VRER ravit 29.06.2017

- Kilpailupäivä 29.06.2017, VIP 28.06.2017 klo 17.00
- Järjestäjänä Miseryn ravitalli
- Vastuuhenkilö misery.
- Tulokset arvotaan puolueettomasti arvontakoneella

Säännöt

- Käytössä on VRERin säännöt
- Yksi hevonen vain yhteen lähtöön / ravit
- Päälähtöön 2 hevosta / omistaja, muihin lähtöihin 3 hevosta / omistaja
- Ryhmälähtöihin mahtuu 12 ja tasoitusajoihin 16 ensimmäisenä ilmoittautunutta valjakkoa. Lähtöjä ei jaeta.

Osallistuminen

osallistumiset sähköpostiin virtmisery(a)gmail.com otsikolla "ravit"

Osallistumiset vain alla olevassa muodossa:
ikä skp Hevosen nimi / ohjastaja (Seura) hevosen ennätys --

NDM-info

Nordic Dream Meeting on VRER:n alainen suurkilpailu. Ennenkuin hevonen voi osallistua NDM-lähtöihin, sen tulee löytyä NDM:n osallistujasivulta. Lähdön kaksi parasta jatkavat Festival Raceen.




Lähdöt

Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, 13,1-15,0-aikaisille lämminverisille
3 000ve - 2 000ve - 1 000ve - 500ve - (250ve)
Lähtö 2. Ryhmäajo 1609m, alle 24,9-aikaisille kylmäverisille
3 000ve - 2 000ve - 1 000ve - 500ve - (250ve)
Lähtö 3. Ryhmäajo 1100m, alle 2.30-aikaisille A-poneille
150ve - 100ve - 75ve - 50ve - (25ve)
Lähtö 4. Ryhmäajo 1600m, alle 2.00-aikaisille B-poneille
150ve - 100ve - 75ve - 50ve - (25ve)
Lähtö 5. Ryhmäajo 2100m, alle 30,0-aikaisille monté-ennätyksellisille kylmäverisille
3 000ve - 2 000ve - 1 000ve - 500ve - (250ve)
Lähtö 6. Chance I Serie, ryhmäajo 1609m alle 13,0-aikaisille lämminverisille
5000ve - 2500ve - 1500ve - 1000ve (- 500ve)



Osallistujat

Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, 13,1-15,0-aikaisille lämminverisille 
3 000ve - 2 000ve - 1 000ve - 500ve - (250ve)
1. 6v o Grant Snilli / (SnRa) 13,8a -- 01.12,8aly 
2. 4v t Lorem Ipsum BUG / Kaisa (BUG) 12,4aly xx -- 01.12,9aly 
3. 4v o Dust Devil Cram! / Olli (BUG) 13,1aly -- 01.13,3aly x
4. 4v t Candy Crusher / JP (BUG) 14,3ake -- 01.13,8aly 
5. 4v t Flourish Snilli / (SnRa) 14,3 -- 01.14,1aly
6. 9v t Cream Coffee / (SnRa) 13,6a -- 01.14,2aly 
7. 10v o Hyper Pomp / Ylva (Team Ninitra) 13,4a -- 01.14,3aly
8. 12v t Meredith Pomp / Isak (Team Ninitra) 13,3a -- 01.14,3aly xx

Lähtö 2. Ryhmäajo 1609m, alle 24,9-aikaisille kylmäverisille
3 000ve - 2 000ve - 1 000ve - 500ve - (250ve)
1. 8v o Koistilan Joona / Jere (KADO) 1.23,1aly -- 01.23,0aly 
2. 10v t Tuulia I.F. / Laura (MRA) 20,9ake -- 01.23,1aly 
3. 13v o Snillin Huumoriveikko / (SnRa) 22,9 -- 01.23,4aly 
4. 8v o Ramunder Snilli / (SnRa) 23,8a -- 01.23,6aly 
5. 6v t Trullin Päivätär / Kaisa (BUG) 24,3ly -- 01.23,9aly 
6. 7v t Snillin Bailaaja / (SnRa) 23,9 -- 01.24,1aly
7. 8v o Koistilan Hemmori / Hannu (KADO) 1.24,3ke -- 01.24,5aly x
8. 14v t Hulabaloo I.F. / Jaana (MRA) 20,4ake -- 01.24,7aly
9. 8v t Koistilan Hallava / Anna (KADO) 1.22,1ke -- 01.24,9aly x
5v o Snillin Jykevä / Jussi (BUG) 21,5aly -- - hml

Lähtö 3. Ryhmäajo 1100m, alle 2.30-aikaisille A-poneille
150ve - 100ve - 75ve - 50ve - (25ve)
peruttu

Lähtö 4. Ryhmäajo 1600m, alle 2.00-aikaisille B-poneille
150ve - 100ve - 75ve - 50ve - (25ve)
1. 12v o Bartholomew I.F. / misery. (MRA) 45,2a -- 01.45,1aly 
2. 11v t Anyway I.F. / Karla (MRA) 46,6ly -- 01.45,6aly 
3. 12v t Toy's Pärla / (SnRa) 47,3a -- 01.47,0aly 
4. 11v o Helmer Gull / (SnRa) 42,0a -- 01.48,4aly x
5. 8v o Christoffer SWE / Sanni (MRA) 58,1aly -- 01.57,3aly
12v t Wargas Aphrodite II / (SnRa) 41,2 -- hpl

Lähtö 5. Ryhmäajo 2100m, alle 30,0-aikaisille monté-ennätyksellisille kylmäverisille 
3 000ve - 2 000ve - 1 000ve - 500ve - (250ve)
1. 11v o Hissunkissun I.F. / misery. (MRA) m25,1ake -- m01.25.0ake 
2. 11v t Snillin Tulililja / (SnRa) 22,0a (m28,4a) -- m01.27,4ake 
3. 10v t Snillin Herttainen / (SnRa) 21,5a (m27,4a) -- m01.27,6ake 
4. 12v o Snillin Bamse / (SnRa) 20,3a (m27,2a) -- m01.27,9ake 
5. 7v o Rahhaa Tulloo / Petra (MRA) m29,2ake -- m01.29,3ake
6. 13v o Huliwili I.F. / Merja (MRA) m25,3ake -- m01.29,6ake x

Lähtö 6. Chance I Serie, ryhmäajo 1609m alle 13,0-aikaisille lämminverisille 
5000ve - 2500ve - 1500ve - 1000ve (- 500ve)
1. 7v t Chocoline Snilli / (SnRa) 12,3a -- 1.11,8aly -> Festival Raceen
2. 12v t Ledjanoi / Kaisa (BUG) 12,2aly -- 1.11,9aly -> Festival Raceen
3. 6v o OR'Fuzzy Puzzle / (Blvd) 10,6aly -- 1.12,0aly
4. 12v t Broadway Ghost / (PoRa) 11,1aly -- 1.12,3aly
5. 5v o Demogoblin Foxy / Henni (RRT) 12,9aly -- 1.12,5aly
6. 11v o Simpleliesrbest / Valfrid (Team Ninitra) 12,9 -- 1.12,6aly
7. 7v o Experimental Duán / (PoRa) 12,2aly -- 1.12,7aly x
8. 7v t Druzhina / Mikko (DS) 12,5aly -- 1.12,8aly
9. 8v o Yesterday Snilli / (SnRa) 10,9a -- 1.12,9aly x
10. 7v t Lyubochka Duscha / Hannu (RuKo) 12,3ake -- 1.13,0aly 
11. 7v o Darkline Speed / (SS) 12,1aly -- 1.13,1aly x
8v o OR'Frozen Mission / (Blvd) 11,1aly -- hpl