VSN näyttelyt 13.06.2013

- Kilpailut pidetään Moondancen tiloissa
- Vastuuhenkilönä toimii misery.
- Yhteen luokkaan otetaan max. 12 osallistujaa
- Yksi hevonen saa osallistua yhteen luokkaan näyttelyissä
- Yhdeltä omistajalta max. 2 hevosta per luokka
- Luokat avoinna vain valokuvallisille

Osallistuminen

- viimeinen osallistusmispäivä on 10.06.2013
- Osallistumiset sähköpostiin virtmisery @ gmail.com otsikolla VSN4

Osallistumiset vain alla olevassa muodossa :
Luokan nro
<a href="http://-alkuinen osoite">Hevonen</a> - omistaja

Luokat

Luokka 0: Show Winner-luokka
Luokka 1: shetlanninponit, tammat (tuomari Christa W.)
Luokka 2: shetlanninponit, tammat (tuomari Peppi S.)
Luokka 3: shetlanninponit, orit (tuomari Christa W.)
Luokka 4: shetlanninponit, orit (tuomari Peppi S.)


Osallistujat/tulokset

Show Winner-luokka
SW1. Noviisin Ruuvari
SW2. Bellanca MO 
SW3. Huvin Lou Lilou
SW4. Päivärinteen Jokeri 

Luokka 1
1. CH Bellanca MO - Miia Maria (4½-5-5-4½-4-3½-4-4-3½-3 = 41 p.)
2. RCH Dorenga v.d. Keeshvik - Jazzumi (4½-5-5-4½-4-3½-4-3½-3-3 = 40 p.)
3. RCH Lillemor v. Moons - VRL-01080 (4½-5-5-4-3½-3-4-4-3-3 = 39 p.)
4. Elita v. Moons - VRL-01080 (4-5-5-4-4-3-4-4-3-3 = 39 p.)
5. Celestial v. Moons - leah (4½-5-5-4-4-3-4-4-3-2½ = 39 p.)
6. Sonetin Belinda - Meeri N. (4½-5-5-4-3½-3-2½-3-3½-3½ = 37,5 p.)
7. Metallic Starfire - Katri S. (3½-4½-5-3½-3-3-4-4-3-2½ = 36 p.)
8. Chirpy - leah (3½-4-4-3-2½-3-3½-4-3½-3 = 34 p.)
9. Selma S.H. Pearlie - suba (3-4-3-3½-3-3-3½-3½-2½-2 = 31 p.) 

Luokka 2
1. CH Huvin Lou Lilou - Miia Maria (4+5+5+4+3,5+4+4,5+4+3+4=41)
2. RCH Wilma v. Moons - VRL-01080 (4+4,5+4+4+3,5+3+3,5+3+3+3,5=36)
3. RCH Toy's Mettiine - Meeri N. (3,5+4+4+3+3+3,5+3+4+4+3,5=35,5)
4. Xaviera LAC - VRL-01080 (4+4+5+3,5+3+3+3,5+3+2,5+3,5=35)
5. New Moon - Katri S. (3+3,5+4+3+3+3+3+3,5+3,5+3,5=33)
6. Frida IV - suba (3,5+4+4+4+2,5+3+3+3+2,5+3=32,5)
7. Alanna F - Christa W. (3+3+3+3,5+2,5+3+3+2,5+3+3=29,5)
8. Ryashmin Snowcat - Jazzumi (2,5+3+3+3+2,5+3+3,,5+3+2,5+3=29)

Luokka 3
1. CH Noviisin Ruuvari - VRL-01080 (5-5-5-4½-4-3-4-4-3-3½ = 41 p.)
2. RCH Moons My Way - VRL-01080 (5-5-5-4½-3½-3-4-3½-3-3 = 39,5 p.)
3. RCH Anthony's Elevent Rumour - Jazzumi (5-5-5-3-3-3½-4-4-3½-3 = 39 p.)
4. Phoenix v. Moons - Miia Maria (4-5-3½-5-3-3½-4-3½-3½-3½ = 38,5 p.)
5. Milkyway - leah (4-5-5-4½-3½-3½-3-2½-3½-3½ = 38 p.)
6. Dark Cocoon Crow  - Katri S. (4-5-5-3-3-3-3½-3½-3½-3½ = 37 p.)
7. Harald Nobel - leah (4-5-5-3½-3-3-4-4-2½-3 = 37 p.)
8. Snilli Lorenzo - Meeri N. (3½-4-4-4-3-3-3½-3½-2-2½ = 33 p.)
9. GL Paranoid - suba (3½-4-4-3-3-3-3-3-3-2½ = 32 p.)
10. Minimum - dex. (3½-4-3½-3½-3-3-2½-3-2-3 = 31 p.) 

Luokka 4
1. CH Päivärinteen Jokeri - suba (4+4+4+3,5+3,5+4+4+4+3+3,5=37,5)
2. RCH Jackstraw v. Moons - Katri S. (3,5+4+4+3,5+3,5+3,5+4+4+3,5+4=37,5)
3. RCH Maddox v. Moons - Christa W. (3,5+4+4+3,5+4+3,5+3,5+4+3,5+3,5=37)
4. RCH Snilli Harlekin - Meeri N. (3,5+4+4+3,5+3+4+3,5+4+3,5+4=37)
5. Crowvalley Willie - VRL-01080 (4+3,5+4+4+3,5+3,5+4+3,5+2,5+3=35,5)
6. Tommy v. Shandi - VRL-01080 (3+3,5+3,5+3,5+3+3+3,5+3+3+4=33)
7. Rilnerclaulce LAC - Jazzumi (3+4+4+3+3+3,5+3,5+3,5+2,5+3=33)
8. Charley v. Moons - Miia Maria (3+3,5+3,5+3+3+3,5+3,5+3+3,5+3,5=33)