VSN näyttelyt 28.03.2013

- Kilpailut pidetään Moondance tiloissa
- Vastuuhenkilönä toimii misery.
- Yhteen luokkaan otetaan max. 12 osallistujaa
- Yksi hevonen saa osallistua yhteen luokkaan näyttelyissä
- Yhdeltä omistajalta max. 2 hevosta per luokka
- Luokat avoinna vain valokuvallisille

Osallistuminen

- viimeinen osallistusmispäivä on 26.03.2013
- Osallistumiset sähköpostiin virtuaali @ rikotut.net otsikolla VSN2

Osallistumiset vain alla olevassa muodossa :
Luokan nro
<a href="http://-alkuinen osoite">Hevonen</a> - omistaja

Luokat

Luokka 0: Show Winner-luokka
Luokka 1: suomenhevoset, orit (tuomari Niina M.)
Luokka 2: suomenhevoset, tammat (tuomari Niina M.)
Luokka 3: shetlanninponit, orit (tuomari Peppi S.)
Luokka 4: shetlanninponit, tammat (tuomari Peppi S.)


Osallistujat/tulokset

Show Winner-luokka
SW1 Fiktion Sulho - Milja
SW2 Fiktion Sulho - Milja
SW3 Bentley MO - Sarpa
SW4 Wiona v. Raad - Moondance

Luokka 1
1. CH Fiktion Sulho - Milja (4,5+4+4+4,5+4,5+3,5+5+4,5+3,5+3,5=41,5)
2. RCH Kajon Varjokuva - Moondance (4+4+4+4,5+4,5+3,5+4,5+3,5+3,5+3,5=39,5)
3. RCH Viehättävän Ruhtinas - Ricky (4,5+4+4,5+4,5+4+3,5+3,5+3,5+3,5+3,5=39)
4. RCH Huvikumpulan Viljami - Snifffe (4+4+3,5+4,5+4,5+3,5+3,5+3+3,5+4=38)
5. Säkkijärvi - Susiraja (4+4+3,5+3,5+4,5+3,5+3,5+4+3,5+3,5=37,5)
6. Johtotähti - Moondance (3,5+4+4+4+3+3,5+3,5+3,5+4+4=37)
7. Fiktion Husaari - Milja (3+4+4+3,5+4,5+3+3+3+3+3=34) (Kuvakulma vääristää)
8. Koivupihan Aikapoika - Ricky (3,5+4+3+4+3,5+3+3+3,5+3+3=33,5)
9. Sakastin Huijari - Roo (3,5+3,5+3,5+3+3,5+3+3,5+3+3+3,5=33)
10. Kultaisen Liigan Väinämöinen - suba (3+3+4+4+2,5+3+3,5+4+3+2,5=32,5)
11. Kasper-Jesper ILO - Roo (3,5+3+3,5+3+2,5+3+3,5+3+3,5+3,5=32)
12. Lieto-Vehka - Susiraja (3+3,5+3+4+3+3+3+3+3+2=30,5)

Luokka 2
1. CH Sannin Roihutar - Snifffe (5+4+4+4,5+5+3+4+3,5+3,5+3,5=40)
2. RCH Moon Uniikki - Moondance (4+4,5+4,5+4+3,5+3,5+3,5+3,5+3+3=37)
3. RCH ILO Deilikki - Snifffe (3,5+3,5+4+4+4+3+3+3,5+3+3,5=35)
4. RCH Vikaarin Saima - lyllis (3,5+3,5+3,5+3,5+4+3+3,5+3,5+3+3,5=34,5)
5. Fiktion Tähtivälke  - Milja (3+3+5+3,5+3+3+4+3,5+3+3,5=34,5)
6. Mörkövaaran Lilja - Susiraja (3,5+3,5+4+3,5+3+3+3+3,5+3+3,5=33,5)
7. Mörkövaaran Humina - Roo (3,5+3,5+3+3+3+3+3,5+3+3,5+3,5=32,5)
8. Taikakuun Mielitty - Oona (3,5+3+3+3,5+2,5+3+4,5+3+3,5+3=32,5) (Sph
on alle 148cm!)
9. Moon Lupaus - Roo (3+3,5+4+3,5+3+3+3+3+3,5+3=32,5)
10. Fiktion Unna  - Milja (3+3+4+3,5+2,5+3+3+3,5+3,5+3=32)
11. Moon Minerva - Moondance (3+3+3,5+3+2,5+3+3,5+3,5+3+3,5=31,5)
12. Hiprakan Kaunokainen - Riitsu (3+2,5+0+3+3,5+3+3+3+3,5+3=27,5)
(Kuvassa ruuna!)

Luokka 3
1. CH Bentley MO - Sarpa (4+4,5+4,5+4+3,5+4+4+4+3,5+3,5=39,5)
2. RCH Adelman Xerxes - Procella (4+4,5+4,5+4+4+3,5+4+3,5+3+4=39)
3. RCH Spooky Holiday - Ricky (4+4+4,5+3,5+4+4+4+3,5+3,5+4=39)
4. RCH Vindillan - Niina (4+4+4,5+3,5+4+4+4+3,5+3,5+4=39)
5. Phoenix v. Moons - Miia Maria (4+4+4+3,5+4+3+4+3,5+3,5+3,5=37) 
6. Lucas FK - Milja (3,5+4+3,5+3+3+3,5+3,5+3+3+3=33)
7. Narrowing Love - Ricky (3+4+3,5+3,5+3,5+3+4+3+3+2,5=33)
8. Iairos - Milja (3,5+3,5+3,5+3+2,5+3+3,5+4+2,5+3,5=32,5)
9. Rudolph v. Moons - suba (3+4+4+3,5+3+3+3+2,5+3+3=32)
10.Kiiran Onni - Moondance (3+3,5+3+3+3+3,5+3+3+2,5+4=31,5)
11. Max Mickey - Moondance (3,5+4+4+3,5+3+3,5+3+2+2,5+2,5=31,5)
12. Mikioin Narmis - Sarpa (3+4+4+2+3+3+3,5+4+2,5+1=30)

Luokka 4
1. CH Wiona v. Raad - Moondance (4+4+4+4+3+3+3,5+3,5+3,5+3+4=39,5)
2. RCH Bellanca MO - Miia Maria (4+4+4,5+3,5+3+3+4+4+3,5+3,5=37)
3. Di'leilah v. Moons - Moondance (3+3,5+3,5+3+3+3,5+3+4+4,5+4=35)
4. RaF's Narrowing Gold - Sarpa (3,5+4+4+4+3+3+3,5+2+2,5+2,5=32)
5. Janella FK - Milja (3,5+3,5+4+3+2,5+3+3+4,5+2+3=32)
6. Jadelle - Milja (3+4+4+3,5+2,3+2,5+3+3+2,5+3,5=31,5)
7. Selma S.H. Pearlie - suba (2+4+4+3,5+2,5+3+2,5+2+3,5+2=29)
8. Peace r. Beauty - Roo (2,5+3+2,5+3+2,5+3+3+3+3+3,5=29)
9. Glowmoor Ianina - Snifffe (2+3,5+3+3+3+2,5+3+2,5+2,5+2,5=27,5)
10. Zerrie Yozora - Roo (2,5+3,5+4+4+2+2+2,5+2+2,5+2=27)
11. Tindra - Snifffe  (2+2,5+3+3+2,5+3+2,5+2,5+2,5+2,5=26)
12. Annabelle REC - Sarpa (1,5+2+2+2,5+2,5+3+3+3,5+3+3=26)