NJ näyttelyt 02.04.2013

- Kilpailut pidetään Moondancen tiloissa
- Vastuuhenkilönä toimii Susanna K. (misery.)

Rajoitukset

- enintään 12 osallistujaa / luokka
- yhteen luokkaan yksi hevonen / omistaja
- yksi luokka / hevonen / näyttely
- yhdeltä omistajalta 5 hevosta / näyttelyt

Osallistuminen

- viimeinen osallistusmispäivä on 26.03.2013
- Osallistumiset sähköpostiin virtmisery @ gmail.com otsikolla NJ5

Osallistumiset vain alla olevassa muodossa :
Omistaja - <a href="http://-alkuinen osoite">Hevonen</a>

Päivitetty 26.4.2013 klo 12.14

Luokat

Luokka 0: BIS-kehä (tuomari Peppi S.)
Luokka 1: Suomen(pien)hevostammat (tuomari Peppi S.)
Luokka 2: Suomen(pien)hevosorit (tuomari Peppi S.)
Luokka 3: Shetlanninponitammat (tuomari Peppi S.)
Luokka 4: Shetlanninponiorit (tuomari Peppi S.)
Luokka 5: Varsat yo roduista aikuiskuvilla (tuomari Peppi S.)




Osallistujat/tulokset

BIS-kehä
BIS1 Aavan Senni
BIS2 Fiktion Sulho (irtoSERT)
BIS3 Päivärinteen Piparminttu
BIS4 Brio Aeyce
BIS5 Pirun Komia

irtoSERT:
Moon Lumihelmi	
Bellanca MO	
Spooky Holiday
Weirdo of Mystic 
Helmen Jemina
Pakkas-Ukko
Steekin Valetta
Tupla-Aate I.F.
Toy's Mathilde
Lieto-Vehka

Luokka 1
LKV1 VRL-00397 - Aavan Senni irtoSERT, JS
LKV2 AE - Moon Lumihelmi irtoSERT, JS
LKV3 Milja - Steekin Valetta irtoSERT, JS
LKV4 Huttis - Viehättävän Remiina KUMA, JS
LKV5 Ram. - Huvin Lystiina KUMA, JS
6. lumiere - Valemorsian KUMA, JS
7. VRL-01080 - Moon Minerva KUMA, JS
8. Susiraja - Mörkövaaran Lilja JS
9. Mei Shiratori - Virmalan Tariina JS
10. Katri S. - Klaavatar KAT JS

HYL.
Cery - Koivukujan Autuas (väärä luokka)
Roo - Mörkövaaran Humina (säkäkorkeutta ei mainita)

Luokka 2
LKV1 VRL-01080 - Pirun Komia irtoSERT, JS
LKV2 lumiere - Pakkas-Ukko  irtoSERT, JS
LKV3 Qem - Tulpa-Aate I.F. irtoSERT, JS
LKV4 Ricky - Viehättävän Ruhtinas KUMA, JS
LKV5 Milja - Aavan Vilho & Huttis - Fiktion Knuutti irtoSERT, JS
7. Roo - Kasper-Jesper ILO KUMA, JS
8. Mei Shiratori - Heinämäen Lohtu & Susiraja - Säkkijärvi KUMA, JS
10. reibili - Vaapukan Matias KUMA, JS
11. Katri S. - Jäpäkän Sekoelma KUMA, JS

HYL.
Cery - Helmen Jasmiini (väärä luokka)

Luokka 3
LKV1 Sylvester - Päivärinteen Piparminttu irtoSERT, JS
LKV2 Miia Maria - Bellanca MO irtoSERT, JS
LKV3 AE - Toy's Mathilde irtoSERT, JS
LKV4 VRL-01080 - Di'leilah v. Moons KUMA, JS
LKV5 Hanne - Fringilla KUMA, JS
6. Huttis - Celia v. LAC KUMA, JS
7. Qem - Oadan Lite Q'91 KUMA, JS
8. Milja - Priska JS
9. taffel - Take You Alive JS
10. Roo - Zerrie Yozora JS
11. Katri S. - SB Mehtä-Minttu JS

HYL.
Jannica - Little Pepper  (väärä luokka)

Luokka 4
LKV1 AE - Brio Aeyce irtoSERT, JS
LKV2 Ricky - Spooky Holiday & mystic - Weirdo of Mystic irtoSERT, JS
LKV4 VRL-01080 - Moons My Way & Huttis - Blake v. Moons KUMA, JS
6. Miia Maria - Fawkes MO KUMA, JS
7. Roo - Heston B KUMA, JS
8. reibili - SB Rodac KUMA, JS
9. Milja - Lucas FK KUMA, JS
10. taffel - Can't Stop Rock KUMA, JS
11. Qem - Juvenus I.F. KUMA, JS

HYL.
Jannica - WA Dash Color  (väärä luokka)

Luokka 5
LKV1 Milja - Fiktion Sulho irtoSERT, JS
LKV2 Ram. - Helmen Jemina   irtoSERT, JS
LKV3 Susiraja - Lieto-Vehka irtoSERT, JS
LKV4 Katri S. - Sakastin Jaakkima KUMA, JS
LKV5 VRL-01080 - Wave Post MET KUMA, JS
6. Huttis - Moon Nuppunen KUMA, JS
7. Mei Shiratori - Taikakuun Riemu KUMA, JS
8. Pierre - Helmen Vaaruma KUMA, JS
9. Sylvester - Joogin Kermaleivos KUMA, JS
10. Roo - Peace r. Beauty JS
11. Qem - Juliett I.F. JS