Villit divisioona-karsintaravit 21.03.2015

Rajoitukset

- Tutustu tarkemmin divareiden omiin sääntöihin
- Yksi hevonen vain yhteen lähtöön / ravit
- Karsintalähdöihin maks. 3 hevosta / omistaja, ponilähtöihin 6 / omistaja
- Ryhmälähtöihin mahtuu 12 ja tasoitusajoihin 16 ensimmäisenä ilmoittautunutta valjakkoa. Ponilähdöt jaetaan ryhmiin, mikäli osallistujia tulee enemmän.

Osallistuminen

- osallistua voi niin kauan kunnes tulokset tulevat tai kunnes lähdöt täyttyvät
- osallistumiset sähköpostiin virtmisery(a)gmail.com otsikolla Divariravit

Osallistumiset vain alla olevassa muodossa:
ikä skp Hevosen nimi / ohjastaja (Seura) hevosen ennätys --
Huom! Hevosen sivua ei enää tarvitse ilmoittaa!

Lähdöt

Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, Kyvyt esiin-divisioonakarsinta 1 000 - 5 000v€ voittaneet lämminveriset
Lähtö 2. Ryhmäajo 1609m, Kyvyt esiin-divisioonakarsinta 1 000 - 5 000v€ voittaneet kylmäveriset
Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m, Pronssidivisioona-karsinta enint. 30 000v€ voittaneet lämminveriset
Lähtö 4. Ryhmäajo 2100m, Hopeadivisioona-karsinta enint. 90 000v€ voittaneet lämminveriset
Lähtö 5. Ryhmäajo 2600m, Kultadivisioona-karsinta väh. 80 000v€ voittaneet lämminveriset
Lähtö 6. Ryhmäajo 2100m, Huippudivisioona-karsinta enint. 30 000v€ voittaneet kylmäveriset
Lähtö 7. Ryhmäajo 2100m, Tähtidivisioona-karsinta enint. 70 000v€ voittaneet kylmäveriset
Lähtö 8. Ryhmäajo 2600m, Valiodivisioona-karsinta väh. 60 000v€ voittaneet kylmäveriset
Ponilähtö 1. Ryhmäajo 1100m, avoin A-ponit
Ponilähtö 2. Ryhmäajo 1600m, avoin B-ponit




Osallistujat

Lähtö 1
2 000v€ - 1 500v€ - 1 000v€ - 500v€ - 250v€
1. 3v o Dodger Blue / Anniina N. (Kestrel) 21,1aly -- 01.19,9aly 
2. 2v o Qualifiée / (Blvd) 20,4ake -- 01.20,6aly 
3. 2v o Just A Minute / Milja (Pompeji) 20,2aly -- 01.21,1aly 
4. 2v o OR'The Predator / (Blvd) 21,0ake -- 01.21,2aly  

Lähtö 2
2 000v€ - 1 500v€ - 1 000v€ - 500v€ - 250v€
1. 4v o Snillin Komistus / (SnRa) 35,4a -- 01.31,1aly x
2. 4v o Haaveprinssi I.F. / Jaana W. (WLS) 33,2ke -- 01.31,2aly xx
3. 3v o Egovei / Kaj (Team Ninitra) 36,3 -- 01.31,4aly 
4. 3v t Sädehtivä P / Tero (Pompeji) 34,2aly -- 01.31,5aly 
5. 3v o Routavaara I.F. / misery. (MRA) 38,3ake -- 01.32,4aly xx
6. 3v t Luonnoksen Ransiina / Essi (RaPu) 33,5ake -- 01.32,4aly 
--
7. 4v t Purnin Rupatelma / Stella (Team Ninitra) 34,1a -- 01.33,3aly x
8. 6v o Hissunkissun / Matti (NOS) 31,3ke -- 01.33,5aly x
9. 6v t Töyhtöhyöppä / Niklas T. (VIRKE) 26,5ke -- 01.34,4aly
10. 3v o Kampraatti P / Natalia (Pompeji) 35,2ake -- 01.34,4aly xx
11. 4v t Peipon Valo / Elisa (SS) 1.34,5ke -- 01.34,6aly
5v t Hahtuva / (SnRa) 34,2a -- hpl

Lähtö 3
4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ - 1 000v€ - 500v€
1. 4v o Long Way Snilli / (SnRa) 16,4a -- 01.14,7ake 
2. 6v o Carefree's Agility / Björn (Team Ninitra) 15,3a -- 01.14,8ake 
3. 3v t Broadway Ghost / Fiona (Pompeji) 15,8ake -- 01.15,0ake 
4. 7v t My Ghost Dancer / Lotta (MRA) 15,4ake -- 01.15,2ake 
5. 3v o Digital Time / Hertta (Team Ninitra) 17,2a -- 01.15,3ake x
6. 5v o Born To Be Wild / misery. (MRA) 17,5aly -- 01.15,5ake 
--
7. 4v t Forever Young Snilli / JP (RaPu) 14,3ake -- 01.16,2ake
8. 7v t Charolain Down Q'91 / (SnRa) 15,1a -- 01.17,2ake
9. 5v o Jet Set Game / Johan (RaPu) 15,7ake -- 01.17,4ake
10. 4v t Valeria Touch / Tero (Pompeji) 15,2ake -- 01.17,6ake
4v t Queen Scoop Ace / Essi (RaPu) 15,5aly -- - hml
5v o Firecracker Snilli / (SnRa) 15,1a -- - hpl

Lähtö 4
6 000v€ - 4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ - 1 000v€
1. 10v t Mercenaire Demo / Mikael P. (VIRKE) 11,6ke -- 01.13,3ake 
2. 7v t Dear Lady Snilli / (SnRa) 12,0a -- 01.13,4ake 
3. 9v t Gue Capucine / misery. (MRA) 15,2ke -- 01.13,4ake 
4. 8v t Born To Be Rich / Petra (MRA) 13,2ake -- 01.14,2ake 
5. 9v o Born To Run / (SnRa) 13,2a -- 01.14,5ake x
6. 6v o Shipwreck / (SnRa) 11,1a -- 01.14,6ake x
--
7. 7v o Ronaldo York / Solveig (Team Ninitra) 15,1a -- 01.14,6ake
8. 8v o Persian Blue / Terho (Team Ninitra) 15,1a -- 01.15,1ake
9. 8v t One Of Us / Henna (MRA) 13,2aly -- 01.15,4ake
10. 6v o OR'The Dark One / (Blvd) 12,7aly -- 01.15,6ake
11. 7v t Fac Ut Vivas PT / Niklas T. (VIRKE) 10,4ly -- 01.16,5ake
12. 7v t Tierra's Luanne / Leopold (Team Ninitra) 15,0a -- 01.16,5ake x 

Lähtö 5
8 000v€ - 6 000v€ - 5 000v€ - 4 000v€ - 2 000v€
1. 12v o Brilliant My / Marjo (MRA) 11,2aly -- 01.14,3akp xx
2. 8v o My Chartreuse / Matias A (KeKa) 14,3akp -- 01.14,3akp 
3. 9v o King Kobra B / (Blvd) 10,4aly -- 01.15,2akp 
4. 7v t Trop d'Amour Tue / Anthonio K (KeKa) 11,2aly -- 01.15,2akp xx
5. 11v t Winsummore / Juha (Team Ninitra) 13,0a -- 01.15,5akp 
6. 12v o If U Want / misery. (MRA) 09,5aly -- 01.16,3akp
--
7. 8v t OR'Snow Desiré / (Blvd) 10,2aly -- 01.16,3akp xx
8. 8v t My Broadway Show / Jaana (MRA) 12,1ake -- 01.16,6akp
9. 10v o Eclipse Boost / (Blvd) 11,0aly -- 01.16,7akp
10v t Walma Win / Pekka (Team Ninitra) 11,5a -- hll

Lähtö 6
4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ - 1 000v€ - 500v€
1. 7v o Hissunkissun I.F. / Petri (MRA) 27,9aly -- 01.26,1ake 
2. 6v o Kekan Kipinä / (SnRa) 30,2 -- 01.26,2ake x
3. 6v o Purnin Kastor / Urmas (Team Ninitra) 27,3a -- 01.26,4ake 
4. 3v t Iivorin Villivadelma / (IVR) 34,3ake-- 01.27,0ake 
5. 6v o Aika-Aatu I.F. / Micke (MRA) 29,1ke -- 01.27,3ake 
6. 6v o Snilin Valloittaja / (SnRa) 26,1a -- 01.27,6ake 
--
7. 5v o O.R. Casanova / (SnRa) 28,3a -- 01.28,3ake
8. 5v o D. Alvariinsa / JP (RaPu) 26,9aly -- 01.28,3ake x
9. 6v t Purnin Varjoviesti / Alfred (Team Ninitra) 28,4 -- 01.28,5ake x
10. 4v o Iki-Vilunki / Essi (RaPu) 31,2aly -- 01.28,5ake
11. 6v t Kastehelmi I.F. / Peppi (MRA) 27,1ake -- 01.29,4ake xx
5v o Paroni Parma / Johan (RaPu) 27,9aly -- - hpl

Lähtö 7
6 000v€ - 4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ - 1 000v€
1. 10v t Purnin Vasama / Rita (Team Ninitra) 25,2a -- 01.23,8ake 
2. 10v o Ilon-Ajatus / JP (RaPu) 24,9ake -- 01.23,9ake xx
3. 8v t Snillin Kimallus / (SnRa) 24,3a -- 01.24,0ake x
4. 9v o Liekki / Benjamin (Pompeji) 22,1ake -- 01.24,2ake 
5. 10v o Tupla-Aate I.F. / Jaana (MRA) 25,8ake -- 01.24,4ake 
6. 10v t Snilli Heja Inga! / (SnRa) 24,1 -- 01.25,2ake x
--
7. 5v o Iki-Usko / Essi (RaPu) 23,4ake -- 01.25,2ake
8. 10v t Tuliroihu I.F. / Mirella (MRA) 25,3ake -- 01.25,4ake
9. 6v t Pompeji Ariel / Rosa (Pompeji) 24,1ke -- 01.25,5ake
10. 11v o Vastarannan Valssi / (SnRa) 22,1a -- 01.25,5ake
11. 8v t AH Tekla / misery. (MRA) 23,4ake -- 01.25,6ake
7v t Iki-Alli / Johan (RaPu) 25,1aly -- - hpl

Lähtö 8
8 000v€ - 6 000v€ - 5 000v€ - 4 000v€ - 2 000v€
1. 10v o Purnin Vaatimus / Marko (Team Ninitra) 24,5a -- 01.24,4akp x
2. 9v o Alvar / Fiona (Pompeji) 21,1ake -- 01.24,5akp 
3. 8v o Iki-Tuplaus / (SnRa) 22,2a -- 01.25,2akp 
4. 12v Rinsessa I.F. / misery. (MRA) 22,5aly -- 01.26,3akp x
5. 9v t Iki-Tuike / (SnRa) 21,8a -- 01.26,3akp xx
6. 14v t Hilirimpsis I.F. / Henna (MRA) 22,1aly -- 01.26,5akp 
7. 10v t Iki-Adalmiina / Johan (RaPu) 22,0ake -- 01.26,5akp x
8. 11v Hulabaloo I.F. / Hannu (MRA) 22,9lay -- 01.26,5akp xx
9. 9v t Snillin Balladi / (SnRa) 22,1a -- 01.27,3akp
10. 6v t Iki-Elisabet / Essi (RaPu) 24,4akp -- 01.27,5akp
10v t Utukuu / Hertta (Team Ninitra) 22,3a -- hll
10v o Camelot / Leena (Team Ninitra) 24,5a -- k

Ponilähtö 1
150v€ - 100v€ - 50v€ - 30v€ - 20v€

Ryhmä 1 - ajettu tasoitusajona
1. 8v o Stepping On Coals / Anni K. (WLS) 3.02,1ly -- 02.59,4ly 
2. 9v o Éomer IC / Mika (MTS) ei enn. -- 02.59,5ly 
3. 4v o Memphis I.F. / Lotta (MRA) 3.06,3ly -- 02.59,6ly 
4. 8v o It Was Pain / Kati J. (WLS) 3.06,2ly -- 03.01,4ly 
5. 9v t Enid MIN / Sari M. (WLS) 3.09,3ly -- 03.01,8ly
6. 5v o Toy's Lustigkurre / Minttu (MTS) 2.56,4aly -- 03.02,0ly xx
7. 7v o KO Ruohonleikkuri / Jeremias T. (WLS) 3.05,6ly -- 03.02,8ly
8. 5v t Pompeji Ceres / Leea (Pompeji) 2.57,0ly -- 03.03,3ly 
9. 6v o Liljankukan Mr. Tucker / Minzki. (MTS) 2.53,5ly -- 03.03,5ly x
10. 4v t Windsong I.F. / Micke (MRA) 3.10,4aly -- 03.04,2ly x
11. 6v t Pretty Baby / Marjatta (MTS) 2.59,2ly -- 03.04,5ly x
12. 7v o Sound Of A Beast / Raija H. (WLS) 3.02,4ly -- 03.05,3ly
13. 5v o Century CENS / Minna J. (MTS) 2.52,5aly -- 03.05,4ly
5v t PS. Nobelle / Mikko (MTS) ei enn. -- k
4v o Tanssiva Taikasieni / Aino H (KeKa) 3.19,5ly -- hpl

Ryhmä 2 - ajettu tasoitusajona
1. 9v t Eloise I.F. / (SnRa) 2.24,1 -- 02.29,0ly 
2. 8v t Aken Keiju / Sanna (MRA) 2.40,4ly -- 02.29,1ly 
3. 6v t Margarita I.F. / Hanna (MRA) 2.34,1ly -- 02.29,2ly 
4. 10v o Toy's Willson / (SnRa) 2.24,3a -- 02.29,5ly 
5. 6v t Euphoria I.F. / Petra (MRA) 2.36,4ly -- 02.31,7ly 
6. 9v t Lilla My / Inna (Pompeji) 2.34,2aly -- 02.31,8ly 
7. 9v o Chiguita / Niina (Pompeji) 2.23,4aly -- 02.31,9ly 
8. 9v t Toy's Dödens Kyss / (SnRa) 2.30,2a -- 02.32,3ly 
9. 8v t Moonraker Bond / (SnRa) 2.38,5a -- 02.33,0ly
10. 9v t Mymmeli / Petra (Pompeji) 2.33,2ly -- 02.33,1ly
11. 8v o J.J. Star / Minka (Pompeji) 2.25,6aly -- 02.34,1ly
12. 8v t Jussin Isa / Natalia (Pompeji) 2.24,2ly -- 02.34,5ly x
13. 10v o Prince Sep / (SnRa) 2.25,2a -- 02.34,8ly x
14. 6v o Avenger I.F. / (SnRa) 2.34,3a -- 02.34,9ly xx
12v o SB Mahtava Meloni / Aino H (KeKa) 2.22,2aly -- hll

Ponilähtö 2 
150v€ - 100v€ - 50v€ - 30v€ - 20v€
1. 6v o Christoffer SWE / Hannu (MRA) 2.13,5ly -- 02.12,1aly 
2. 8v t Toy's Cilla / (SnRa) 2.15,4a -- 02.12,4aly 
3. 6v o Toy's Knut / (SnRa) 2.15,3 -- 02.13,4aly 
4. 4v t Toy's Britta / (SnRa) 2.19,4a -- 02.14,0aly 
5. 7v t Toy's Fionella / (SnRa) 2.12,5a -- 02.14,1aly x
6. 5v t PP'S Cecille / Sari M. (WLS) 2.12,4ly -- 02.15,3aly 
7. 4v t Lifeline Palette / (SnRa) 2.19,2a -- 02.15,4aly x
8. 5v t Toy's Pernilla / (SnRa) 2.17,3a -- 02.15,5aly
9. 5v o Pompeji Bacchus / Milja (Pompeji) 2.14,0ly -- 02.17,1aly x
10. 3v t Ponipalleron Adalfiina / Jeremias T. (WLS) ei enn. -- 02.18,4aly
11. 5v t Elds Chidori / Marjo (MRA) 2.15,1aly -- 02.18,5aly 

1. 6v t Frejsan SWE / Liisa (MRA) 2.05,1ly -- 01.58,4aly 
2. 8v t Sigrid REC / Johanna (MRA) 59,2ly -- 01.58,6aly 
3. 9v t S. Honey / Minka (Pompeji) 52,4aly -- 01.58,8aly xx
4. 5v t Grisette I.F. / Mirkku (MRA) 2.06,3aly -- 02.00,4aly 
5. 6v t Toy's Beata / Milia K (KeKa) 2.05,3aly -- 02.00,8aly 
6. 8v o Tomahawk / Peppi (MRA) 2.02,5ly -- 02.00,9aly
7. 9v o Jugi / Niina (Pompeji) 54,4aly -- 02.01,3aly xx
8. 8v o E.R. Ronaldo / Natalia (Pompeji) 2.07,3aly -- 02.03,2aly
9. 9v o Aria's Gem / Milja (Pompeji) 52,1aly -- 02.04,5aly xx
9v t Felicia / Leea (Pompeji) 2.02,0ly -- - hll