NJ näyttelyt 20.01.2015

- Kilpailut pidetään Moondancen tiloissa
- Vastuuhenkilönä toimii misery. (VRL-01080)

Luokat

Luokka 0: BIS-kehä (tuomari Vibaja)
Luokka 1: Suomenhevostammat (tuomari Vibaja)
Luokka 2: Suomenhevostammat (tuomari Vibaja)
Luokka 3: Suomenhevosorit (tuomari Vibaja)
Luokka 4: Suomenhevosorit (tuomari Vibaja)




Tulokset

BIS-kehä 
BIS1 Metsäkartanon Hilppa VH14-018-0945 (MVA-SERT)
BIS2 Moon Ututyttö VH14-018-1596 (MVA-SERT)
BIS3 Mäkisuon Hurma (MVA-SERT)
BIS4 Fiktion Sulhaspoika VH14-018-1942 (MVA-SERT)

irtoSERT:
Villahaan Veena VH14-018-0852
Koston Taikalumi VH12-018-0969
Hetken Ruusumieli VH14-018-1553
Moon Sorento VH14-018-1608
Mörkövaaran Valtiatar VH14-018-1879
Suvisointu VH14-018-0871
Tuonenvaaksa VH14-018-1854
Moon Alvar VH13-018-1168
Fitkion Wilpuri VH15-018-0001
Huvitutin Vilperi VH14-018-1640
Moon Pyörre VH14-018-1200
Fiktion Voitonvarma

hyl.
Tiilikan Pesän Pörröisin VH14-018-1560 (ei tarvetta serteille) 

Luokka 1, sh-tammat
1. misery. (VRL-01080) - Moon Ututyttö VH14-018-1596 irtoSERT
2. lyllis (VRL-11107) - Villahaan Veena VH14-018-0852 irtoSERT
3. Jenny (VRL-12948) - Koston Taikalumi VH12-018-0969 irtoSERT
4. Anniina N. (VRL-09182) - Hetken Ruusumieli VH14-018-1553 sertin arvoinen
5. suba (VRL-12468) - Tiilikan Nasu VH14-018-0121 sertin arvoinen
6. Riella (VRL-01744) - Viehättävän Tara sertin arvoinen
7. yaren (VRL-04468) - Aronan Tiituliini VH14-018-0167 sertin arvoinen
8. kuristaja (VRL-04374) - Hurra-Leija
9. krista (VRL-13773) - Pirunkorven Vihma VH14-018-1709
10. felissa (VRL-04000) - Sakariina VH13-018-0606
11. Kiiu (VRL-12217) - Fiktion Miriami
12. Noreen (VRL-05766) - Mörkövaaran Ulrika VH14-018-1757 

Luokka 2, sh-tammat
1. lyllis (VRL-11107) - Metsäkartanon Hilppa VH14-018-0945 irtoSERT
2. misery. (VRL-01080) - Moon Sorento VH14-018-1608 irtoSERT
3. turjake (VRL-07415) - Mörkövaaran Valtiatar VH14-018-1879 irtoSERT
4. Noreen (VRL-05766) - Suvisointu VH14-018-0871 sertin arvoinen
5. Anniina N. (VRL-09182) - Tuonenvaaksa VH14-018-1854 sertin arvoinen
6. Riella (VRL-01744) - Rajattoman Eleonora VH12-018-1008 sertin arvoinen
7. Jenny (VRL-12948) - Moon Pohjantähti VH14-018-1199
8. suba (VRL-12468) - Reposaaren Käpyläinen VH14-018-1163
9. Suvi (VRL-01248) - Koivumäen Helmi VH14-018-0095
10. yaren (VRL-04468) - Terttuli ILO VH06-018-3722
11. kuristaja (VRL-04374) - Fridan Matriarkka
12. alhippa (VRL-00064) - Leimulintu VH14-018-1323 

Luokka 3, sh-orit
1. lyllis (VRL-11107) - Mäkisuon Hurma irtoSERT
2. misery. (VRL-01080) - Moon Alvar VH13-018-1168 irtoSERT
3. Axel (VRL-13550) - Fitkion Wilpuri VH15-018-0001 irtoSERT
4. Jenny (VRL-12948) - Huvitutin Vilperi VH14-018-1640 sertin arvoinen
5. suba (VRL-12468) - Nuuttipukki ILO VH13-018-0208 sertin arvoinen
6. Anniina N. (VRL-09182) - Kuunpilke TK VH14-018-0673 sertin arvoinen
7. Noreen (VRL-05766) - Pikku-Ukkonen VH14-018-1740 sertin arvoinen
8. Suvi (VRL-01248) - Cresendon Latte VH14-018-0187
9. yaren (VRL-04468) - Hulipeli KIR VH03-018-4911
10. Riella (VRL-01744) - Fiktion Unilukkari
11. kuristaja (VRL-04374) - Rohkea-Vekkuli
12. krista (VRL-13773) - Pärren Pussipöksy VH14-018-1710 

Luokka 4, sh-orit
1. alhippa (VRL-00064) - Fiktion Sulhaspoika VH14-018-1942 irtoSERT
2. suba (VRL-12468) - Tiilikan Pesän Pörröisin VH14-018-1560 irtoSERT
3. Jenny (VRL-12948) - Moon Pyörre VH14-018-1200 irtoSERT
4. kuristaja (VRL-04374) - Fiktion Voitonvarma sertin arvoinen
5. Suvi (VRL-01248) - Mörkövaaran Möhköfantti sertin arvoinen
6. misery. (VRL-01080) - Moon Ryöväri VH14-018-1181 sertin arvoinen
7. Anniina N. (VRL-09182) - Mörkövaaran Askeri VH14-018-1557 sertin arvoinen
8. Riella (VRL-01744) - Rajattoman Raisu
9. lyllis (VRL-11107) - Seljasaaren Liekki VH14-018-1205
10. yaren (VRL-04468) - MC Pomppuvieteri VH04-018-4658
11. Granstad (VRL-08761) - Tuhto
12. Noreen (VRL-05766) - Riiviöiden Teutori VH14-018-0540