VSN näyttelyt 27.12.2015

- Kilpailut pidetään Moondancen tiloissa
- Vastuuhenkilönä toimii misery.
- Yhteen luokkaan otetaan max. 12 osallistujaa
- Yksi hevonen saa osallistua yhteen luokkaan näyttelyissä
- Yhdeltä omistajalta max. 2 hevosta per luokka

Osallistuminen

- viimeinen osallistusmispäivä on 24.12.2015
- Osallistumiset sähköpostiin virtmisery @ gmail.com otsikolla VSN12

Osallistumiset vain alla olevassa muodossa :
Luokan nro
<a href="http://-alkuinen osoite">Hevonen</a> - omistaja

Luokat

Luokka 0: Show Winner-luokka
Luokka 1: Shetlanninponiorit (tuomari dookie)
Luokka 2: Shetlanninponitammat (tuomari dookie)
Luokka 3: Suomenhevosorit (tuomari taffel)
Luokka 4: Suomenhevostammat (tuomari taffel)


Osallistujat/tulokset

Show Winner-luokka
SW1 Moons San Sebastian (4½-4½-4-4½-4-4-4-4-4-3½=41p)
SW2 Mayson's Haleigh (4-5-5-5-4-3½-3½-4½-3½-3=41p)
SW3 Moon Etelätuuli (4+3½+4+3½+5+4+4+3½+3½+5 = 40p)
SW4 Surmansuu (4+4+4+3½+5+4+4+3+3+5 = 39,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Smerups Egyptian Wind (4-4½-5-3½-4½-3½-4-3½-4-4=40,5p)
RCH Midnight Cruiser Ni (4-4½-3½-4-3½-3½-4½-4-4-3½=39p)
RCH Moons Misplaced Love (3½-4½-5-4-3-3½-3½-3½-3½-3½=37,5p)
RCH Golda Rosfeber (4-5-4½-4-4-3½-4-4-4-3½=40,5p)
RCH Sharon Key (4-4½-5-4-4-3½-3½-4-3-3½=39p)
RCH Wyat Karamel Kitten (4-4½-4½-4½-4-3½-4-3½-3½-2½=38,5p)
RCH Kulkurin Iltatähti (4+4+5+4+3+4+4+3+3½+3 = 37,5p)
RCH Mörkövaaran Vainaja (4+4+3½+4+3½+4+3+3½+3½+3½ = 36,5p)
RCH Sinikummun Taapero (4+4+3½+4+3½+4+3+3½+3½+3½ = 36,5p)
RCH Terttuli ILO (4+4+5+4+3½+4+4+2½+3½+3½ = 38p)
RCH Huvitutin Aaria (4+4+4+4+3½+4+3½+3½+3½+3 = 37p)
RCH Fiktion Verniikka (4+3½+3½+4+4+4+4+3½+3½+3 = 37p)

Luokka 1, she-orit
CH Moons San Sebastian - VRL-01080 (4½-4½-4-4½-4-4-4-4-4-3½=41p)
RCH Smerups Egyptian Wind - Ninni H. (4-4½-5-3½-4½-3½-4-3½-4-4=40,5p)
RCH Midnight Cruiser Ni - Nidavellir (4-4½-3½-4-3½-3½-4½-4-4-3½=39p)
RCH Moons Misplaced Love - lottis (3½-4½-5-4-3-3½-3½-3½-3½-3½=37,5p)
5. Jokikosken Larry - lottis (4-4½-4-4-4-3½-3½-4-2½-2½=36,5p)
6. Poseidon Casta - VRL-01080 (4-4½-3½-4-3½-3½-4-4½-2½-2½=36,5p)
7. Melvin v.d. Zanneshof - Ninni H. (3½-4-3-4-4-3½-4-4-3½-3=36,5p)
8. Devilish Murmur Nips - Nidavellir (3½-4-3½-4-3½-3½-3½-3½-3½-3½=36p)
9. Osaka Mist - Suvi (3½-3½-3½-3½-3-3½-4-3½-3½-4=35,5p)
10. Cyclone Mist - Suvi (3½-3½-3½-3½-3-3½-4-4-3-3½=35p)
11. Party Machine 69 - EmmiN. (4-4-3-4-3½-2½-3½-3½-3-2½=33,5p)
12. Auberon - Cin. (3½-4-3½-3½-2½-0-3½-4-3½-3½=31,5p)

Luokka 2, she-tammat
CH Mayson's Haleigh - Nintsu (4-5-5-5-4-3½-3½-4½-3½-3=41p)
RCH Golda Rosfeber - EmmiN. (4-5-4½-4-4-3½-4-4-4-3½=40,5p)
RCH Sharon Key - Nidavellir (4-4½-5-4-4-3½-3½-4-3-3½=39p)
RCH Wyat Karamel Kitten - Meeri N. (4-4½-4½-4½-4-3½-4-3½-3½-2½=38,5p)
5. Hassulan Pearl Bae - lottis (4-4½-5-4½-3½-3-3½-4-2½-3½=38p)
6. Lovie Dovie MO - Cin. (4-3½-4½-4-3½-3-4-4-3½-3=37p)
7. Dorothie Bae - lottis (3½-4-5-4-4-3½-3½-3½-3-2½=36,5p)
8. Celestial v. Moons - VRL-01080 (4-4-3½-3½-3-3½-4-4-3-3½=36p)
9. Jailbird of Nira - Nidavellir (3½-4-4½-4½-2½-2-4-3½-4-3½=36p)
10. Hufflypuff Anf - Suvi (3½-3½-4½-3½-3½-3-4-3½-3-3½=35,5p)
11. Blueberry v. Moons - Suvi (3½-4-3½-3½-3½-3½-3-3½-2½-2=32,5p)
12. Blizzard`s Violette - VRL-01080 (3-3½-4-4-1-0-3½-3½-3½-3½=29,5p) 

Luokka 3, sh-orit
1. CH Surmansuu - kuristaja (4+4+4+3½+5+4+4+3+3+5 = 39,5p)
2. RCH Kulkurin Iltatähti - VRL-01080 (4+4+5+4+3+4+4+3+3½+3 = 37,5p)
3. RCH Mörkövaaran Vainaja - Axel (4+4+3½+4+3½+4+3+3½+3½+3½ = 36,5p)
4. RCH Sinikummun Taapero - Ninni H. (4+4+3½+4+3½+4+3+3½+3½+3½ = 36,5p)
5. Rohkea-Elmer - kuristaja (4+3½+5+3½+3+3½+4+3+4+3 = 36,5p)
6. Ventoksen Wermilius - dookie (4+3½+4+4+3+3½+4+3+3½+4 = 36,5p)
7. Moon Viikari - VRL-01080 (4+4+3½+3½+3½+3+3½+4+4+3 = 36p)
8. Ulapan Armonaika - Axel (3½+3½+3½+4+3½+4+3½+3½+3½+3½ = 36p)
9. Turmeltajan Kauhukerma - dookie (3+4+3½+4+3+3½+4+3½+3½+3 = 35p)
10. MC Pomppuvieteri - yaren (3½+4+3½+3+3+3½+4+3½+3+3 = 34p)
11. Kuukarin Hankitonttu - Ninni H. (3½+4+3½+4+3+3½+3½+2½+3+3 = 33,5p)
Hulipeli KIR - yaren - Hyl, tiedoissa mainittu väri ei täsmää kuvaan, kuvassa (tummanpuna)rautias. 

Luokka 4, sh-tammat
1. CH Moon Etelätuuli - VRL-01080 (4+3½+4+3½+5+4+4+3½+3½+5 = 40p)
2. RCH Terttuli ILO - yaren (4+4+5+4+3½+4+4+2½+3½+3½ = 38p)
3. RCH Huvitutin Aaria - Axel (4+4+4+4+3½+4+3½+3½+3½+3 = 37p)
4. RCH Fiktion Verniikka - kuristaja (4+3½+3½+4+4+4+4+3½+3½+3 = 37p)
5. Turmeltajan Kisperiina - dookie (4+4+4+5+3½+3+3½+3+3+3 = 36p)
6. Joogin Pastilliunelma - Suvi (3½+4+4+3½+3+3½+4+3+4+3½ = 36p)
7. Rohkean Kultamussukka - kuristaja (4+4+3+3½+3½+3½+4+3+3½+3½ = 35,5p)
8. Mörkövaaran Tuonenkukka - dookie (4+3½+4+3+3+3½+3½+4+3½+3 = 35p)
9. Hengenvaaran Hysteria - Axel (3½+3½+4+3½+3½+4+3½+2½+2½+3 = 33,5p)
10. Moon Varjokukka - VRL-01080 (3+3+3½+3½+3½+4+3½+2½+3+2½ = 32p)
11. Elvana - yaren (3+3½+3+3½+2½+3+3½+2½+3½+3½ = 31,5p)
12. Suudelman Hetki - Suvi (2½+3+3+3½+3+3½+2½+3+4+3 = 31p)