Villit divisioona-ravit 24.01.2015

Tervetuloa Miseryn ravitallin järjestämiin villeihin raveihin, joissa juostaan divisioonien karsintalähdöt kylmäverisille ja lämminverisille. Yleisöä on paikalla hemmottelemassa buffetti ja perheen pienimmille on talutusratsastusta ja kärryajelua. Kannattaa siis tulla koko perheen voimin seuraamaan jännittäviä raveja!




Rajoitukset

- Tutustu tarkemmin divareiden omiin sääntöihin
- Yksi hevonen vain yhteen lähtöön / ravit
- Yhdeltä omistajalta maks. 2 hevosta / lähtö
- Ryhmälähtöihin mahtuu 12 ensimmäisenä ilmoittautunutta valjakkoa
- Lähtöjen kuusi parasta jatkavat finaaliin

Osallistuminen

- viimeinen osallistusmispäivä on 23.01.2015 klo 12
- osallistumiset sähköpostiin virtmisery(a)gmail.com otsikolla Divariravit

Osallistumiset vain alla olevassa muodossa :
ikä skp Hevosen nimi / ohjastaja (Seura) hevosen ennätys --

Lähdöt

Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, Kyvyt esiin-divisioonakarsinta 1 000 - 5 000v€ voittaneet lämminveriset
Lähtö 2. Ryhmäajo 1609m, Kyvyt esiin-divisioonakarsinta 1 000 - 5 000v€ voittaneet kylmäveriset
Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m, Pronssidivisioona-karsinta enint. 30 000v€ voittaneet lämminveriset
Lähtö 4. Ryhmäajo 2100m, Hopeadivisioona-karsinta enint. 90 000v€ voittaneet lämminveriset
Lähtö 5. Ryhmäajo 2600m, Kultadivisioona-karsinta väh. 80 000v€ voittaneet lämminveriset
Lähtö 6. Ryhmäajo 2100m, Huippudivisioona-karsinta enint. 30 000v€ voittaneet kylmäveriset
Lähtö 7. Ryhmäajo 2100m, Tähtidivisioona-karsinta enint. 70 000v€ voittaneet kylmäveriset
Lähtö 8. Ryhmäajo 2600m, Valiodivisioona-karsinta väh. 60 000v€ voittaneet kylmäveriset



Osallistujat

Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, Kyvyt esiin-divisioonakarsinta lv
2 000v€ - 1 500v€ - 1 000v€ - 500v€ - 250v€
1. 4v o Wannabe Win / Erland (Team Ninitra) 16,2 -- 01.18,3aly + 2 000v€
2. 3v o Risky Jack / Rosa (Pompeji) 20,2ake -- 01.18,5aly + 1 500v€
3. 3v t Need More Gue / (SnRa) 20,5 -- 01.18,6aly + 1 000v€
4. 3v o Digital Time / Konrad (Team Ninitra) 20,2a -- 01.19,5aly + 500v€
5. 5v o Get Ready My / (MRA) 17,1ke -- 01.20,5aly + 250v€
6. 3v t Trick-or-Treat Snilli / (SnRa) 21,4a -- 01.20,6aly
--
7. 2v t Broadway Ghost / Fiona (Pompeji) 19,4ke -- 01.22,4aly
8. 2v t OR'Too Much Candy / (Blvd) 18,2ke -- 01.22,5aly x
2v o OR'Chloroform Killer / (Blvd) 17,8aly -- hll

Lähtö 2. Ryhmäajo 1609m, Kyvyt esiin-divisioonakarsinta kv
2 000v€ - 1 500v€ - 1 000v€ - 500v€ - 250v€
1. 3v o Hymyn Tähti / Benjamin (Pompeji) 32,3ke xx -- 01.32,1aly + 2 000v€
2. 5v t Inttileski / Gona (MoRa) 32,2ake -- 01.32,1aly + 1 500v€
3. 4v o Kekan Kipinä / (SnRa) 35,4 -- 01.32,5aly xx + 1 000v€
4. 7v t Carbonaran Mysteerisukka / (Chae-Ji) 1.37,3ake -- 01.32,6aly + 500v€
5. 5v t Tosi-Särmä / Senni (MoRa) 31,1ake -- 01.33,2aly + 250v€
6. 3v o O.R. Roihun Legenda / (Blvd) 32,4ke -- 01.33,5aly + 250v€
--
7. 4v o Trogle Menditz / Norpatar (RaPu) 01.35,5ake -- 01.34,5aly
8. 4v o O.R. Casanova / (SnRa) 34,1a -- 01.35,3aly x
9. 9v t Hetekka / (KADO) 1.26,0aly -- 01.36,5aly
6v o Iki-Veksi / (KADO) 1.33,2ake -- hpl
3v o Pikku-Pakkanen / (Blvd) 31,7aly -- k

Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m, Pronssidivisioona-karsinta lv 
4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ - 1 000v€ - 500v€
1. 4v o Gateshead Burn / Miro (MoRa) 17,6a -- 01.14,2ake + 4 000v€
2. 5v o GaGaGay Gue / (Chae-Ji) 1.15,1ke -- 01.14,4ake x + 3 000v€
3. 6v t Fac Ut Vivas PT / Mikael P. (VIRKE) 12,2ke -- 01.14,5ake + 2 000v€
4. 3v o Brilliant Boy / Natalia (Pompeji) 15,5ake -- 01.15,1ake + 1 000v€
5. 4v t Ghost of Iris Duán / (Chae-Ji) 1.16,4ly -- 01.15,3ake x + 1 000v€
6. 6v o Hocus Pocus 'If / (MRA) 16,5ake -- 01.15,5ake 
--
7. 6v t Siesta Supreme / Leino (RTT) 15,0 -- 01.16,1ake
8. 9v t Mercenaire Demo / Niklas T. (VIRKE) 12,2ake -- 01.16,1ake
9. 4v t Tiharna Rachel / (SnRa) 16,5a -- 01.16,5ake
10. 4v o Knighthood Snilli / (SnRa) 17,3a -- 01.17,3ake x
11. 7v t My Ghost Dancer / Lotta (MRA) 15,4ake -- 01.17,5ake
12. 4v o Unmellow Yellow / Nata (MoRa) 16,3akex -- 01.17,5ake 

Lähtö 4. Ryhmäajo 2100m, Hopeadivisioona-karsinta lv
6 000v€ - 4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ - 1 000v€
1. 8v o OR'Blizzard Breeze / Daniel (Blvd) 11,7aly -- 01.13,2ake + 6 000v€
2. 4v t Sweet As Sin / Mirkku (MRA) 17,4ake -- 01.13,3ake x + 4 000v€
3. 5v o Shipwreck / (SnRa) 13,4a -- 01.13,5ake + 3 000v€
4. 5v o My Chairman / (SnRa) 14,1a -- 01.13,5ake + 2 000v€
5. 8v t One Of Us / Henna (MRA) 13,2aly -- 01.13,5ake x + 1 000v€
6. 6v t OR'Wonder Eleven / Henna (Blvd) 14,7aly -- 01.14,5ake + 1 000v€
--
7. 6v t Jigsaw North / Risto (AaRr) 12,0aly -- 01.14,5ake
8. 8v o Pride Flirt / (Chae-Ji) 1.11,1ke -- 01.14,6ake
9. 7v o Tierra's Imperial / Sara (Team Ninitra) 14,1 -- 01.15,1ake
10. 5v t Carbonara's Duckstar / (Chae-Ji) 1.11,2api -- 01.15,4ake
11. 6v t Florence Burn / Ingemar (Team Ninitra) 14,1 -- 01.15,5ake
6v o Chaos Scoop Ace / Lotta (AaRr) 13,1ake -- hll

Lähtö 5. Ryhmäajo 2600m, Kultadivisioona-karsinta lv
8 000v€ - 6 000v€ - 5 000v€ - 4 000v€ - 2 000v€
1. 12v o Brilliant My / Marjo (MRA) 11,2aly -- 01.14,2akp + 8 000v€
2. 10v o Eclipse Boost / Hannu (Blvd) 11,0aly -- 01.14,3akp + 6 000v€
3. 8v o OR'Filiocus / (SnRa) 11,4a -- 01.14,5akp + 5 000v€
4. 12v o If U Want / misery. (MRA) 09,5aly -- 01.14,6akp + 4 000v€
5. 5v o OR'Renegade Split / Marko (Blvd) 12,2aly -- 01.15,2akp
6. 8v o Gigolo Darkness / (Chae-Ji) 1.11,4ke -- 01.15,5akp xx
--
7. 10v t Winsummore / Juha (Team Ninitra) 13,7a -- 01.16,5akp
7v o Black Cruiser Gone / (SnRa) 11,3a -- hll

Lähtö 6. Ryhmäajo 2100m, Huippudivisioona-karsinta kv
4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ - 1 000v€ - 500v€
1. 7v t Ikiaika I.F. / Liisa (MRA) 27,2aly -- 01.25,1ake + 4 000v€
2. 5v t Myrsky-Helmi / (Blvd) 29,2aly -- 01.25,4ake + 3 000v€
3. 5v o Purnin Heinämies / Heini (MoRa) 30,3ake -- 01.26,5ake + 2 000v€
4. 6v t Pitkärannan Tilirilla / Mikael P. (VIRKE) 27,2ke -- 01.26,6ake + 1 000v€
5. 6v t Gittan Kaja / (SnRa) 27,1 -- 01.26,8ake + 500v€
6. 5v o Purnin Kastor / Urmas (Team Ninitra) 29,2a -- 01.27,4ake + 500v€
--
7. 9v o Vastarannan Valssi / (SnRa) 22,1a -- 01.27,4ake xx
8. 8v t Beta-Turo / Fiona (Pompeji) 21,3ke -- 01.27,5ake xx
9. 6v o Aika-Aatu I.F. / misery. (MRA) 29,3akp -- 01.28,3ake
10. 5v o Joopajoo K / (KADO) 1.32,0ake -- 01.28,4ake
11. 8v t Villen Vipo / Milja (Pompeji) 27,2ake -- 01.28,5ake x
6v o Carbonaran Ilmarinen / (Chae-Ji) 1.25,1ke -- k

Lähtö 7. Ryhmäajo 2100m, Tähtidivisioona-karsinta kv
6 000v€ - 4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ - 1 000v€
1. 7v t Purnin Tellervo / Sami (MoRa) 26,8a -- 01.23,1ake + 6 000v€
2. 9v o Huliwili I.F. / Johanna (MRA) 23,3ake -- 01.23,2ake + 4 000v€
3. 8v o Vilskeen-Valtti / Aimo (Blvd) 23,0aly -- 01.23,2ake + 3 000v€
4. 7v t Carbonaran Rallatus / Gunborg (Team Ninitra) 25,6a -- 01.23,4ake + 2 000v€
5. 8v o Carbonaran Neropatti / Roland (Team Ninitra) 26,1a -- 01.25,4ake + 1 000v€
6. 8v t Iki-Tuike / (SnRa) 22,1a -- 01.25,5ake xx
--
7. 8v o Liekki / Benjamin (Pompeji) 22,1ake -- 01.25,5ake x
8. 8v o O.R. Hallauni / Juha Y. (Blvd) 22,0aly -- 01.25,6ake x
7v t EP Jojopiina / (SnRa) 22,4a -- hll
8v t Tuulia I.F. / Petra (MRA) 21,2ake -- hpl

Lähtö 8. Ryhmäajo 2600m, Valiodivisioona-karsinta kv
8 000v€ - 6 000v€ - 5 000v€ - 4 000v€ - 2 000v€
1. 11v t Roudan Tulitar / (SnRa) 20,5a -- 01.24,2akp x + 8 000v€ 
2. 10v o Carbonaran Matriksi / (SnRa) 22,2a -- 01.24,5akp + 6 000v€
3. 11v Hulabaloo I.F. / Hannu (MRA) 22,9lay -- 01.25,3akp + 5 000v€
4. 14v t Hilirimpsis I.F. / Henna (MRA) 22,1aly -- 01.25,5akp x + 4 000v€
5. 10v t Purnin Udelma / Anne (Team Ninitra) 24,8 -- 01.26,2akp
6. 8v o Mission Mysteeri / Teemu O. (Blvd) 20,3aly -- 01.26,3akp x
--
7. 8v o O.R. Roihun Sabotaasi / (Blvd) 20,1aly -- 01.26,5akp
8. 9v o Purnin Vaatimus / Marko (Team Ninitra) 25,0a -- 01.26,5akp