Villit divisioona-ravit 13.09.2014

Tervetuloa Miseryn ravitallin järjestämiin villeihin raveihin, joissa juostaan divisioonien karsintalähdöt kylmäverisille ja lämminverisille. Yleisöä on paikalla hemmottelemassa buffetti ja perheen pienimmille on talutusratsastusta ja kärryajelua. Kannattaa siis tulla koko perheen voimin seuraamaan jännittäviä raveja!




Rajoitukset

- Tutustu tarkemmin divareiden omiin sääntöihin
- Yksi hevonen vain yhteen lähtöön / ravit
- Yhdeltä omistajalta maks. 2 hevosta / lähtö
- Ryhmälähtöihin mahtuu 12 ensimmäisenä ilmoittautunutta valjakkoa

Osallistuminen

- viimeinen osallistusmispäivä on 13.09.2014 klo 12
- osallistumiset sähköpostiin virtmisery(a)gmail.com otsikolla Divariravit

Osallistumiset vain alla olevassa muodossa :
ikä skp Hevosen nimi / ohjastaja (Seura) hevosen ennätys --
+ karsintoihin hevosen toimiva osoite palkintosumman tarkistusta varten




Tulokset

Lähtö 1. Ryhmäajo 1609m, Kyvyt esiin-divisioonakarsinta lv
2 000v€ - 1 500v€ - 1 000v€ - 500v€ - 250v€
1. 3v t Dostojevsky Dragontongue / Essi (RaPu) 18,5ly -- 01.17,3aly + 2 000v€ finaaliin
2. 4v t Zoyechka / Pertti J. (Susiraja) 17,9ake -- 01.17,4aly + 1 500v€ finaaliin
3. 2v o Syndicate Big Shot / Taavi (Repola) 23,2ake -- 01.17,5aly + 1 000v€ finaaliin
4. 3v t Sweet As Sin / Mirkku (MRA) 17,2ake -- 01.17,7aly + 500v€ finaaliin
5. 3v o My Xaver / Henri YK (KeKa) 18,2ake -- 01.18,0aly x + 250v€
6. 3v t OR'Get More Choco / (Blvd) 21,2ake -- 01.18,5aly x + 250v€
7. 3v t Fleur Romantique / Anthonio K (KeKa) 17,4aly -- 01.19,1aly
8. 3v t Big Red Upland / JP (RaPu) 19,6aly -- 01.19,5aly
9. 2v o Ronaldo York / Solveig (Team Ninitra) 19,3a -- 01.20,3aly x
10. 3v t Catnip Foxy / Henni (Repola) 20,4aly -- 01.20,5aly
11. 3v t Tierra's Luanne / Leopold (Team Ninitra) 20,2a -- 01.20,5aly x
2v t OR'Queen of Destiny / (Blvd) 21,5ake -- hll

Lähtö 2. Ryhmäajo 1609m, Kyvyt esiin-divisioonakarsinta kv
2 000v€ - 1 500v€ - 1 000v€ - 500v€ - 250v€
1. 3v o Iki-Vilunki / Essi (RaPu) 32,1ake -- 01.31,8aly x + 2 000v€ finaaliin
2. 3v o O.R. Spiraali / (Blvd) 37,6ke -- 01.32,0aly + 1 500v€ finaaliin
3. 3v t Harmiini I.F. / Taavi (Repola) 41,5ake -- 01.32,1aly + 1 000v€ finaaliin
4. 4v o Prinsovak / Pertti J. (Susiraja) 29,4ake -- 01.32,3aly xx + 500v€ finaaliin
5. 3v t Myrsky-Helmi / (Blvd) 37,7ke -- 01.32,4aly + 250v€
6. 5v t Kastehelmi I.F. / Jaana (MRA) 29,3ake -- 01.32,5aly xx + 250v€
7. 3v o Repolan Vilivonka / Henni (Repola) 39,1ake -- 01.33,4aly x
8. 4v o Purnin Alamo / Ragnhild (Team Ninitra) 37,8 -- 01.33,5aly x
9. 3v o Rinssi I.F. / misery. (MRA) 39,6aly -- 01.34,6aly
10. 4v o Kekan Tulenlieska / Henri YK (KeKa) 32,5ake -- 01.35,1aly
4v o Kekan Elias / Anthonio K (KeKa) 32,4ake -- hll
4v t Purnin Tellervo / Reinhold (Team Ninitra) 37,1 -- hpl

Lähtö 3. Ryhmäajo 2100m, Pronssidivisioona-karsinta lv 
4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ - 1 000v€ - 500v€
1. 7v t One Of Us / Piia (MRA) 13,7ake -- 01.13,5ake x + 4 000v€ finaaliin
2. 4v t Bootilicious / Essi (RaPu) 16,2ake -- 01.13,8ake + 3 000v€ finaaliin
3. 4v t Trop d'Amour Tue / Anthonio K (KeKa) 15,3ake -- 01.14,1ake + 2 000v€ finaaliin
4. 4v o Jet Set Game / JP (RaPu) 15,7ake -- 01.14,4ake + 1 000v€ finaaliin
5. 3v o OR'Renegade Split / Marko (Blvd) 16,3aly -- 01.15,3ake + 500v€
6. 6v t My Ghost Dancer / Lotta (MRA) 17,1ake -- 01.15,4ake + 500v€
7. 4v o OR'Flow Down Jett / Matti (Blvd) 14,4ake -- 01.15,6ake x
8. 5v o Prince Luxior Q'91 / Henri YK (KeKa) 15,1ke -- 01.16,3ake
9. 4v o Am I Idiot Duán / Lotta V. (Susiraja) 14,4ake -- 01.16,4ake x
10. 6v t She's My Fabiola / Elias (VaRa) 01.14,1ake -- 01.16,6ake x
11. 4v o Wicked Ways / Jatta (VaRa) 15,6 -- 01.16,6ake
4v o Jaguar XJS / Ville K. (Susiraja) 14,5ake -- k

Lähtö 4. Ryhmäajo 2100m, Hopeadivisioona-karsinta lv
6 000v€ - 4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ - 1 000v€
1. 5v o Mangrove Rattler / Rita (Team Ninitra) 16,6a -- 01.13,2ake + 6 000v€ finaaliin
2. 8v t Moah C Snilli / Henni (Repola) 10,3aly -- 01.13,4ake x + 4 000v€ finaaliin
3. 7v t Get My Destiny / Prisilla (MRA) 14,0aly -- 01.13,4ake + 3 000v€ finaaliin
4. 7v t Born To Be Rich / Pete (MRA) 13,6aly -- 01.13,5ake + 2 000v€ finaaliin
5. 7v o Yellow Speed / (SnRa) 13,6a -- 01.14,1ake + 1 000v€
6. 4v t Idiotic Trouble Tuning / Mari P. (Susiraja) 16,2aly -- 01.14,5ake + 1 000v€
7. 5v t OR'Paradise Hope / Esa (Blvd) 12,7aly -- 01.15,2ake x
8. 4v o OR'Smoky Challenge / Tommi (Blvd) 14,3aly -- 01.15,2ake
9. 8v t Carolina Snilli / (SnRa) 12,6a -- 01.15,3ake x
10. 6v t Divine Xanthia / Anthonio K (KeKa) 13,2aly -- 01.15,6ake
7v o Cry Me a River / Mari P. (Susiraja) 10,4aly -- hlo

Lähtö 5. Ryhmäajo 2600m, Kultadivisioona-karsinta lv
8 000v€ - 6 000v€ - 5 000v€ - 4 000v€ - 2 000v€
1. 11v o If U Want / Jaana (MRA) 09,5aly -- 01.13,4akp + 8 000v€ finaaliin
2. 8v o Eclipse Boost / Hannu (Blvd) 11,0aly -- 01.13,5akp + 6 000v€ finaaliin
3. 10v o Arctic Wolf / Johan (Blvd) 10,0aly -- 01.15,1akp + 5 000v€ finaaliin
4. 8v t My Broadway Show / Jaana (MRA) 12,3aly -- 01.15,1akp + 4 000v€ finaaliin
5. 11v t Lilith North / Agatha (Team Ninitra) 10,3a -- 01.15,3akp
6. 7v t Rocktrix Ach / (SnRa) 10,4a -- 01.15,3akp
7. 10v t Sugarloaf / Arto (Team Ninitra) 12,3a -- 01.15,5akp x
8. 9v o Lacthes Gone / (SnRa) 11,7a -- 01.15,6akp 

Lähtö 6. Ryhmäajo 2100m, Huippudivisioona-karsinta kv
4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ - 1 000v€ - 500v€
1. 6v t Utukuu / Hertta (Team Ninitra) 25,4a -- 01.25,1ake xx + 4 000v€ finaaliin
2. 6v o Vilskeen-Valtti / Aimo (Blvd) 25,3ly -- 01.25,2ake + 3 000v€ finaaliin
3. 6v o Tulituulen Tuiske / Henni (Repola) 25,2ake -- 01.25,4ake + 2 000v€ finaaliin
4. 9v o Loisto-Ruupert / Markku (Blvd) 24,5aly -- 01.25,5ake + 1 000v€ finaaliin
5. 8v t Tuliroihu I.F. / Mirella (MRA) 27,4ake -- 01.26,8ake + 500v€
6. 6v t Purnin Vasama / Rita (Team Ninitra) 29,1a -- 01.27,8ake + 500v€
7. 9v o DMT Hukseli / Sulo (Repola) 23,5aly -- 01.28,0ake
8. 7v o Hissunkissun I.F. / Petri (MRA) 27,9aly -- 01.28,1ake xx
9. 5v t Hovijuoru / Lotta V. (Susiraja) 29,6ake -- 01.28,4ake
10. 7v o Kekan Saxon / Anthonio K (KeKa) 27,2ake -- 01.29,1ake
11. 6v t Hornatar Sisu / Santeri M. (Susiraja) 27,0ake -- 01.29,4ake x
5v t Kekan Sirustiina / Mika J (KeKa) 30,8ake -- hpl

Lähtö 7. Ryhmäajo 2100m, Tähtidivisioona-karsinta kv
6 000v€ - 4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ - 1 000v€
1. 7v o Eviktori B / Anthonio K (KeKa) 24,9ake -- 01.23,2ake + 6 000v€  finaaliin
2. 8v o J.T. Rilleri / Taavi (Repola) 24,2ake -- 01.23,3ake + 4 000v€ finaaliin
3. 8v o Huliwili I.F. / Joonas (MRA) 26,2ake -- 01.23,3ake xx + 3 000v€ finaaliin
4. 7v t Iki-Alli / Essi (RaPu) 25,1ke -- 01.23,4ake + 2 000v€ finaaliin
5. 6v o Camelot / Leena (Team Ninitra) 26,1 -- 01.23,4ake + 1 000v€
6. 7v t Tuulia I.F. / Petra (MRA) 21,6ake -- 01.24,4ake + 1 000v€<
7. 6v t Kekan Tulivaltiatar / Hessi VR (KeKa) 25,5ake -- 01.25,5ake
8. 9v o Vihavaino Ros / (SnRa) 23,6 -- 01.26,2ake
9. 6v t Tovimimmi / Ansa (Team Ninitra) 30,2a -- 01.26,4ake x
10. 9v o Mönsteri / (SnRa) 23,2 -- 01.26,5ake
11. 6v o O.R. Hallauni / Juha Y. (Blvd) 25,2aly -- 01.26,6ake
6v o Lakritsi Sisu / Oskari (Blvd) 25,0aly -- - hml

Lähtö 8. Ryhmäajo 2600m, Valiodivisioona-karsinta kv
8 000v€ - 6 000v€ - 5 000v€ - 4 000v€ - 2 000v€
1. 9v t Roudan Tulitar / (SnRa) 20,5 -- 01.24,2akp + 8 000v€ finaaliin
2. 10v o Alvaro Sisu / Heli K (Team Ninitra) 24,2a -- 01.24,3akp + 6 000v€ finaaliin
3. 6v t Iki-Elisabet / Johan (RaPu) 28,2ke -- 01.24,4akp + 5 000v€ finaaliin
4. 8v t Kiri-Helmi / Tommi (Blvd) 20,2aly -- 01.25,1akp + 4 000v€ finaaliin
5. 11v t Hulabaloo I.F. / misery. (MRA) 23,2aly -- 01.25,2akp + 2 000v€
6. 10v t Purnin Opaali / Juha (Team Ninitra) 25,3 -- 01.25,2akp x
7. 9v t Rinsessa I.F. / Sanna (MRA) 24,7ake -- 01.25,5akp
8. 8v o Snillin Tukkijätkä / (SnRa) 22,4 -- 01.25,6akp
9. 9v t Iki-Adalmiina / Essi (RaPu) 22,0ake -- 01.26,3akp
10. 6v o Mission Mysteeri / Teemu O. (Blvd) 21,0aly -- 01.26,5akp