Villit divisioonafinaali-ravit 27.09.2014

Tervetuloa Miseryn ravitallin järjestämiin villeihin raveihin, joissa juostaan divisioonien finaalilähdöt kylmäverisille ja lämminverisille. Raveihin ei ole avointa osallistumista, vaan paikat jaetaan karsintalähtöjen kautta.




Tulokset

Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, Kyvyt esiin-divisioonafinaali lv
6 000v€ - 4 500v€ - 3 000v€ - 1 500v€ - 1 000v€
1. 4v o Boom Kah Foxy / Henni (Repola) 16,2aly -- 01.17,1aly 
2. 3v t Sweet As Sin / Mirkku (MRA) 17,2ake -- 01.17,2aly x
3. 3v o My Xaver / Anthonio K (KeKa) 16,2ake -- 01.17,3aly 
4. 3v t Dostojevsky Dragontongue / Essi (RaPu) 18,5ly -- 01.18,1aly 
5. 3v o Tierra's Imperial / Sara (Team Ninitra) 18,5a -- 01.18,1aly 
6. 4v t Zoyechka / Pertti J. (Susiraja) 17,9ake -- 01.18,2aly x
7. 2v t OR'Queen of Destiny / (Blvd) 20,1ake -- 01.19,2aly
8. 2v o Ronaldo York / Solveig (Team Ninitra) 19,3a -- 01.19,3aly
9. 3v t Calanthia Arz / (SnRa) 18,8a -- 01.19,3aly
10. 2v o OR'Dominic Down / (Blvd) 21,3aly -- 01.20,5aly x
11. 2v o Syndicate Big Shot / Taavi (Repola) 23,2ake -- 01.20,6aly
3v o Greyhound / (SnRa) 18,3a -- - hll

Lähtö 2. Ryhmäajo 1609m, Kyvyt esiin-divisioonafinaali kv
6 000v€ - 4 500v€ - 3 000v€ - 1 500v€ - 1 000v€
1. 4v o Prinsovak / Pertti J. (Susiraja) 29,4ake -- 01.30,5aly 
2. 3v t Harmiini I.F. / Taavi (Repola) 41,5ake -- 01.30,8aly 
3. 3v o Iki-Vilunki / Essi (RaPu) 32,1ake -- 01.31,2aly 
4. 4v o Purnin Lenni / Aku (Repola) 39,5ke -- 01.32,2aly 
5. 5v o Aika-Aatu I.F. / misery. (MRA) 29,1ke -- 01.33,2aly 
6. 4v o Purnin Alamo / Ragnhild (Team Ninitra) 33,5a -- 01.33,4aly 
7. 4v t O.R. Uturi / (Blvd) 33,1ake -- 01.34,1aly
8. 6v t Kekan Roihutar / Timo (Repola) 30,2aly -- 01.35,3aly
9. 3v t Myrsky-Helmi / (Blvd) 37,7ke -- 01.35,3aly
4v o O.R. Wihuri / (Blvd) 32,3ake -- hlo
3v o O.R. Spiraali / (Blvd) 37,6ke -- hpl
3v o O.R. Kruununprinssi / (Blvd) 37,5ke -- k

Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m, Pronssidivisioona-finaali lv 
10 000v€ - 7 000v€ - 4 500v€ - 3 000v€ - 1 500v€
1. 5v o Born to Run / (SnRa) 16,6a -- 01.15,1ake 
2. 7v t One Of Us / Piia (MRA) 13,7ake -- 01.15,2ake 
3. 4v t Trop d'Amour Tue / Anthonio K (KeKa) 15,3ake -- 01.15,5ake xx
4. 5v o Victorious Upland / (Ässä) 15,0a -- 01.16,2ake 
5. 4v o Bravo Gone / Jouni (AGR) 16,3ake -- 01.16,2ake x
6. 5v t Jigsaw North / Lotta (AaRr) 12,0aly -- 01.16,4ake 
7. 4v t Bootilicious / Essi (RaPu) 16,2ake -- 01.16,6ake
8. 6v t OR'Passion Love / Heikki (Blvd) 14,4aly -- 01.17,3ake
9. 4v o Jet Set Game / JP (RaPu) 15,7ake -- 01.19,1ake
10. 4v o OR'Flow Down Jett / Matti (Blvd) 14,4ake -- 01.19,2ake
11. 4v t Danielle Snilli / Santeri (Repola) 17,1aly -- 01.19,3ake
12. 4v o Cash'n Jagg LAC / Ansa (Team Ninitra) 17,2a -- 01.19,6ake x 

Lähtö 4. Ryhmäajo 2100m, Hopeadivisioona-finaali lv
13 000v€ - 10 000v€ - 7 000v€ - 5 000v€ - 2 000v€
1. 7v t Born To Be Rich / Pete (MRA) 13,6aly -- 01.13,2ake 
2. 6v o OR'Filiocus / (SnRa) 12,3a -- 01.13,2ake 
3. 7v t Winsummore / Juha (Team Ninitra) 14,1a -- 01.13,2ake 
4. 5v o Mangrove Rattler / Rita (Team Ninitra) 16,6a -- 01.13,2ake 
5. 6v t Divine Xanthia / Anthonio K (KeKa) 13,2aly -- 01.13,3ake 
6. 10v t Fair Skye / Taavi (Repola) 11,6aly -- 01.14,4ake 
7. 5v t OR'Paradise Hope / Esa (Blvd) 12,5aly -- 01.14,5ake xx
8. 4v o OR'Smoky Challenge / Tommi (Blvd) 14,0aly -- 01.15,1ake
9.  7v t Get My Destiny / Prisilla (MRA) 14,0aly -- 01.15,2ake x
10. 6v t Love Me I'm Famous / (SnRa) 13,1a -- 01.16,4ake x
5v t Walma Win / Pekka (Team Ninitra) 14,4a -- - hll
8v t Moah C Snilli / Henni (Repola) 10,3aly -- - hpl

Lähtö 5. Ryhmäajo 2600m, Kultadivisioona-finaali lv
16 000v€ - 14 000v€ - 10 000v€ - 8 000v€ - 6 000v€
1. 6v t OR'Snow Desiré / Johan (Blvd) 10,2aly -- 01.13,2akp x
2. 12v t Fiona Snilli / Mariella (SRR) 1.10,5ake -- 01.13,2akp x
3. 10v o Arctic Wolf / Johan (Blvd) 10,0aly -- 01.13,4akp 
4. 10v t Sugarloaf / Arto (Team Ninitra) 12,3a -- 01.13,4akp 
5. 11v o If U Want / Jaana (MRA) 09,5aly -- 01.13,5akp x
6. 5v o OR'Cyanide Hero / Lucas (Blvd) 09,9aly -- 01.13,6akp 
7. 11v o Dmitry Gone / Saku (Blvd) 10,2aly -- 01.14,6akp
8. 11v o Walter Gone / Marko (Team Ninitra) 12,0a -- 01.15,2akp
9. 8v t My Broadway Show / Jaana (MRA) 12,3aly -- 01.15,4akp x
10. 11v t Lilith North / Agatha (Team Ninitra) 10,3a -- 01.16,3akp x
11. 8v o Eclipse Boost / Hannu (Blvd) 11,0aly -- 01.16,4akp
12. 7v t Imagine North / (SnRa) 10,4a -- 01.16,6akp x 

Lähtö 6. Ryhmäajo 2100m, Huippudivisioona-finaali kv
10 000v€ - 7 000v€ - 4 500v€ - 3 000v€ - 1 500v€
1. 9v o Loisto-Ruupert / Markku (Blvd) 24,5aly -- 01.27,1ake 
2. 6v t Utukuu / Hertta (Team Ninitra) 25,4a -- 01.27,2ake 
3. 5v t Repolan Tähti-Utu / (Repola) 29,6aly -- 01.27,5ake x
4. 4v o O.R. Hysteria / (Blvd) 34,7ake -- 01.27,6ake 
5. 6v t Polka Snilli / (SnRa) 24,2a -- 01.28,1ake x
6. 6v o Purnin Vaatimus / Marko (Team Ninitra) 28,5a -- 01.28,2ake x
7. 8v t Repolan Leisku / (Repola) 27,2ake -- 01.28,5ake x
8. 5v t Kekan Sirustiina / Henri YK (KeKa) 30,8ake -- 01.29,5ake x
9. 5v t O.R. Safiiri / Antti T. (Blvd) 27,4ake -- 01.29,6ake x
10. 6v o Tulituulen Tuiske / Henni (Repola) 25,2ake -- 01.30,3ake
11. 6v o Vilskeen-Valtti / Aimo (Blvd) 25,3ly -- 01.30,3ake x
12. 5v o Petollinen Hurmuri / Anthonio K (KeKa) 30,3ake -- 01.30,4ake 

Lähtö 7. Ryhmäajo 2100m, Tähtidivisioona-finaali kv
13 000v€ - 10 000v€ - 7 000v€ - 5 000v€ - 2 000v€
1. 6v o O.R. Hallauni / Juha Y. (Blvd) 24,8ake -- 01.24,3ake x
2. 8v o Huliwili I.F. / Joonas (MRA) 26,2ake -- 01.24,3ake 
3. 7v t Purnin Udelma / Anne (Team Ninitra) 27,0a -- 01.24,4ake 
4. 4v o Salama W.E.I. / Matti H. (Blvd) 28,4aly -- 01.25,4ake 
5. 7v t Iki-Alli / Essi (RaPu) 25,1ke -- 01.25,5ake 
6. 8v t AH Vanamo / Mariella (SRR) 1.24,2aly -- 01.26,5ake 
7. 6v o Lakritsi Sisu / Oskari (Blvd) 24,4ke -- 01.27,4ake
8. 7v o Eviktori B / Anthonio K (KeKa) 24,9ake -- 01.27,4ake
9. 10v t Elviira / Laura (SRR) 1.23,6ake -- 01.28,2ake
9v o Vihavaino Ros / (SnRa) 23,6 -- hll
8v o Carbonaran Matriksi / (SnRa) 24,0a -- hml
8v o J.T. Rilleri / Taavi (Repola) 24,2ake -- k

Lähtö 8. Ryhmäajo 2600m, Valiodivisioona-finaali kv
16 000v€ - 14 000v€ - 10 000v€ - 8 000v€ - 6 000v€
1. 13v t Hilirimpsis I.F. / misery. (MRA) 22,4ke -- 01.23,1akp 
2. 9v t Roudan Tulitar / (SnRa) 20,5 -- 01.23,2akp 
3. 9v o O.R.Kommodori / Aleksi (Team Ninitra) 24,5a -- 01.23,2akp x
4. 8v t Kiri-Helmi / Tommi (Blvd) 20,2aly -- 01.24,4akp x
5. 10v t Makella E.O / (SnRa) 21,6a -- 01.24,6akp 
6. 6v t Iki-Elisabet / Johan (RaPu) 28,2ke -- 01.25,1akp 
7. 10v o Alvaro Sisu / Heli K (Team Ninitra) 24,2a -- 01.25,2akp
8. 9v o Repolan Varjo-Veli / Taavi (Repola) 22,4aly -- 01.25,4akp
9. 8v o Snillin Tukkijätkä / (SnRa) 22,4 -- 01.25,5akp
10. 6v o O.R. Roihun Prinssi / (Roihun) 22,1aly -- 01.26,5akp
11v o Salmiakki Sisu / Oskari (Blvd) 19,9aly -- k
10v t Pohjan Aadi / Henni (Repola) 22,0aly -- hpl