Villit divisioona-finaaliravit 28.03,2015

Tervetuloa Miseryn ravitallin järjestämiin villeihin raveihin, joissa juostaan divisioonien finaalilähdöt. Yleisöä on paikalla hemmottelemassa buffetti ja perheen pienimmille on talutusratsastusta ja kärryajelua. Kannattaa siis tulla koko perheen voimin seuraamaan jännittäviä raveja!




Ei osallistumista, osallistujat tulevat karsinnoista

Lähdöt

Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, Kyvyt esiin-divisioonafinaali 1 000 - 5 000v€ voittaneet lämminveriset
Lähtö 2. Ryhmäajo 1609m, Kyvyt esiin-divisioonafinaali 1 000 - 5 000v€ voittaneet kylmäveriset
Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m, Pronssidivisioona-finaali enint. 30 000v€ voittaneet lämminveriset
Lähtö 4. Ryhmäajo 2100m, Hopeadivisioona-finaali enint. 90 000v€ voittaneet lämminveriset
Lähtö 5. Ryhmäajo 2600m, Kultadivisioona-finaali väh. 80 000v€ voittaneet lämminveriset
Lähtö 6. Ryhmäajo 2100m, Huippudivisioona-finaali enint. 30 000v€ voittaneet kylmäveriset
Lähtö 7. Ryhmäajo 2100m, Tähtidivisioona-finaali enint. 70 000v€ voittaneet kylmäveriset
Lähtö 8. Ryhmäajo 2600m, Valiodivisioona-finaali väh. 60 000v€ voittaneet kylmäveriset



Osallistujat

Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, Kyvyt esiin-divisioonafinaali lv
6 000v€ - 4 500v€ - 3 000v€ - 1 500v€ - 1 000v€
1. 2v o Just A Minute / Milja (Pompeji) 20,2aly -- 01.18,8aly + 6 000v€
2. 2v o OR'Black Illusion / (Blvd) 23,2ake -- 01.18,9aly + 4 500v€
3. 3v o Dodger Blue / Anniina N. (Kestrel) 21,1aly -- 01.19,4aly + 3 000v€
4. 2v t OR'Your Last Caramel / (Blvd) 22,6ake -- 01.20,2aly + 1 500v€
5. 2v o OR'The Predator / (Blvd) 21,0ake -- 01.20,5aly x + 1 000v€
6. 3v t Indian Lily / Stella (Team Ninitra) 19,2a -- 01.21,3aly
7. 2v o Qualifiée / (Blvd) 20,4ake -- 01.22,5aly
8. 5v t Guillaume Lunatic / Gary (Uttevalla) 17,1 -- 01.22,5aly x
6v t Guillaume Benedicte / Erik (Uttevalla) 17,8 -- hll

Lähtö 2. Ryhmäajo 1609m, Kyvyt esiin-divisioonafinaali kv
6 000v€ - 4 500v€ - 3 000v€ - 1 500v€ - 1 000v€
1. 4v o Haaveprinssi I.F. / Jaana W. (WLS) 33,2ke -- 01.31,2aly x + 6 000v€
2. 3v o Routavaara I.F. / misery. (MRA) 38,3ake -- 01.31,2aly + 4 500v€
3. 3v o Egovei / Kaj (Team Ninitra) 36,3 -- 01.31,4aly + 3 000v€
4. 3v t Luonnoksen Ransiina / Essi (RaPu) 33,5ake -- 01.31,4aly + 1 500v€
5. 3v t Sädehtivä P / Tero (Pompeji) 34,2aly -- 01.32,4aly + 1 000v€ 
6. 4v t Hahtuva / (SnRa) 34,2a -- 01.33,5aly x + 1 000v€
7. 4v o Woimakas / Hedda (Team Ninitra) 35,3a -- 01.34,3aly
8. 4v o Snillin Komistus / (SnRa) 35,4a -- 01.34,4aly
9. 3v o O.R. Hypnoosi / (Blvd) 37,5aly -- 01.35,1aly x
10. 5v t Aina-Annikki / Bert (Uttevalla) 32,4 -- 01.35,2aly x
11. 4v t Hillan Halla / Hans (NOS) 41,4ake -- 01.35,3aly
4v o Ahkeroitsija / Frank (Uttevalla) 36,2 -- - k

Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m, Pronssidivisioona-finaali lv 
10 000v€ - 7 000v€ - 4 500v€ - 3 000v€ - 1 500v€
1. 4v t Classic Dream EW / (SnRa) 16,1 -- 01.14,2ake + 10 000v€
2. 5v o Born To Be Wild / misery. (MRA) 17,5aly -- 01.14,3ake x + 7 000v€
3. 6v o Hocus Pocus 'If / Jaana W. (WLS) 16,5ke -- 01.14,3ake + 4 500v€
4. 3v t Harlequin Greene / Ebba (Team Ninitra) 17,2a -- 01.15,2ake xx + 3 000v€
5. 4v o Long Way Snilli / (SnRa) 16,4a -- 01.16,1ake + 1 500v€
6. 3v o Digital Time / Hertta (Team Ninitra) 17,2a -- 01.16,2ake x + 1 500v€
7. 3v t Broadway Ghost / Fiona (Pompeji) 15,8ake -- 01.16,3ake x
8. 5v o Knighthood Snilli / (SnRa) 16,4a -- 01.16,4ake xx
9. 3v t OR'Too Much Candy / (Blvd) 18,4aly -- 01.16,4ake xx
10. 6v o Carefree's Agility / Björn (Team Ninitra) 15,3a -- 01.16,5ake
11. 7v t My Ghost Dancer / Lotta (MRA) 15,4ake -- 01.17,5ake
2v t Radical D'Amour / Spookiness (RDT) 26,7ke -- hpl

Lähtö 4. Ryhmäajo 2100m, Hopeadivisioona-finaali lv
13 000v€ - 10 000v€ - 7 000v€ - 5 000v€ - 2 000v€
1. 9v o Born To Run / (SnRa) 13,2a -- 01.12,3ake + 13 000v€
2. 4v t OR'Queen of Destiny / (Blvd) 15,3ake -- 01.12,6ake + 10 000v€
3. 6v o Shipwreck / (SnRa) 11,1a -- 01.12,6ake + 7 000v€
4. 6v o My Chairman / (SnRa) 12,5a -- 01.13,3ake xx +  5 000v€
5. 9v t Gue Capucine / misery. (MRA) 15,2ke -- 01.13,5ake x + 2 000v€
6. 8v t Born To Be Rich / Petra (MRA) 13,2ake -- 01.14,2ake + 2 000v€
7. 9v t Gwenda Burn / Mervi (Team Ninitra) 13,5a -- 01.15,3ake
8. 10v t Mercenaire Demo / Mikael P. (VIRKE) 11,6ke -- 01.15,4ake x
9. 8v t Gilda Snilli / (SnRa) 13,2a -- 01.15,4ake xx
10. 6v o My Xaver / Anthonio K (KeKa) 12,6ake -- 01.15,6ake xx
7v t Florence Burn / Ingemar (Team Ninitra) 14,1 -- hrp
7v t Dear Lady Snilli / (SnRa) 12,0a -- hll

Lähtö 5. Ryhmäajo 2600m, Kultadivisioona-finaali lv
16 000v€ - 14 000v€ - 10 000v€ - 8 000v€ - 6 000v€
1. 12v o Brilliant My / Marjo (MRA) 11,2aly -- 01.14,2akp + 16 000v€
2. 7v t Snuggle Gone / (SnRa) 10,3a -- 01.14,4akp + 14 000v€
3. 12v o If U Want / misery. (MRA) 09,5aly -- 01.14,4akp x + 10 000v€
4. 7v t Trop d'Amour Tue / Anthonio K (KeKa) 11,2aly -- 01.14,5akp + 8 000v€
5. 8v o My Chartreuse / Matias A (KeKa) 14,3akp -- 01.14,5akp + 6 000v€
6. 6v t Fleur Romantique / Henri YK (KeKa) 12,8aly -- 01.15,2akp + 6 000v€ 
7. 7v t Big Red / Viveka (Team Ninitra) 12,1a -- 01.15,3akp
8. 5v o OR'Renegade Split / (Blvd) 11,5aly -- 01.15,3akp
9. 9v o King Kobra B / (Blvd) 10,4aly -- 01.16,5akp
10. 7v o OR'Cyanide Hero / (Blvd) 09,9aly -- 01.16,6akp x
11. 11v t Winsummore / Juha (Team Ninitra) 13,0a -- 01.17,4akp
12. 6v t Sylvia York / Roland (Team Ninitra) 13,0a -- 01.17,4akp 

Lähtö 6. Ryhmäajo 2100m, Huippudivisioona-finaali kv
10 000v€ - 7 000v€ - 4 500v€ - 3 000v€ - 1 500v€
1. 5v o O.R. Casanova / (SnRa) 31,3a -- 01.27,1ake x + 10 000v€
2. 5v o Pörrin Peippo / Aino (SS) 27,5a -- 01.27,3ake + 7 000v€
3. 3v t Iivorin Villivadelma / (IVR) 34,3ake-- 01.27,6ake + 4 500v€
4. 7v o Hissunkissun I.F. / Petri (MRA) 27,9aly -- 01.28,1ake + 3 000v€
5. 6v o Aika-Aatu I.F. / Micke (MRA) 29,1ke -- 01.28,2ake + 1 500v€
6. 6v o Snilin Valloittaja / (SnRa) 26,1a -- 01.28,3ake + 1 500v€
7. 7v t Hilirianne / Calle (Uttevalla) 27,5 -- 01.28,6ake
8. 6v o Kekan Kipinä / (SnRa) 30,2 -- 01.29,2ake
9. 5v t Kekan Saveria / Anthonio K (KeKa) 27,5ke -- 01.29,2ake
10. 4v t O.R. Varjodonna / (Blvd) 32,4aly -- 01.29,3ake
6v t Guen Helmiina / (SnRa) 27,1a -- hva
6v o Purnin Kastor / Urmas (Team Ninitra) 27,3a -- hll

Lähtö 7. Ryhmäajo 2100m, Tähtidivisioona-finaali kv
13 000v€ - 10 000v€ - 7 000v€ - 5 000v€ - 2 000v€
1. 10v o Tupla-Aate I.F. / Jaana (MRA) 25,8ake -- 01.23,2ake + 13 000v€
2. 8v t Snillin Kimallus / (SnRa) 24,3a -- 01.23,5ake xx + 10 000v€
3. 10v t Purnin Vasama / Rita (Team Ninitra) 25,2a -- 01.24,4ake + 7 000v€
4. 5v t Myrsky-Helmi / (Blvd) 25,2aly -- 01.25,1ake + 5 000v€
5. 9v o Carbonaran Neropatti / Roland (Team Ninitra) 25,4a -- 01.25,2ake x + 2 000v€
6. 10v t Snilli Heja Inga! / (SnRa) 24,1 -- 01.25,2ake xx + 2 000v€
7. 8v o Petollinen Hurmuri / Yrjö K (KeKa) 24,4ake -- 01.25,5ake
8. 10v o Ilon-Ajatus / JP (RaPu) 24,9ake -- 01.26,4ake
9. 4v o Pikku-Pakkanen / (Blvd) 29,4ake -- 01.26,6ake
10. 8v t Snillin Kimallus / (SnRa) 24,3a -- 01.26,6ake xx
9v o Liekki / Benjamin (Pompeji) 22,1ake -- hpl
6v o Kekan Tulivoitto / Anthonio K (KeKa) 22,0ake -- hll

Lähtö 8. Ryhmäajo 2600m, Valiodivisioona-finaali kv
16 000v€ - 14 000v€ - 10 000v€ - 8 000v€ - 6 000v€
1. 8v o Iki-Tuplaus / (SnRa) 22,2a -- 01.24,3akp + 16 000v€ 
2. 14v t Hilirimpsis I.F. / Henna (MRA) 22,1aly -- 01.24,4akp + 14 000v€
3. 9v o Alvar / Fiona (Pompeji) 21,1ake -- 01.24,4akp + 10 000v€
4. 12v Rinsessa I.F. / misery. (MRA) 22,5aly -- 01.24,4akp x + 8 000v€
5. 8v o O.R. Roihun Prinssi / (Blvd) 21,3aly -- 01.24,4akp + 6 000v€
6. 10v o Purnin Vaatimus / Marko (Team Ninitra) 24,5a -- 01.24,4akp + 6 000v€
7. 11v o Mönsteri / (SnRa) 20,1a -- 01.25,3akp x
8. 8v t Carbonaran Rallatus / Gunborg (Team Ninitra) 23,4a -- 01.26,1akp
9. 9v t Kekan Tulivaltiatar / Anthonio K (KeKa) 24,2ake -- 01.27,2akp x
10. 13v o Salmiakki Sisu / Oskari (Blvd) 19,9aly -- 01.27,3akp
9v t O.R. Hallatanssi / (SnRa) 22,1a -- k
9v t Iki-Tuike / (SnRa) 21,8a -- hpl