter / (PoRa) 16,4aly -- 01.18,0aly
8. 3v t My Eternal Love / Jaana (MIS) 18,3aly -- 01.18,5aly x
9. 4v o Tornado In A Box / Topi (NaSe) 18,2a -- 01.18,7aly
10. 2v o Speedy Pride / (PoRa) 16,5aly -- 01.19,2aly
2v o Valery Pomp / (PoRa) 18,1aly -- - hll

Lähtö 2 - ryhmäajo 1609m, Kyvyt esiin-divisioonafinaali kv
6 000v€ - 4 500v€ - 3 000v€ - 1 500v€ (- 1 000v€)
1. 6v t Harhakuvelma / Elli (NaSe) 29,5a -- 01.31,2aly 
2. 5v r Saltan Liekki / Ellu (Toinen) 31,4aly -- 01.31,4aly 
3. 4v o Hunsvotti I.F. / misery. (MIS) 31,3aly -- 01.31,6aly 
4. 4v t Raharuhtinatar I.F. / Petri (MIS) 33,4aly -- 01.32,1aly 
5. 3v t Pompeji Villisti / (PoRa) 31,1aly -- 01.32,3aly 
6. 4v o Vasaari / Shavo (NaSe) 30,2a -- 01.32,7aly 
7. 4v t Snillin Kaarina / (SnRa) 35,5a -- 01.33,3aly
8. 4v t K. Viljan Vilma / Jorma (Duo) 33,2 -- 01.33,4aly x
9. 4v t Duanin Vierasesine / (PoRa) 32,1ake -- 01.33,7aly x
10. 4v t Duanin Mielipidevanki / Miina (DS) 35,3aly -- 01.34,5aly x
4v t Radikalin Keruutar / Laura (RDT) 34,2aly -- hpl
3v t Ulfhildr NRL / (ARO) 38,4a -- hll

Lähtö 3 - ryhmäajo 2100m, Pronssidivisioona-finaali lv
10 000v€ - 7 000v€ - 4 500v€ - 3 000v€ (- 1 500v€)
1. 8v t Fool's Abscond / Sinna (NaSe) 13,3a -- 01.15,2ake 
2. 4v t Gone With The Sin / misery. (MIS) 16,5ake -- 01.15,6ake 
3. 4v o Extraordinary / Sanni (MIS) 14,2ke -- 01.15,8ake 
4. 4v t Cascadas Mermeid / (SnRa) 13,2a -- 01.16,0ake x
5. 4v o Ray Nover / Jani (Duo) 17,4 -- 01.16,4ake 
6. 5v o K. Mr Magoo / Jani (Duo) 15,2 -- 01.16,5ake 
7. 4v o Saltwick Bay / Urmas (Team Ninitra) 15,6a -- 01.17,1ake x
8. 5v o Jungleroar Pomp / (PoRa) 13,4aly -- 01.17,2ake
9. 5v t Jubilee / Mira (MIS) 14,4ake -- 01.17,3ake
10. 4v o Sir Boléro / Ellu (Salta) 13,5aly -- 01.17,4ake
4v t Rosalyn / Ronja (NaSe) 17,5a -- hll
4v t Mama Cash / Axel (Team Ninitra) 16,4a -- hpl

Lähtö 4 - ryhmäajo 2100m, Hopeadivisioona-finaali lv
13 000v€ - 10 000v€ - 7 000v€ - 5 000v€ (- 2 000v€)
1. 6v o Juniper Free Hero / Laura (MIS) 13,3aly -- 01.14,1ake 
2. 8v o Arran Ach / (ARO) 13,6a -- 01.14,4ake x
3. 9v o Fool's Cocktail / Kake (NaSe) 13,1 -- 01.14,7ake 
4. 8v o Deadlock V.R. / (PoRa) 12,2aly -- 01.14,8ake 
5. 7v t Anziyan / Gustav (DS) 12,1ke -- 01.15,0ake 
6. 8v o Ben Bone Pomp / (PoRa) 13,6aly -- 01.15,1ake 
7. 6v o Bulletproof Snilli / (SnRa) 12,3a -- 01.15,4ake
8. 6v o Big Game Foxy / (PoRa) 11,5aly -- 01.15,7ake
9. 5v o K. Mr Magoo / Jorma (Duo) 16,1 -- 01.15,8ake
10. 6v o Bennet Cram! / Emmi (RDT) 12,3ake -- 01.16,0ake
11. 5v t Whole Lotta Love / Lotta (MIS) 13,7ake -- 01.16,1ake
6v t Demonitas Ach / (ARO) 14,5a -- - hpl

Lähtö 5 - ryhmäajo 2600m, Kultadivisioona-finaali lv
16 000v€ - 14 000v€ - 10 000v€ - 8 000v€ (- 6 000v€)
1. 12v t One Of Us / Karla (MIS) 10,2aly -- 01.14,1akp 
2. 8v o Experimental Duán / (PoRa) 11,1aly -- 01.14,2akp xx
3. 12v t My Broadway Show / Petra (MIS) 10,5aly -- 01.14,4akp 
4. 9v t Sweet As Sin / misery. (MIS) 10,1aly -- 01.14,8akp 
5. 10v o My Brutus / Ellu (Salta) 10,2ake -- 01.15,2akp 
6. 9v t Penélope Rus / (ARO) 10,4a -- 01.15,3akp 
7. 9v o Spirit Burn / Seppo (DS) 12,3aly -- 01.15,3akp
8. 10v t Raging Speed / (SnRa) 12,1a -- 01.15,4akp
9. 12v o Hyper Pomp / Ylva (Team Ninitra) 11,5a -- 01.15,4akp
10. 7v o Sébastien Duán / Sebastian (DS) 11,0ake -- 01.16,1akp x
8v o Varfolomei / (PoRa) 10,5aly -- hpl
8v o Vagabondo Snilli / (SnRa) 11,4a -- hll

Lähtö 6 - ryhmäajo 2100m, Huippudivisioona-finaali kv
10 000v€ - 7 000v€ - 4 500v€ - 3 000v€ (- 1 500v€)
1. 7v t Kelmeriina / (PoRa) 23,8ake -- 01.28,1ake 
2. 11v t O.K. Javana / (SnRa) 24,5 -- 01.28,2ake 
3. 5v t Snillin Timantti / (SnRa) 27,3a -- 01.28,3ake 
4. 5v o Katseenkääntäjä I.F. / Petra (MIS) 26,4ake -- 01.28,5ake 
5. 12v o Parfyymi Pate / (PoRa) 25,4aly -- 01.28,8ake x
6. 4v o K. Se Oli Vahinko / Jorma (Duo) 33,2 -- 01.28,9ake 
7. 6v t Rohkean Kiukkuiita / Tiia (NAM) 28,3aly -- 01.29,2ake x
8. 5v t Purnin Rallatelma / Jens (Team Ninitra) 28,1a -- 01.29,4ake x
9. 5v o Purnin Tosiwoima / Valfrid (Team Ninitra) 30,1a -- 01.29,5ake
10. 11v t Dii-Dii Daalia / Anna (RDT) 27,0ake -- 01.29,6ake
11. 7v t Repolan Ikiliikkuja / Emmi (RDT) 30,2aly -- 01.30,2ake
6v t EP Noidan Taika / silence (NAM) 25,3aly -- hpl

Lähtö 7 - ryhmäajo 2100m, Tähtidivisioona-finaali kv
13 000v€ - 10 000v€ - 7 000v€ - 5 000v€ (- 2 000v€)
1. 8v t Ruskon Lennotar / Amelie (Salta) 21,4ly -- 01.26,1ake x
2. 9v t Koistilan Hallava / (PoRa) 21,5aly -- 01.26,3ake x
3. 9v o Toisto-Taisto / (SnRa) 22,5a -- 01.26,4ake 
4. 8v t O.R. Wihutar / Ellu (Salta) 22,4aly -- 01.26,5ake 
5. 5v o Rahan Takii I.F. / misery. (MIS) 27,2ke -- 01.26,6ake 
6. 6v t Justiinsa Joo / misery. (MIS) 25,2ake -- 01.26,8ake x
7. 8v t Purnin Valveikas / Anders (Team Ninitra) 25,4 -- 01.27,2ake
8. 6v o Encore / Noora (RDT) 26,4ake -- 01.27,5ake
9. 8v o Purnin Kulovalkee / Aki (NaSe) 24,1a -- 01.27,5ake x
10. 10v o Pompeji Ville / Kalle (DS) 24,3ly -- 01.27,6ake x
7v t AH Tulikuu / (Nase) 26,2a -- hll
9v t Hetkonen / Gunvor (Team Ninitra) 25,4a -- hpl

Lähtö 8 - ryhmäajo 2600m, Valiodivisioona-finaali kv
16 000v€ - 14 000v€ - 10 000v€ - 8 000v€ (- 6 000v€)
1. 12v t Tuulia I.F. / Laura (MIS) 20,7aly -- 01.26,4akp x
2. 10v o Pompeji Brusi-Turo / (PoRa) 22,1aly -- 01.26,8akp 
3. 11v o Joona Luned / Joonas (NaSe) 23,4 -- 01.27,1akp 
4. 8v o Tulihurma I.F. / Amelie (Salta) 21,7ly -- 01.27,4akp 
5. 12v o Kekan Valtias / (ARO) 22,7a -- 01.27,6akp 
6. 9v o Narrilaivan Joutilas / Jokke (NaSe) 23,3a -- 01.28,3akp 
7. 8v o O.R. Hölyke / (SnRa) 21,5a -- 01.28,3akp x
8. 8v o Purnin Asessori / Niklas (Team Ninitra) 25,9 -- 01.28,3akp
9. 9v t Piinaava Hiljaisuus RC / Laura (RDT) 22,6aly -- 01.28,4akp x
10. 9v t Savun Justiina / (SnRa) 22,5a -- 01.28,6akp
8v t Snillin Bailaaja / (SnRa) 22,4a -- k
12v o Amerikan Neilikka / Spookiness (RDT) 22,6ake -- hpl