Villit ravit 20.05.2015


Lähtö 1, kylmäveriset ryhmäajo 2100m
2 500v€ - 2 000v€ - 1 500v€ - 1 000v€ - 500v€

Ryhmä 1
1. 3v t Peipon Päivänsäde MTK / Minna J. (MTS) 01.55,3ke -- 01.48,6ake 
2. 3v t Guen Tuulityttö / Nikolaj (SKYR) 52,5ke -- 01.50,4ake x
3. 3v o Peipon Penkkiveikko MTK / Minna J. (MTS) ilm. kl. -- 01.51,3ake 
4. 3v o Peipon Pihatonttu MTK / Minna J. (MTS) 01.52,6ke -- 01.51,6ake 
5. 3v t Peipon Luonnonlapsi MTK / Minna J. (MTS) 01.55,3ke -- 01.51,6ake 
6. 3v t Jäähelmi MTK / Minna J. (MTS) 01.55,2ke -- 01.53,4ake
3v t EP Helmiina / Matti (SS) ei enn. -- - hll
3v o Pirivieteri MTK / Minna J. (MTS) ilm. kl. -- - hll
3v t Peipon Sokerilumi MTK / Minna J. (MTS) 01.56,5ke -- - hml

Ryhmä 2
1. 3v t Loru-Liisa / William (SKYR) 32,3ke -- 01.35,1ake xx
2. 3v o EP Aatos / Vilma (SS) 1.42,3aly -- 01.35,2ake 
3. 3v o Roudari I.F. / Pinja (MRA) 36,7ke -- 01.35,5ake 
4. 3v t Ikioma I.F. / Susanna (MRA) 35,4ke -- 01.36,2ake 
5. 3v t Terhon Taina / Boris (SKYR) 33,5aly -- 01.38,2ake xx
6. 3v o Skallagrim / Kalle (SS) 1.36,6ake -- 01.38,3ake xx
3v o Peipon Rattopoika MTK / Minna J. (MTS) 01.49,5ke -- - hyl
3v o Snillin Ryökäle / (SnRa) 42,3 -- - hyl

Ryhmä 3
1. 6v o K.B. Murheenkryyni / (SnRa) 35,5a -- 01.35,5ake 
2. 3v t Hastalavista I.F. / misery. (MRA) ei enn. -- 01.36,1ake 
3. 4v o Killer-Nasu / Tauski (SS) 1.37,5ke -- 01.36,6ake 
4. 4v o Konjanteri / Risto (Kestrel) 39,5ake -- 01.37,3ake xx
5. 5v t Kekan Jääneito / Minna J. (MTS) 01.44,3ke -- 01.37,6ake 
6. 5v t Roudan Rokettirolli / Minna J. (MTS) 01.44,5ke -- 01.37,6ake 
7. 5v o Hornantuutti / Boris (SKYR) 36,3ke -- 01.38,2ake
8. 4v t Vipastiina / Nikolaj (SKYR) 36,3ake -- 01.38,6ake
9. 4v o EP Valon Poika / Niilo (SS) 1.37,3ake -- 01.39,5ake
10. 4v o Mörkömestari / Kenneth (SKYR) 35,3ake -- 01.40,1ake xx
11. 4v o Harasoo MTK / Minna J. (MTS) 01.49,8ke -- 01.40,1ake
4v t Hölynpöly MTK / Minna J. (MTS) 01.48,4ke -- - k

Ryhmä 4
1. 6v o Sotanorsu / Kenneth (SKYR) 35,2ke -- 01.32,4ake x
2. 5v t Tiuhdin Viuhti / William (SKYR) 31,6ake -- 01.32,5ake 
3. 5v t Kekan Tiramisu / Mika J (KeKa) 32,3aly -- 01.33,4ake 
4. 6v t Tuuliviiri NAM / Nikolaj (SKYR) 31,4ake -- 01.33,5ake 
5. 5v t Snillin Joseliina / (SnRa) 34,2a -- 01.34,5ake 
6. 4v t Snillin Kaunokainen / (SnRa) 33,6 -- 01.35,3ake 
7. 4v t Suven Suhina / Anniina N. (Kestrel) 31,3ke -- 01.35,4ake
8. 4v o Snillin Huumoriveikko / (SnRa) 33,6 -- 01.35,4ake
9. 5v o Snillin Tornihuhu / (KADO) 1.32,5ake -- 01.35,5ake
10. 4v t Iki-Vässi / (KADO) 1.32,6ke -- 01.36,3ake
11. 5v t Rohkean Mustikka / Merja (SS) 1.32,3ke -- 01.36,3ake
5v o Snillin Eversti / (SnRa) 33,2a -- - hll

Ryhmä 5
1. 5v t Peipon Valo / Pekka (SS) 1.29,4ake -- 01.29,2ake 
2. 6v o Iki-Veksi / (KADO) 1.32,1ake -- 01.29,2ake 
3. 6v t O.R. Mileena / (SnRa) 30,1 -- 01.29,4ake 
4. 8v t Kekan Liekki-Neito / Minna J. (MTS) 1.30,8ke -- 01.29,4ake 
5. 4v t EP Vilperiina / (SnRa) 30,4 -- 01.30,2ake 
6. 4v o Egovei / Kaj (Team Ninitra) 29,3 -- 01.30,3ake 
7. 4v o Iki-Varma / Henkka (SS) 1.31,3aly -- 01.30,6ake
8. 4v t Purnin Rupatelma / Stella (Team Ninitra) 29,5a -- 01.31,3ake
9. 5v o Rinssi I.F. / Janne (MRA) 29,1ake -- 01.31,6ake
10. 4v o Woimakas / Hedda (Team Ninitra) 29,1 -- 01.32,4ake
11. 5v t A.K. Aaria / Linda (SS) 1.29,4ake -- 01.32,5ake x
6v o Kekan Pölymyrsky / Minna J. (MTS) 1.30,3ke-- - hll

Ryhmä 6
1. 7v t Kekan Merimuisto / Minna J. (MTS) 1.27,3aly -- 01.26,2ake 
2. 8v t Kastehelmi I.F. / Peppi (MRA) 27,5ake -- 01.26,4ake 
3. 4v o Purnin Tosikeikari / Ebba (Team Ninitra) 28,2a -- 01.26,5ake 
4. 6v t Purnin Varjoviesti / Alfred (Team Ninitra) 26,6 -- 01.27,2ake 
5. 5v t Hahtuva / (SnRa) 28,2 -- 01.27,3ake 
6. 9v t Kekan Sirustiina / Anthonio K (KeKa) 26,2ake -- 01.27,4ake 
7. 8v t Kekan Klarissa / Minna J. (MTS) 1.27,4ke -- 01.28,2ake x
8. 8v o Aika-Aatu I.F. / Micke (MRA) 27,3ake -- 01.28,3ake
9. 8v o Kekan Tosikko / Minna J. (MTS) 1.27,5aly -- 01.28,4ake
10. 8v o Kekan Tulenlieska / Henri YK (KeKa) 26,2ake -- 01.29,1ake
11. 4v t Samuelintytär / Valfrid (Team Ninitra) 28,1 -- 01.29,5ake
6v o Purnin Kastor / Urmas (Team Ninitra) 26,4a - - hyl

Ryhmä 7
1. 5v t Purnin Lusmuri / (KADO) 1.25,1ake -- 01.24,7ake 
2. 12v t Tuliroihu I.F. / Mirella (MRA) 25,2ake -- 01.24,8ake 
3. 6v o Snillin Valloittaja / (SnRa) 24,6 -- 01.24,9ake 
4. 6v t Kekan Saveria / Matias A (KeKa) 25,1ke -- 01.25,3ake 
5. 10v t Purnin Vasama / Rita (Team Ninitra) 25,8a -- 01.25,4ake 
6. 8v o Hissunkissun I.F. / Petri (MRA) 25,6ake -- 01.26,6ake 
7. 10v t Tovimimmi / Ansa (Team Ninitra) 25,2a -- 01.27,1ake x
8. 7v o EP Viljari / Eeppi (SS) 1.24,5ake -- 01.27,3ake xx
9. 5v o Rannikkojannu / (KADO) 1.25,3ake -- 01.27,3ake
10. 10v o Camelot / Leena (Team Ninitra) 24,5a -- 01.27,3ake
11. 6v o Joopajoo K / (KADO) 1.25,3ake -- 01.27,5ake x
9v o Carbonaran Neropatti / Roland (Team Ninitra) 25,2a -- - hll

Ryhmä 8
1. 10v t Snilli Heja Inga! / (SnRa) 24,1 -- 01.23,8ake
2. 8v t Guen Helmiina / (SnRa) 23,5a -- 01.23,9ake 
3. 8v t Carbonaran Rallatus / Gunborg (Team Ninitra) 23,3a -- 01.24,3ake 
4. 11v t Purnin Udelma / Anne (Team Ninitra) 24,2a -- 01.24,4ake 
5. 10v o Purnin Vaatimus / Marko (Team Ninitra) 24,4a -- 01.25,1ake
6. 6v o O.R. Casanova / (SnRa) 24,2 -- 01.25,1ake
7. 11v o Eviktori B / Yrjö K (KeKa) 23,0aly -- 01.25,1ake
6v o Kekan Kipinä / (SnRa) 24,4 -- - hml

Ryhmä 9
1. 10v t O.R. Hallatanssi / (SnRa) 22,1a -- 01.22,3ake 
2. 11v o Huliwili I.F. / Johanna (MRA) 22,5ake -- 01.22,3ake 
3. 10v t Snillin Kimallus / (SnRa) 22,3a -- 01.22,3ake 
4. 7v o Pami-Jimi / (KADO) 1.22,5ake -- 01.22,3ake x
5. 10v t Utukuu / Hertta (Team Ninitra) 22,3a -- 01.22,5ake 
6. 7v o Pörrin Peippo / Aino (SS) 1.22,3aly -- 01.23,1ake 
7. 9v t AH Tekla / misery. (MRA) 22,5aly -- 01.23,3ake
8. 10v t Polka Snilli / (SnRa) 22,0a -- 01.23,5ake
9. 7v t Gittan Kaja / (SnRa) 22,2a -- 01.24,3ake x
10. 8v o Iki-Tuplaus / (SnRa) 22,2a -- 01.24,4ake
11v t Jojoriina / Elisa (SS) 1.22,3ake -- - hyl

Ryhmä 10 - matkana 1609m
1. 15v t Hilirimpsis I.F. / Henna (MRA) 21,5ake -- 01.21,2aly
2. 13v Hulabaloo I.F. / Hannu (MRA) 21,5ake -- 01.21,4aly 
3. 10v t Iki-Tuike / (SnRa) 21,8a -- 01.21,5aly 
4. 10v t Tuulia I.F. / Petra (MRA) 21,2ake -- 01.21,7aly 
5. 13v t Kekan Heila / Minna J. (MTS) 1.21,5ke -- 01.21,8aly x
6. 10v t EP Jojopiina / (SnRa) 21,2a -- 01.22,4aly
7. 12v Rinsessa I.F. / misery. (MRA) 21,7ake -- 01.22,4aly
8. 11v o Vastarannan Valssi / (SnRa) 21,6a -- 01.23,2aly x
9. 10v t Snillin Balladi / (SnRa) 21,2a -- 01.23,3aly
10v t Hetekka / (KADO) 1.21,1ake -- - hll

Lähtö 2, lämminveriset ryhmäajo 2100m
2 500v€ - 2 000v€ - 1 500v€ - 1 000v€ - 500v€

Ryhmä 1 (ajettu tasoitusajona)
1. 2v o My Black Velvet / Hilla (MRA) 23,1ake -- 01.21,5ke 
2. 2v t Some Day Alone / Boris (SKYR) 21,1ake -- 01.21,7ke 
3. 2v t Sally Goes Rally / Ester (RaKa) 25,2ke -- 01.21,8ke 
4. 2v t My Red Serenity / Jussi (SS) 1.26,3aly -- 01.22,3ke 
5. 2v t Flawless Snilli / (SnRa) 25,6 -- 01.23,2ke 
6. 2v t Do It Or Not / William (SKYR) 20,2aly -- 01.24,2ke 
7. 2v o Red Arsenal / (KADO) 1.23,4ke -- 01.24,3ke 
8. 2v o My Don Corleone / Petra (MRA) 20,4ke -- 01.24,5ke
9. 2v o My Red Bazooka / Linda (SS) 1.25,4aly -- 01.24,5ke
10. 2v o Green Speed / Elisa (SS) 1.25,5ake -- 01.25,1ke
11. 2v o Versailles Violet / Maksim (Team Ninitra) 20,3a -- 01.25,2ke
12. 2v o Radical Snilli / Aino (SS) 1.20,6aly -- 01.25,5ke
13. 2v t Catch Me If U Can / misery. (MRA) ei enn. -- 01.25,6ke
2v t Lipstick Snilli / (SnRa) 24,5 -- - k

Ryhmä 2
1. 3v t Blaze of Enchantment / Merja (SS) 1.19,4ake-- 01.19,1ake 
2. 3v o Funk You / Kalle (SS) 1.19,4aly -- 01.19,3ake 
3. 5v o Aston Martin / Kenneth (SKYR) 19,5ake -- 01.19,4ake 
4. 4v o Money Talks / Boris (SKYR) 22,4ke -- 01.20,1ake 
5. 3v t My Xena / misery. (MRA) 20,3ke -- 01.20,3ake 
6. 3v t My Classic Jaffa / Pekka (SS) 1.22,3aly -- 01.20,6ake 
7. 3v t Median Shadow / Matti (SS) 1.19,2ake -- 01.21,2ake xx
8. 3v t Castanea Avatar / Viiv (Tripla) 20,2 -- 01.21,3ake
9. 3v t First Speedy / (KADO) 1.20,6ke -- 01.21,5ake
10. 3v t My Scarlet O'Hara / Jaana (MRA) 23,6ke -- 01.22,4ake
11. 3v t Insomnia Snilli / (SnRa) 19,3a -- 01.22,4ake
12. 3v o Keep On Laughing / Henkka (SS) 1.19,5ake -- 01.23,3ake 

Ryhmä 3
1. 5v t Trick-or-Treat Snilli / (SnRa) 16,3a -- 01.16,2ake 
2. 5v t Annie Lou / Nikolaj (SKYR) 18,5ake -- 01.16,5ake 
3. 3v o P.P. Adagio / Jemppu (Tripla) 18,5 -- 01.16,6ake 
4. 3v t Sacré Victoire / Henri YK (KeKa) 19,0ake -- 01.16,6ake 
5. 3v o Stormjumper / Kenneth (SKYR) 18,2ake -- 01.17,2ake x
6. 3v o Dodger Blue / Anniina N. (Kestrel) 17,5ake -- 01.18,3ake x
7. 4v t Windy Will / William (SKYR) 18,3ake -- 01.18,3ake
8. 4v o Sacré Bastien / Yrjö K (KeKa) 16,5ake -- 01.18,3ake
9. 3v t Kitty Hawk / Vilma (SS) 1.16,5ake -- 01.19,3ake
10. 6v o Get Ready My / Piia (MRA) 16,5ly -- 01.19,3ake x
4v t Frostsjö Golden Dream / (SnRa) 19,1a -- - hll
3v o Gambler Snilli / (SnRa) 17,3a -- - hml

Ryhmä 4
1. 4v t Reach The Stars / (SnRa) 15,6 -- 01.15,1ake 
2. 5v o Spirit Burn / Magnhild (Team Ninitra) 15,4a -- 01.15,3ake 
3. 5v t Need More Gue / (SnRa) 15,3a -- 01.15,4ake 
4. 8v o Persian Blue / Terho (Team Ninitra) 15,1a -- 01.16,4ake 
5. 7v t Tierra's Luanne / Leopold (Team Ninitra) 15,2 -- 01.16,4ake 
6. 6v o Knighthood Snilli / (SnRa) 15,2a - 01.16,4ake 
7. 6v o Lucky Luke Upland / (SnRa) 15,2a -- 01.16,5ake
8. 5v t Jodi Speed / Niilo (SS) 1.15,1ake -- 01.17,2ake x
9. 3v t Robotnica / Nikolaj (SKYR) 16,3ake -- 01.17,5ake x
10. 6v o Carefree's Agility / Björn (Team Ninitra) 15,3a -- 01.17,6ake x
3v t Harlequin Greene / Ebba (Team Ninitra) 15,2a -- - k
4v t Indian Lily / Stella (Team Ninitra) 16,2a -- - hpl

Ryhmä 5
1. 7v t Tiharna Rachel / (SnRa) 14,9 -- 01.13,4ake 
2. 5v t Madley Foxy / (SnRa) 14,3a -- 01.13,4ake x
3. 6v o Born To Be Wild / misery. (MRA) 14,3ake -- 01.13,5ake 
4. 9v t Gravity of Life / (SnRa) 14,8a -- 01.13,7ake 
5. 8v t My Ghost Dancer / Lotta (MRA) 14,3ake -- 01.13,9ake 
6. 7v o Ronaldo York / Solveig (Team Ninitra) 15,1a -- 01.15,3ake 
7. 6v t Never Enough / (SnRa) 14,5a -- 01.15,6ake
8. 8v o Tierra's Imperial / Sara (Team Ninitra) 14,3a -- 01.16,1ake
9. 8v o Cash'n Jagg LAC / Ansa (Team Ninitra) 15,0a -- 01.16,4ake
10. 7v t Charolain Down Q'91 / (SnRa) 14,3a -- 01.16,4ake
11. 5v o Firecracker Snilli / (SnRa) 14,8 -- 01.16,5ake xx
9v o My Chartreuse / Anthonio K (KeKa) 14,3akp -- - hml

Ryhmä 6 (ajettu tasoitusajona)
1. 9v t Gwenda Burn / Mervi (Team Ninitra) 13,1a -- 01.13,2ke 
2. 7v o Greyhound / (SnRa) 14,2a -- 01.13,3ke 
3. 9v t One Of Us / Henna (MRA) 13,1ake -- 01.13,5ke 
4. 7v t Florence Burn / Ingemar (Team Ninitra) 14,2a -- 01.13,5ke 
5. 5v t Classic Dream EW / (SnRa) 13,1a -- 01.14,1ke 
6. 6v o Victorious Upland / (SnRa) 14,1a -- 01.14,2ke 
7. 5v o Long Way Snilli / (SnRa) 13,3a -- 01.14,2ke 
8. 9v o Cracker Barrel / (SnRa) 14,2a -- 01.14,2ke 
9. 5v t Soundwave / Valfrid (Team Ninitra) 14,2a -- 01.14,2ke x
10. 6v o Wine Rush / Pamela (Team Ninitra) 13,5a -- 01.15,2ke
11. 7v t Fleur Romantique / Matias A (KeKa) 12,7aly -- 01.15,3ke
12. 8v t Get My Destiny / Hannu (MRA) 12,9ake -- 01.15,5ke x
13. 6v t Sylvia York / Roland (Team Ninitra) 13,0a -- 01.16,3ke
14. 5v t Sweet As Sin / Mirkku (MRA) 13,3ake -- 01.16,6ke
7v t Only One Snilli / (SnRa) 14,1a -- - hll
7v t Blackbird North / Ville (SS) 1.13,2aly -- - hyl

Ryhmä 5 - matkana 1609m
1. 9v t My Broadway Show / Jaana (MRA) 11,4ake -- 01.11,2aly 
2. 7v t Big Red / Viveka (Team Ninitra) 12,1a -- 01.11,4aly 
3. 7v o Shipwreck / (SnRa) 11,1a -- 01.11,4aly 
4. 9v o Born to Run / (SnRa) 12,3a -- 01.11,6aly 
5. 10v t Walma Win / Pekka (Team Ninitra) 11,6a -- 01.12,3aly x
6. 9v o Prince Luxior Q'91 / Harri K (KeKa) 11,5ake -- 01.12,3aly 
7. 7v o Pride / Eeppi (SS) 1.10,7aly -- 01.12,3aly
8. 9v t Born To Be Rich / Petra (MRA) 11,5aly -- 01.12,5aly
9. 7v t Calanthia Arz / (SnRa) 12,4a -- 01.12,5aly x
10. 8v o Shotgun Q'91 / Tauski (SS) 11,1a -- 01.12,5aly x
6v o My Chairman / (SnRa) 12,5a -- - hml
8v t Dear Lady Snilli / (SnRa) 12,0a -- - k