VSN näyttelyt 27.06.2015

- Kilpailut pidetään Moondancen tiloissa
- Vastuuhenkilönä toimii misery.
- Yhteen luokkaan otetaan max. 12 osallistujaa
- Yksi hevonen saa osallistua yhteen luokkaan näyttelyissä
- Yhdeltä omistajalta max. 2 hevosta per luokka

- Yhdessä kasvattiyhmässä tulee olla 4 kasvattia
- Yksi kasvattaja saa ilmoittaa vain yhden kasvattiryhmän/luokka
- Kasvattajaluokkaan otetaan max. 10 ryhmää
- Kasvattien tulee olla vähintään kahdesta eri yhdistelmästä

Osallistuminen

- viimeinen osallistusmispäivä on 24.06.2015
- Osallistumiset sähköpostiin virtmisery @ gmail.com otsikolla VSN10

Osallistumiset vain alla olevassa muodossa :
Luokan nro
<a href="http://-alkuinen osoite">Hevonen</a> - omistaja

Osallistuminen kasvattajaluokkaan :
Luokan nro
Tallin omistajan nimi / Tallin nimi (Kasvattajanimi, jolla luokkaan osallistutaan)
<a href="http://-alkuinen osoite">Kasvatti 1</a>
<a href="http://-alkuinen osoite">Kasvatti 2</a>
<a href="http://-alkuinen osoite">Kasvatti 3</a>
<a href="http://-alkuinen osoite">Kasvatti 4</a>

Luokat

Luokka 0: Show Winner-luokka
Luokka 1: shetlanninponit, tammat (tuomari Weem)
Luokka 2: shetlanninponit, orit (tuomari Weem)
Luokka 3: suomenhevoset, tammat (tuomari dookie)
Luokka 4: suomenhevoset, orit (tuomari dookie)
Luokka 5: Kasvattajaluokka, avoinna she (tuomari Nintsu)
Luokka 6: Kasvattajaluokka, avoinna sh (tuomari Nintsu)


Osallistujat/tulokset

Show Winner-luokka
SW1 Kajon Mustasurma (4-5-5-4½-4-4-4-4-3½-3½=41,5p)
SW2 Fiktion Sirkitta (4½-5-5-4-3½-3½-4-4-4-3½=41p)
SW3 Warship Satin (4,5+4,5+4,5+4+4+4+3,5+4+4+3,5=40,5)
SW4 A.D. Abbey Mistress (4+4,5+5+4,5+4+3,5+2,5+4,5+4+3,5=40)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Xandra v. Moons (4+4,5+5+4+4+3,5+3,5+3,5+3,5+4=39,5)
RCH The Half Blood Prince AD (4,5+4,5+4,5+4+3,5+3,5+4+4+3,5+3=39)
RCH Dazhbog v. Moons (4+4,5+4,5+4+4+3,5+4+3+4,5+3=39)
RCH Wulfric von Linden (4+4,5+4+3+3,5+4+4+4,5+4+3=38,5)
RCH Oravan Wilhelmiina (4-5-5-4-4-3½-3½-3½-4-3½=40p)
RCH Moon Kukkahattutäti (4-4-4-4-4-3½-4-3½-3½-3½=38p)
RCH Moon Vesjlintu (4-4-4-4-4-3½-4-3½-3½-3½=38p)
RCH Pirunkorven Suhari (4-5-5-4½-4-4-3½-4-3½-3½=41p)
RCH Surmansuu (4½-5-5-4½-4-3½-4-4-2½-3=40p)
RCH Mielenpahoitin (4-4-5-4-4-4-4-4-3-3½=39,5p)

Best Breeder: misery. / Moondance (v. Moons, Moons) 9+8,5+7,5+8,5+4,5=38
Snuff v. Moons
Blake v. Moons
Dilemma v. Moons
Moons Royal Elliot

Best Breeder: alhippa / Taikakuun Kartano (Taikakuun/TK) 8,5+8,5+8+8,5+4,5=38
Auringonpimennys TK
Kunloiste TK
Taikakuun Haltiamieli
Taikakuun Oiva 


Luokka 1
1. CH A.D. Abbey Mistress - Jannica (4+4,5+5+4,5+4+3,5+2,5+4,5+4+3,5=40)
2. RCH Xandra v. Moons - VRL-01080 (4+4,5+5+4+4+3,5+3,5+3,5+3,5+4=39,5)
3. Mangon Cerise - Miia Maria (4+4,5+3,5+4+4+3,5+3+3,5+4+3=37)
4. Mayson's Haleigh - Nintsu (4+4,5+5+3,5+3,5+2,5+3,5+4+2,5+3=36)
5. Juultje v.d. Zanneshof - Cin. (3,5+4,5+4,5+4+4,5+2,5+3+4+3+2,5=36)
6. Autumn's Blanche - Nidavellir (VRL-08761) (4+4+4,5+4,5+4+3+3+2,5+2,5+3,5=35,5)
7. Riesa - Spookiness (3,5+4+3,5+4+2,5+2,5+3,5+3+3+3,5=33)
8. Myrtle v.d. Zanneshof - Cin. (3,5+4+3,5+4+2,5+2+3,5+3+3,5+3=32,5)
9. Wiola v. Moons - VRL-01080 (3+4+4+3+3+4+3+3,5+2+2=31,5)
10. Happy Times of Nira - Nidavellir (VRL-08761) (3,5+4+4+3+2+2+3+2,5+3+3=30) Harja vaikeuttaa arvostelua.
11. Hassulan Dixie Chick - Miia Maria (2,5+3,5+4+2,5+1,5+2+3+3+3+3=28) Harja vaikeuttaa arvostelua.
hyl.
A.D. Madison - Jannica  (Tuomarointihetkellä osoite sama kuin toisella luokkaan osallistuneella ponilla.)

Luokka 2
1. CH Warship Satin - Nidavellir (VRL-08761) (4,5+4,5+4,5+4+4+4+3,5+4+4+3,5=40,5)
2. RCH The Half Blood Prince AD - Jannica (4,5+4,5+4,5+4+3,5+3,5+4+4+3,5+3=39)
3. RCH Dazhbog v. Moons - VRL-01080 (4+4,5+4,5+4+4+3,5+4+3+4,5+3=39)
4. RCH Wulfric von Linden - Cin. (4+4,5+4+3+3,5+4+4+4,5+4+3=38,5)
5. Fawkes MO - Miia Maria (4+4+4,5+3,5+3,5+4+4+4+3+3,5=38)
6. Anti-Hero - VRL-01080 (3,5+4+4+3+3,5+3,5+4,5+3+3,5+3=35,5)
7. Wyat Aladdin - Laura (4+4+4,5+3+3+3+4+3,5+3,5+2,5=35)
8. Sixx Zizzofrenix MET - Jemiina (4+4+4+4+3,5+3+3,5+3+3+3=35)
9. A.D. Benjamin - Jannica (3,5+4+3,5+3,5+3,5+2,5+4+3,5+3+3,5=34,5)
10. Reposaaren Jasper - Cin. (3,5+4+4+3,5+3+2,5+3+3+3,5+3=33) Harja vaikeuttaa arvostelua.
11. Nips Malus - Nidavellir (VRL-08761) (3,5+4+3,5+2,5+2+1,5+3+3+4+3=30) Harja vaikeuttaa arvostelua.
hyl.
Wyat Undercover Of The Night - Miia Maria (Osoite ei toimi tuomarointihetkellä.)

Luokka 3
1. CH Fiktion Sirkitta - Milja (4½-5-5-4-3½-3½-4-4-4-3½=41p)
2. RCH Oravan Wilhelmiina - kuristaja (4-5-5-4-4-3½-3½-3½-4-3½=40p)
3. RCH Moon Kukkahattutäti - VRL-01080 (4-4-4-4-4-3½-4-3½-3½-3½=38p)
4. RCH Moon Vesjlintu - kuristaja (4-4-4-4-4-3½-4-3½-3½-3½=38p)
5. Fiktion Kirna - Milja (3½-4-4½-4-3½-3½-4-3½-3½-3½=37,5p)
6. Jalomieli - Kiiu (3½-4-4-4-3½-4-3½-3½-3½-4=37,5p)
7. Kamomilla - Miia Maria (4-4-4½-3½-3½-4-3½-3½-3½-3=37p)
8. Heilin Siina - Miia Maria (4-4-4-3½-3½-4-3½-3½-3½-3=36,5p)
9. Fiktion Miriami - Kiiu (3½-4-3½-3½-3½-3½-3½-3½-3-3=34,5p)
10. Viehättävän Ruulio - Sachiyo (3½-3½-3½-3½-3½-3½-4-3½-3-3=34,5p)
11. Mörkövaaran Tähtihetki - VRL-01080 (3½-3½-4-4-3½-2-3½-3½-3-3½=34p)
12. Adinan Enni - Jannica (3-4-4-3½-3-4-3½-3½-3-2½=34p) 

Luokka 4
1. CH Kajon Mustasurma - Miia Maria (4-5-5-4½-4-4-4-4-3½-3½=41,5p)
2. RCH Pirunkorven Suhari - Miia Maria (4-5-5-4½-4-4-3½-4-3½-3½=41p)
3. RCH Surmansuu - kuristaja (4½-5-5-4½-4-3½-4-4-2½-3=40p)
4. RCH Mielenpahoitin - Spookiness (4-4-5-4-4-4-4-4-3-3½=39,5p)
5. A.D. Estellen Hilarius - Jannica (4-4½-5-4-3½-4-3½-4-3½-3=39p)
6. Metsälammen Runorastas - kuristaja (4½-4-4-4-4-4-4-4-3-3=38,5p)
7. Vennamon Jääkäri - Kiiu (4-4-5-4-4-3½-3½-4-3-3½=38,5p)
8. Velhon Vilmeri - Milja (4-4-4½-4-4-4-3½-3½-3-3=37,5p)
9. Donastian Hirviö-Poika - Jannica (3½-4-4½-4-3½-4-4-3½-3-3=37p)
10. Moon Iikori - Milja (3½-3½-4-4-3½-3½-3½-3½-3½-4=36,5p)
11. Moon Ramiro - VRL-01080 (4-4-4-3½-3½-4-4-3½-3-2½=36p)
12. Moon Jupina - VRL-01080 (3½-4-3½-3½-3½-3½-3½-4-3½-3½=36p) 

Luokka 5 5/10
BB misery. / Moondance (v. Moons, Moons) 9+8,5+7,5+8,5+4,5=38
Snuff v. Moons
Blake v. Moons
Dilemma v. Moons
Moons Royal Elliot

suba / Reposaari (Reposaaren) 8+8,5+9+7+3,5=36
Reposaaren Carrie
Reposaaren Hazel 
Reposaaren Hamlet 
Reposaaren Fanni

taffel / Nidavellir (Nira, Ni) 8,5+8+7+8+4=35,5
Happy Times of Nira
Child of Snow Ni
Nira Feel of Winter (varsamainen, muuten nätti)
Nira Starchild 

Miia Maria / Wyat Shetlands (Wyat) 9+7,5+7+8+3,5=35
Wyat Night Jazzy
Wyat Rebella
Wyat Saffron Finch
Wyat Euphoria

Jannica / Adina (A.D., AD) 8,5+7+8,5+7,5+3=34,5
The Half Blood Prince AD
A.D. Abbey Mistress (erittäin vahva minileima, joten ei kovin hyvä standardikokoisena)
A.D. First Fiasco
A.D. Abbeyfield Joseph  

Luokka 6 
BB alhippa / Taikakuun Kartano (Taikakuun/TK) 8,5+8,5+8+8,5+4,5=38
Auringonpimennys TK
Kunloiste TK
Taikakuun Haltiamieli
Taikakuun Oiva 

misery. / Moondance (Moon) 7,5+9+9+8,5+4=38
Moon Ryöväri
Moon Vesjsiipi
Moon Etelätuuli
Moon Sirliina

suba / Reposaari (Reposaaren) 8+8,5+7,5+8,5+4=36,5
Reposaaren Naava
Reposaaren Kapina
Reposaaren Vekseli
Reposaaren Menninkäinen

Jannica / Adina (A.D., Adinan) 9+9+8,5+7,5+2=36 (sekaisin ravureita ja ratsu, joten ei kovin yhtenäinen ryhmä, hevoset itsessään hienoja)
A.D. Estellen Antonio
A.D. Estellen Hilarius
Adinan Hirmuinen
Adinan Enni

Milja / Fiktio (Fiktion) 7+8,5+8+9+3,5=36
Fiktion Attila (arvosteltu ratsuna, paremmat pisteet työhevosena)
Fiktion Aslak
Fiktion Aprilli
Fiktion Tähtisade

kuristaja / Rohkelikko (Rohkean) 7+8+9+7+3,5=34,5
Rohkean Mahtijätkä 
Rohkean Aamurusko 
Rohkean Miinakenttä 
Rohkean Ruudinvarma