Villit divisioona-karsintaravit 20.10.2017

Rajoitukset

- Tutustu tarkemmin divareiden omiin sääntöihin
- Yksi hevonen vain yhteen lähtöön / ravit
- Lähtöihin maks. 2 hevosta/omistaja
- Ryhmälähtöihin mahtuu 12 ja tasoitusajoihin 16 ensimmäisenä ilmoittautunutta valjakkoa.

Osallistuminen

- - osallistua voi niin kauan kunnes tulokset tulevat tai kunnes lähdöt täyttyvät
- osallistumiset sähköpostiin virtmisery(a)gmail.com otsikolla Divariravit

Osallistumiset vain alla olevassa muodossa:
ikä skp Hevosen nimi / ohjastaja (Seura) hevosen ennätys --
Huom! Hevosen sivua ei enää tarvitse ilmoittaa!

Lähdöt

Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, Kyvyt esiin-divisioonakarsinta enint. 5 000v€ voittaneet lämminveriset
Lähtö 2. Ryhmäajo 1609m, Kyvyt esiin-divisioonakarsinta enint. 5 000v€ voittaneet kylmäveriset
Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m, Pronssidivisioona-karsinta enint. 30 000v€ voittaneet lämminveriset
Lähtö 4. Ryhmäajo 2100m, Hopeadivisioona-karsinta enint. 90 000v€ voittaneet lämminveriset
Lähtö 5. Ryhmäajo 2600m, Kultadivisioona-karsinta väh. 80 000v€ voittaneet lämminveriset
Lähtö 6. Ryhmäajo 2100m, Huippudivisioona-karsinta enint. 30 000v€ voittaneet kylmäveriset
Lähtö 7. Ryhmäajo 2100m, Tähtidivisioona-karsinta enint. 70 000v€ voittaneet kylmäveriset
Lähtö 8. Ryhmäajo 2600m, Valiodivisioona-karsinta väh. 60 000v€ voittaneet kylmäveriset



Osallistujat

Lähtö 1 - ryhmäajo 1609m, Kyvyt esiin-divisioonakarsinta
2 000v€ - 1 500v€ - 1 000v€ - 500v€ - 250v€
1. 4v t Gone With The Sin / misery. (MIS) 16,5ake -- 01.18,1aly 
2. 2v t Just A Ghost Pomp / (PoRa) 19,2ly -- 01.18,8aly 
3. 2v o Hawke Ach / (ARO) 16,6 -- 01.19,6aly 
4. 2v o Keep On Jammin' / Petteri (MIS) 22,8aly -- 01.20,1aly 
5. 2v o Speedy Pride / (PoRa) 17,6aly -- 01.20,2aly x
2v o Battlemage Ach / (ARO) 18,1 -- - hml

Lähtö 2 - ryhmäajo 1609m, Kyvyt esiin-divisioonakarsinta
2 000v€ - 1 500v€ - 1 000v€ - 500v€ - 250v€
1. 4v t Raharuhtinatar I.F. / Petri (MIS) 39,9aly -- 01.37,0aly 
2. 3v t AH Hallakuu / (ARO) 34,5a -- 01.37,1aly 
3. 3v o Duanin Noniin / (ARO) 34,4a -- 01.37,2aly 
4. 6v t Rohkean Kiukkuiita / Tiia (NAM) 28,6ake -- 01.37,6aly x
5. 4v t Rohdon Vilma / (PoRa) 31,4ake -- 01.38,6aly x
6. 4v o Hunsvotti I.F. / misery. (MIS) 41,9aly -- 01.39,4aly
4v t Duanin Vierasesine / (PoRa) 32,1ake -- - hml

Lähtö 3 -  Ryhmäajo 2100m, Pronssidivisioona-karsinta
4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ - 1 000v€ - 500v€
1. 4v t Shakira Z / (PoRa) 14,3aly -- 01.16,1ake 
2. 3v o Saltwick Bay / Urmas (Team Ninitra) 17,3a -- 01.16,7ake 
3. 4v t By Your Side / Petra (MIS) 15,2ke -- 01.16,9ake x
4. 3v o Conrad Ach / (ARO) 18,2a -- 01.17,2ake 
5. 3v t Amelia Ach / (ARO) 16,6 -- 01.17,3ake 
6. 4v o Extraordinary / Sanni (MIS) 15,4ake -- 01.17,4ake x
7. 3v o Fortitude Vehka / (PoRa) 14,2aly -- 01.17,4ake
3v o Gimme Monet / Heli (Team Ninitra) 16,4 -- - hll

Lähtö 4 - Ryhmäajo 2100m, Hopeadivisioona-karsinta
6 000v€ - 4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ - 1 000v€
1. 5v t White Witch Ach / (ARO) 16,2a -- 01.15,2ake 
2. 5v t Jubilee / Mira (MIS) 14,5ke -- 01.15,6ake 
3. 5v t OR'Britannic Desire / (PoRa) 12,5aly -- 01.15,6ake 
4. 7v o Blueshouse Burn / Bertel (Team Ninitra) 14,3a -- 01.16,0ake 
5. 5v t Cherryblossom Rus / (ARO) 16,3a -- 01.16,2ake
6. 5v t Whole Lotta Love / Lotta (MIS) 15,1ake -- 01.16,4ake x
7. 8v o Ben Bone Pomp / (PoRa) 13,6aly -- 01.16,7ake x
8. 7v o Geordie Burn / Joakim (Team Ninitra) 15,2a -- 01.17,0ake

Lähtö 5 - Ryhmäajo 2600m, Kultadivisioona-karsinta
8 000v€ - 6 000v€ - 5 000v€ - 4 000v€ - 2 000v€
1. 11v o My Black Velvet / Harry (Team Ninitra) 15,0a -- 01.14,1akp 
2. 9v t Celebration Foxy / (PoRa) 11,6aly -- 01.14,2akp 
3. 11v t One Of Us / Karla (MIS) 10,2aly -- 01.14,5akp 
4. 12v t My Broadway Show / Petra (MIS) 10,5aly -- 01.15,2akp x
5. 8v o Varfolomei / (PoRa) 11,3aly -- 01.15,5akp
6. 10v t Gwendolyn Burn / Tommy (Team Ninitra) 13,1a -- 01.16,2akp
7. 8v t Penélope Rus / (ARO) 10,4a -- 01.16,4akp
10v t Peony Burn / (ARO) 12,1a -- - hll

Lähtö 6 -  Ryhmäajo 2100m, Huippudivisioona-karsintaa
4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ - 1 000v€ - 500v€
1. 4v t AH Mintturae / (ARO) 30,3a -- 01.30,2ake 
2. 5v o Hiisin Hiski / (PoRa) 26,3aly -- 01.30,5ake 
3. 4v o Katseenkääntäjä I.F. / Petra (MIS) 28,3ke -- 01.30,8ake 
4. 6v t Varismäen Virvatuli / Tiia (NAM) 31,5ke -- 01.31,4ake 
5. 7v o Rahhaa Tulloo / Petra (MIS) 25,2aly -- 01.31,8ake 
6. 4v o Jonnet Ei Muista / Ronnie (NAM) 32,5aly -- 01.32,5ake
7. 6v t EP Lakiina / (PoRa) 25,7aly -- 01.33,2akec x
8. 4v o Woimankoitos / Urmas (Team Ninitra) 31,5a -- 01.33,5ake
9. 4v o AH Yövahti / (ARO) 31,4a -- 01.33,6ake
4v t Welma / Sylve (Team Ninitra) 32,0a -- - hpl

Lähtö 7 - Ryhmäajo 2100m, Tähtidivisioona-karsinta
6 000v€ - 4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ - 1 000v€
1. 7v o Ruskon Riiviö / (PoRa) 21,5aly -- 01.26,7ake 
2. 9v t Koistilan Hallava / (PoRa) 21,9aly -- 01.26,9ake 
3. 6v t Justiinsa Joo / misery. (MIS) 26,8aly -- 01.27,0ake 
4. 4v o AH Cetan / (ARO) 25,6 -- 01.27,4ake 
5. 6v o Ruskon Tohveli / Eero (ARO) 25,0a -- 01.27,8ake
6. 8v t Hetkonen / Gunvor (Team Ninitra) 25,4a -- 01.28,0ake
7. 6v t Sadunsointu / Micke (MIS) 25,8ake -- 01.28,1ake x
8v o Rallivero / Bengt (Team Ninitra) 25,2 -- - hml

Lähtö 8 - Ryhmäajo 2600m, Valiodivisioona-karsinta
8 000v€ - 6 000v€ - 5 000v€ - 4 000v€ - 2 000v€
1. 13v o Huliwili I.F. / Merja (MIS) 20,3ake -- 01.26,2akp 
2. 14v t Hulabaloo I.F. / Jaana (MIS) 20,4ake -- 01.26,5akp 
3. 11v o Kekan Valtias / (ARO) 22,7a -- 01.27,1akp 
4. 8v t AH Sadetanssi / (ARO) 25,2 -- 01.28,1akp 
5. 13v t Adinan Enni / Jannica (APR) 24,5 -- 01.28,2akp
6. 9v o Pompeji Brusi-Turo / (PoRa) 22,5aly -- 01.28,5akp
11v o Piilopaikan Kirkuva Grillimakkara / (PoRa) 22,3aly -- - hpl