Villit divisioona-karsintaravit 10.11.2017

Rajoitukset

- Tutustu tarkemmin divareiden omiin sääntöihin
- Yksi hevonen vain yhteen lähtöön / ravit
- Lähtöihin maks. 2 hevosta/omistaja
- Ryhmälähtöihin mahtuu 12 ja tasoitusajoihin 16 ensimmäisenä ilmoittautunutta valjakkoa.

Osallistuminen

- - osallistua voi niin kauan kunnes tulokset tulevat tai kunnes lähdöt täyttyvät
- osallistumiset sähköpostiin virtmisery(a)gmail.com otsikolla Divariravit

Osallistumiset vain alla olevassa muodossa:
ikä skp Hevosen nimi / ohjastaja (Seura) hevosen ennätys --
Huom! Hevosen sivua ei enää tarvitse ilmoittaa!

Lähdöt

Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, Kyvyt esiin-divisioonakarsinta enint. 5 000v€ voittaneet lämminveriset
Lähtö 2. Ryhmäajo 1609m, Kyvyt esiin-divisioonakarsinta enint. 5 000v€ voittaneet kylmäveriset
Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m, Pronssidivisioona-karsinta enint. 30 000v€ voittaneet lämminveriset
Lähtö 4. Ryhmäajo 2100m, Hopeadivisioona-karsinta enint. 90 000v€ voittaneet lämminveriset
Lähtö 5. Ryhmäajo 2600m, Kultadivisioona-karsinta väh. 80 000v€ voittaneet lämminveriset
Lähtö 6. Ryhmäajo 2100m, Huippudivisioona-karsinta enint. 30 000v€ voittaneet kylmäveriset
Lähtö 7. Ryhmäajo 2100m, Tähtidivisioona-karsinta enint. 70 000v€ voittaneet kylmäveriset
Lähtö 8. Ryhmäajo 2600m, Valiodivisioona-karsinta väh. 60 000v€ voittaneet kylmäveriset



Osallistujat

Lähtö 1 - ryhmäajo 1609m, Kyvyt esiin-divisioonakarsinta, enint. 5 000v€ voittaneet lämminveriset
2 000v€ - 1 500v€ - 1 000v€ - 500v€ - 250v€
1. 3v o Radimír / Ralf (DS) 16,5ly -- 01.18,1aly 
2. 3v o Power Snilli / (SnRa) 18,4a -- 01.18,2aly 
3. 3v t Radical Jillabran / Laura (RDT) 17,6ly -- 01.18,3aly 
4. 4v t Malva Pace / Jorma (Duo) 16,2 -- 01.18,5aly 
5. 2v o Valery Pomp / (PoRa) 18,1aly -- 01.19,1aly 
6. 3v t My Eternal Love / Jaana (MIS) 18,3aly -- 01.19,2aly 
--
7. 6v t Athena Ariel / Jani (Duo) 18,4 -- 01.19,4aly
8. 4v o Tornado In A Box / Topi (NaSe) 18,2a -- 01.19,7aly
9. 3v t Alevtina / Ria (DS) 18,2ly -- 01.20,1aly x
3v o Radical Adrenaline / Spookiness (RDT) 18,2aly -- hpl
4v r Vom-Ber Duán / Ellu (Toinen) 15,3aly -- hpl
4v o Big Time Prayer / Pekka (NaSe) 18,2 -- hll

Lähtö 2 - ryhmäajo 1609m, Kyvyt esiin-divisioonakarsinta, enint. 5 000v€ voittaneet kylmäveriset
2 000v€ - 1 500v€ - 1 000v€ - 500v€ - 250v€
1. 4v o Hunsvotti I.F. / misery. (MIS) 31,3aly -- 01.32,9aly 
2. 4v t Raharuhtinatar I.F. / Petri (MIS) 33,4aly -- 01.33,0aly 
3. 4v t Duanin Mielipidevanki / Miina (DS) 35,3aly -- 01.33,6aly 
4. 5v r Saltan Liekki / Ellu (Toinen) 31,4aly -- 01.33,7aly 
5. 4v t Radikalin Keruutar / Laura (RDT) 34,2aly -- 01.33,8aly 
6. 4v o Vasaari / Shavo (NaSe) 30,2a -- 01.34,0aly 
--
7. 4v o Drotsibojonsson / (SnRa) 32,2 -- 01.34,2aly
8. 4v t Duanin Vierasesine / (PoRa) 32,1ake -- 01.34,6aly
9. 4v t Viljan Vilma / Jorma (Duo) 33,2 -- 01.34,9aly
10. 4v o Radikaali Aamuherätys / Ami (DS) 35,5aly -- 01.35,5aly
11. 4v o Kuningasjätkä RC / Spookiness (RDT) 35,4ake -- 01.35,6aly
6v o Kuolemanharha / Kalle (NaSe) 30,5 -- - k

Lähtö 3 -  Ryhmäajo 2100m, Pronssidivisioona-karsinta, enint. 30 000v€ voittaneet lämminveriset
4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ - 1 000v€ - 500v€
1. 5v o K. Mr Magoo / Jani (Duo) 15,2 -- 01.15,5ake 
2. 4v t Cascadas Mermeid / (SnRa) 13,2a -- 01.15,6ake 
3. 8v t Fool's Abscond / Sinna (NaSe) 13,3a -- 01.15,9ake 
4. 5v t Jubilee / Mira (MIS) 14,4ake -- 01.16,0ake x
5. 4v o Extraordinary / Sanni (MIS) 14,2ke -- 01.16,4ake 
6. 4v o Sir Boléro / Ellu (Salta) 13,5aly -- 01.16,5ake 
--
7. 5v t Imperial Ach / Spookiness (RDT) 14,1ly -- 01.16,6ake
8. 9v t Zephyrine Luned / Shavo (NaSe) 15,2a -- 01.16,7ake 
9. 5v o Cisco Cellini / Kaisa T. (DS) ​12,2aly -- 01.16,8ake x
10. 4v o Ray Nover / Jorma (Duo) 17,4 -- 01.16,9ake x
5v t Chocoholic Cram! / Noora (RDT) 15,3aly -- hpl
5v t OR'Evil Heroine / Lola (DS) ​12,6aly -- - hll

Lähtö 4 - Ryhmäajo 2100m, Hopeadivisioona-karsinta, enint. 90 000v€ voittaneet lämminveriset
6 000v€ - 4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ - 1 000v€
1. 8v o Deadlock V.R. / (PoRa) 12,2aly -- 01.13,1ake 
2. 5v o K. Mr Magoo / Jorma (Duo) 16,1 -- 01.13,3ake 
3. 6v o Big Game Foxy / (PoRa) 11,5aly -- 01.13,4ake 
4. 6v o Juniper Free Hero / Laura (MIS) 13,3aly -- 01.13,7ake 
5. 7v t Anziyan / Gustav (DS) 12,1ke -- 01.13,9ake 
6. 6v o Bennet Cram! / Emmi (RDT) 12,3ake -- 01.14,2ake 
--
7. 7v o Benjamin Snilli / (SnRa) 11,3a -- 01.14,4ake
8. 7v t Greninja Snilli / (SnRa) 11,2a -- 01.14,5ake x
9. 8v o Radical Insomnia / Nelli (RDT) 11,4aly -- 01.15,1ake
10. 5v t Madame Casanova / Ellu (Salta) 12,1ake -- 01.15,1ake
11. 7v o Undecided Duán / Hevi (DS) 12,3ly​ -- 01.15,2ake
5v t Whole Lotta Love / Lotta (MIS) 13,7ake -- k

Lähtö 5 - Ryhmäajo 2600m, Kultadivisioona-karsinta, väh. 80 000v€ voittaneet lämminveriset
8 000v€ - 6 000v€ - 5 000v€ - 4 000v€ - 2 000v€
1. 7v o Sébastien Duán / Sebastian (DS) 11,0ake -- 01.14,4akp 
2. 8v o Varfolomei / (PoRa) 10,5aly -- 01.14,4akp 
3. 9v o Spirit Burn / Seppo (DS) 12,3aly -- 01.14,5akp 
4. 8v o Experimental Duán / (PoRa) 11,1aly -- 01.14,6akp 
5. 10v o My Brutus / Ellu (Salta) 10,2ake -- 01.14,6akp 
6. 9v t Sweet As Sin / misery. (MIS) 10,1aly -- 01.15,4akp 
--
7. 8v t Mademoiselle Snilli / (SnRa) 12,3a -- 01.15,5akp x
8. 7v t Radical Perfection / Aino (RDT) 11,9ly -- 01.15,5akp
9. 10v t Imperia Snilli / (SnRa) 12,3a -- 01.16,1akp
10. 12v t One Of Us / Karla (MIS) 10,2aly -- 01.16,2akp x
11. 12v o Little Rocke / Laura (RDT) 11,3aly -- 01.16,2akp 

Lähtö 6 -  Ryhmäajo 2100m, Huippudivisioona-karsintaa, enint. 30 000v€ voittaneet kylmäveriset
4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ - 1 000v€ - 500v€
1. 6v t Rohkean Kiukkuiita / Tiia (NAM) 28,3aly -- 01.28,4ake 
2. 7v t Repolan Ikiliikkuja / Emmi (RDT) 30,2aly -- 01.28,5ake 
3. 5v o Katseenkääntäjä I.F. / Petra (MIS) 26,4ake -- 01.28,6ake 
4. 11v t Dii-Dii Daalia / Anna (RDT) 27,0ake -- 01.29,0ake 
5. 11v t O.K. Javana / (SnRa) 24,5 -- 01.29,2ake 
6. 6v t EP Noidan Taika / silence (NAM) 25,3aly -- 01.29,4ake 
--
7. 11v t Narrilaivan Hikipinko / Pinni (NaSe) 24,4a -- 01.29,5ake
8. 4v o Vehtari Mestari / Jorma (Duo) 28,2 -- 01.29,5ake
9. 6v t Saltan Aurinkousva / Ellu (Salta) 27,0ke -- 01.29,8ake
10. 5v o Snillin Meteoriitti / (SnRa) 28,2a -- 01.30,2ake
11. 4v o K. Se Oli Vahinko / Jani (Duo) 33,2 -- 01.30,6ake
11v t Narrilaivan Nila / Milla (NaSe) 24,3a -- - hpl

Lähtö 7 - Ryhmäajo 2100m, Tähtidivisioona-karsinta, enint. 70 000v€ voittaneet kylmäveriset
6 000v€ - 4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ - 1 000v€
1. 6v t Justiinsa Joo / misery. (MIS) 25,2ake -- 01.24,4ake 
2. 8v t O.R. Wihutar / Ellu (Salta) 22,4aly -- 01.24,5ake 
3. 9v o Toisto-Taisto / (SnRa) 22,5a -- 01.24,6ake x
4. 6v o Encore / Noora (RDT) 26,4ake -- 01.25,1ake 
5. 10v o Pompeji Ville / Kalle (DS) 24,3ly -- 01.25,2ake 
6. 8v t Ruskon Lennotar / Amelie (Salta) 21,4ly -- 01.25,3ake 
--
7. 6v t K. Ilo Alma / Jorma (Duo) 28,1 -- 01.25,6ake
8. 12v t Kriden Synti / Susa (NaSe) 23,6a -- 01.25,8ake
9. 10v t Savun Noidanvarjo / Salli (NaSe) 22,6a -- 01.25,9ake
10. 6v o Radikaali Weijari / Emmi (RDT) 26,3ake -- 01.26,3ake
11. 8v o Rahhaa Tulloo / Petra (MIS) 24,9ke -- 01.26,4ake x
12. 9v o Liian Kimurantti / Helena (DS) 22,5ake -- 01.26,4ake  x

Lähtö 8 - Ryhmäajo 2600m, Valiodivisioona-karsinta, väh. 60 000v€ voittaneet kylmäveriset
8 000v€ - 6 000v€ - 5 000v€ - 4 000v€ - 2 000v€
1. 9v t Savun Justiina / (SnRa) 22,5a -- 01.26,1akp x
2. 9v t Piinaava Hiljaisuus RC / Laura (RDT) 22,6aly -- 01.26,2akp 
3. 9v o Narrilaivan Joutilas / Jokke (NaSe) 23,3a -- 01.26,2akp x
4. 8v t Snillin Bailaaja / (SnRa) 22,4a -- 01.26,4akp x
5. 8v o Tulihurma I.F. / Amelie (Salta) 21,7ly -- 01.26,4akp x
6. 12v o Amerikan Neilikka / Spookiness (RDT) 22,6ake -- 01.26,6akp 
--
7. 12v o Hissunkissun I.F. / misery. (MIS) 23,3aly -- 01.27,1akp
8. 9v o Savun Capina / Timo (DS) 22,2ake -- 01.27,3akp x
9. 12v t Tuulia I.F. / Laura (MIS) 20,7aly -- 01.27,3akp
10. 11v o Joona Luned / Joonas (NaSe) 23,4 -- 01.27,4akp
11. 9v t Saltan Sumuverho / Ellu (Salta) 23,1aly -- 01.27,4akp x
12. 8v o Duanin Herrasmies / Kari (DS) 22,5aly -- 01.28,1akp