Villit divisioona-ravit 07.02.2015

Tervetuloa Miseryn ravitallin järjestämiin villeihin raveihin, joissa juostaan divisioonien karsintalähtöjä kylmäverisille ja lämminverisille. Yleisöä on paikalla hemmottelemassa buffetti ja perheen pienimmille on talutusratsastusta ja kärryajelua. Kannattaa siis tulla koko perheen voimin seuraamaan jännittäviä raveja!




Osallistujat

Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, Kyvyt esiin-divisioonakarsinta lv
2 000v€ - 1 500v€ - 1 000v€ - 500v€ - 250v€
1. 3v t Trick-or-Treat Snilli / (SnRa) 17,5a -- 01.17,2aly 
2. 4v t Arctic Rosemary / Rosa (Pompeji) 17,4 -- 01.17,6aly 
3. 4v o Ultra Boy / Benjamin (Pompeji) 17,2 -- 01.17,6aly 
4. 3v o Digital Time / Konrad (Team Ninitra) 19,5a -- 01.18,4aly 
5. 3v t Inception Lady / Risto (MMR) 1.17,1 -- 01.18,4aly 
6. 2v o OR'Stradivarius Cain / (Blvd) 18,5ake -- 01.18,5aly
--
7. 5v o Get Ready My / (MRA) 17,1ke -- 01.19,5aly x
8. 2v o OR'Chloroform Killer / (Blvd) 17,8aly -- 01.19,5aly xx
9. 4v o Wannabe Win / Erland (Team Ninitra) 19,3a -- 01.20,5aly
10. 3v t De la Volonté / Harri (MMR) 1.18,1 -- 01.20,5aly xx 

Lähtö 2. Ryhmäajo 1609m, Kyvyt esiin-divisioonakarsinta kv
2 000v€ - 1 500v€ - 1 000v€ - 500v€ - 250v€
1. 4v o Hymyn Tähti / Benjamin (Pompeji) 32,1 -- 01.33,3aly 
2. 4v o Rinssi I.F. / Janne (MRA) 37,4ke -- 01.33,3aly 
3. 3v o Vinkari / Markus (MMR) 1.34,2 -- 01.33,5aly 
4. 3v t Hahtuva / (SnRa) 39,2a -- 01.34,2aly xx
5. 3v o Pikku-Pakkanen / (Blvd) 31,7aly -- 01.34,4aly 
6. 3v o Snillin Komistus / (SnRa) 39,6a -- 01.35,6aly 
--
7. 4v Tanssin Illusio / Milja (Pompeji) 36,2 -- 01.37,2aly
8. 3v t O.R. Varjodonna / (Blvd) 32,7ake -- 01.37,3aly x
9. 5v t Purnin Varjoviesti / Alfred (Team Ninitra) 30,3a -- 01.37,4aly
10. 3v o Kommuutin / Matti (MMR) 1.33,3 -- 01.38,4aly
11. 4v t Kekan Arisha / Anthonio K (KeKa) 38,2ake -- 01.38,5aly 

Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m, Pronssidivisioona-karsinta lv 
4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ - 1 000v€ - 500v€
1. 4v t OR'Magic Twelve / (Blvd) 16,3ake -- 01.15,3ake x
2. 4v t Valeria Touch / Tero (Pompeji) 15,3 -- 01.15,3ake 
3. 5v o Carefree's Agility / Björn (Team Ninitra) 15,6a -- 01.15,3ake 
4. 5v o Navigator North / Joonas (AGR) 15,2ake -- 01.15,4ake 
5. 6v o Hocus Pocus 'If / (MRA) 16,5ake -- 01.15,4ake 
6. 5v o Wine Rush / Pamela (Team Ninitra) 16,3 -- 01.15,5ake 
--
7. 4v t OR'Beta Wolf / (Blvd) 15,2ake -- 01.16,3ake
8. 5v o Born To Be Wild / (MRA) 17,5aly -- 01.17,4ake
9. 5v t Lilydian AGR / Jouni (AGR) 15,0ke -- 01.17,4ake
10. 4v t Madley Foxy / (SnRa) 16,2a -- 01.18,1ake
11. 4v o Lucky Luke Upland / (SnRa) 15,4a -- 01.18,4ake
12. 7v o Superme Raiso / Risto (MMR) 10,0 -- 01.18,4ake

Lähtö 4. Ryhmäajo 2100m, Hopeadivisioona-karsinta lv
6 000v€ - 4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ - 1 000v€
1. 4v t OR'Get More Choco / (Blvd) 15,2aly -- 01.13,1ake x
2. 8v t Born To Be Rich / Petra (MRA) 13,2ake -- 01.13,1ake 
3. 6v o OR'The Dark One / David (Blvd) 14,0aly -- 01.13,2ake xx
4. 6v o My Xaver / Anthonio K (KeKa) 13,8aly -- 01.13,3ake 
5. 5v t Sylvia York / Roland (Team Ninitra) 13,3a -- 01.13,5ake 
6. 6v t Jigsaw North / Lotta (AaRr) 12,0aly -- 01.14,2ake 
--
7. 6v o Chaos Scoop Ace / Risto (AaRr) 13,1ake -- 01.14,5ake
8. 8v t One Of Us / Henna (MRA) 13,2aly -- 01.14,6ake
9. 7v o Tierra's Imperial / Sara (Team Ninitra) 14,1 -- 01.15,6ake xx
10. 4v t Surely Burn / Juhani (AGR) 15,1aly -- 01.15,6ake
11. 6v t Fleur Romantique / Henri YK (KeKa) 14,1aly -- 01.16,2ake
12. 4v t Fashion Gone / Jarmo (AGR) 15,1ake -- 01.16,3ake 

Lähtö 5. Ryhmäajo 2600m, Kultadivisioona-karsinta lv
8 000v€ - 6 000v€ - 5 000v€ - 4 000v€ - 2 000v€
1. 12v o Brilliant My / Marjo (MRA) 11,2aly -- 01.13,3akp 
2. 7v t Penny Bank Gone / Jouni (AGR) 12,3aly -- 01.13,4akp 
3. 8v o OR'Filiocus / (SnRa) 11,4a -- 01.13,5akp 
4. 6v t Big Red / Viveka (Team Ninitra) 14,3a -- 01.13,5akp 
5. 7v o Savlanut Gone / Jaakko (AGR) 12,3aly -- 01.14,3akp 
6. 7v t Trop d'Amour Tue / Anthonio K (KeKa) 11,4aly -- 01.14,4akp x
--
7. 5v o OR'Renegade Split / Marko (Blvd) 12,2aly -- 01.14,5akp
8. 12v o If U Want / misery. (CAR) 09,5aly -- 01.14,5akp
9. 9v t Love Me I'm Famous / (SnRa) 11,2a -- 01.15,2akp x
10. 10v o Eclipse Boost / Hannu (Blvd) 11,0aly -- 01.15,3akp
11. 8v o My Chartreuse / Henri YK (KeKa) 14,3akp -- 01.15,3akp
9v t Walma Win / Pekka (Team Ninitra) 12,0a -- hpl

Lähtö 6. Ryhmäajo 2100m, Huippudivisioona-karsinta kv
4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ - 1 000v€ - 500v€
1. 6v o Kekan Tulisempi / Risto T. (Blvd) 26,9aly -- 01.26,2ake 
2. 9v t Villen Vipo / Milja (Pompeji) 26,6 -- 01.26,3ake 
3. 5v o Snillin Valloittaja / (SnRa) 32,5a -- 01.26,4ake 
4. 7v o Hissunkissun I.F. / Petri (MRA) 27,9aly -- 01.26,5ake xx
5. 5v o O.R. Spiraali / (Blvd) 25,9ake -- 01.28,1ake 
6. 7v o Gabriel I.F. / Jaana (MRA) 28,9ke -- 01.28,2ake xx
--
7. 6v t Pompeji Ariel / Rosa (Pompeji) 24,1 -- 01.29,3ake
8. 5v o Purnin Kastor / Urmas (Team Ninitra) 27,3a -- 01.29,4ake x
9. 5v t Kekan Saveria / Anthonio K (KeKa) 30,3ake -- 01.30,4ake
10. 7v o Kekan Tulenlieska / Henri YK (KeKa) 28,2ke -- 01.30,8ake x
4v t O.R. Mileena / (SnRa) 33,1a -- hll

Lähtö 7. Ryhmäajo 2100m, Tähtidivisioona-karsinta kv
6 000v€ - 4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ - 1 000v€
1. 7v t Carbonaran Rallatus / Gunborg (Team Ninitra) 23,4a -- 01.23,4ake 
2. 8v t Tuulia I.F. / Petra (MRA) 21,2ake -- 01.24,2ake 
3. 6v o Iki-Tuplaus / (SnRa) 26,1a -- 01.24,8ake 
4. 9v t Beta-Turo / Fiona (Pompeji) 21,3 -- 01.24,9ake 
5. 7v o Kekan Elias / Henri YK (KeKa) 26,4aly -- 01.25,0ake 
6. 10v t Tuliroihu I.F. / Mirella (MRA) 25,3ake -- 01.25,2ake 
--
7. 6v o Kekan Tulivoitto / Anthonio K (KeKa) 25,2ake -- 01.25,5ake
8. 7v t EP Jojopiina / (SnRa) 22,4a -- 01.25,5ake
9. 6v o Salama W.E.I. / Matti H. (Blvd) 23,7aly -- 01.26,2ake
10. 5v o O.R. Hysteria / (Blvd) 25,2aly -- 01.26,2ake xx
11. 8v o Carbonaran Neropatti / Roland (Team Ninitra) 25,4a -- 01.26,6ake x
9v o Alvar / Minka (Pompeji) 21,3 - hll

Lähtö 8. Ryhmäajo 2600m, Valiodivisioona-karsinta kv
8 000v€ - 6 000v€ - 5 000v€ - 4 000v€ - 2 000v€
1. 8v o O.R. Roihun Prinssi / (Blvd) 22,0aly -- 01.23,4akp 
2. 9v o Camelot / Leena (Team Ninitra) 25,1a -- 01.23,5akp 
3. 9v t Utukuu / Hertta (Team Ninitra) 22,6a -- 01.23,7akp 
4. 14v t Hilirimpsis I.F. / Henna (MRA) 22,1aly -- 01.23,8akp
5. 8v t Iki-Tuike / (SnRa) 22,1a -- 01.24,2akp
6. 11v o Vihavaino Ros / (SnRa) 22,2a -- 01.24,4akp
--
7. 12v Rinsessa I.F. / misery. (MRA) 22,5aly -- 01.25,4akp xx
8v o O.R. Roihun Sabotaasi / (Blvd) 20,1aly -- hpl