NJ näyttelyt 31.01.2013

- Kilpailut pidetään Moondancen tiloissa
- Vastuuhenkilönä toimii Susanna K. (misery.)

Rajoitukset

- enintään 12 osallistujaa / luokka
- yhteen luokkaan yksi hevonen / omistaja
- yksi luokka / hevonen / näyttely
- yhdeltä omistajalta 7 hevosta / näyttelyt

Osallistuminen

- viimeinen osallistusmispäivä on 24.01.2013
- Osallistumiset sähköpostiin virtmisery @ gmail.com otsikolla NJ4

Osallistumiset vain alla olevassa muodossa :
Omistaja - <a href="http://-alkuinen osoite">Hevonen</a>

Päivitetty 28.2.2013 klo 19.28

Luokat

Luokka 0: BIS-kehä (tuomari Terhi N.)
Luokka 1: Suomenhevostammat (tuomari Peppi S.)
Luokka 2: Suomenhevosorit (tuomari Peppi S.)
Luokka 3: Suomenpienhevostammat (tuomari Peppi S.)
Luokka 4: Suomenpienhevosorit (tuomari Peppi S.)
Luokka 5: Shetlanninponitammat (tuomari Henna L.)
Luokka 6: Shetlanninponiorit (tuomari Henna L.)
Luokka 7: Varsat yo roduista aikuiskuvilla (tuomari Terhi N.)




Osallistujat/tulokset

BIS-kehä
BIS1 Toy's Mathilde (irtoSERT)
BIS2 Helmen Jamaika
BIS3 Muistokujan Saaga
BIS4 AH Sanelma
BIS5 Adanna FK

Fiktion Lumo MVA-SERT (siirtyy BIS1:ltä)

irtoSERT
Aavan Lapinnoita
Rajattoman Eleonora
Rosvoruhtinas
Moon Vauhkomieli
Aubergine Delilah
Päivärinteen Zara
Sammytoe Edgar
Sennin Trolli
Kajon Varjokuva

irtoSERT -> KUMA
ILO Kervilä (VIR MVA Ch sertit)
Appelsiinitaikuri (VIR MVA Ch sertit)
Päivärinteen Reniro (VIR MVA Ch sertit)
Kajon Mustasurma (ei tarvetta irtolle)
Moons Million Light (ei tarvetta irtolle) 

Luokka 1
LKV1 aksu - AH Sanelma irtoSERT, JS
LKV2 Ilomantsi - Fiktion Lumo irtoSERT, JS
LKV3 Jessika - Aavan Lapinnoita irtoSERT, JS
LKV4 Ram. - Aavan Meeri  KUMA, JS
LKV5 Laura R. - Sirkkeen Leija  KUMA, JS
6. VRL-01080 - Moon Minerva & Vikaarin Saima KUMA, JS
8. Yogi - Moon Marenki KUMA, JS
9. AE - Marjamäen Melli KUMA, JS
10. Astrid N. - Kaartin Valhalla KUMA, JS
11. Qem - Pirun Kaanis JS
12. Liinu - Arvolaakson Viimatar  JS

Luokka 2
LKV1 Ram. - Helmen Jamaika irtoSERT, JS
LKV2 Ilomantsi - ILO Kervilä irtoSERT, JS
LKV3 Miia Maria - Kajon Mustasurma irtoSERT, JS
LKV4 Henna L. - Metsäkartanon Preemer & AE - Lemminkäinen KUMA, JS
6. Laura R. - Aavan Valtti  KUMA, JS
7. VRL-01080 - Lakean Markos KUMA, JS
8. VRL-0397 - Aavan Reemus KUMa, JS
9. aksu - AH Oskari KUMA, JS
10. Astrid N. - Koistilan Vilperi KUMA, JS
11. Qem - Roudan Uskomaton KUMA, JS
12. Liinu - Sähköisku CZ JS

Luokka 3
LKV1 VRL-0397 - Muistokujan Saaga irtoSERT, JS
LKV2 Riella - Rajattoman Eleonora irtoSERT, JS
LKV3 Miia Maria - Sirkkeen Anessa & Milja - Aavan Pihla KUMA, JS
LKV5 VRL-01080 - Moon Elviina KUMA, JS
6. Huttis - Mörkövaaran Juliaana KUMA, JS
7. Ram. - Viehättävän Valeria  KUMa, JS
8. Ilomantsi - ILO Noponen KUMA, JS
9. Astrid N. - Helmen Jade KUMA, JS
10. AE - Kajon Tarukannel JS
11. Laura R. - Mörkövaaran Pirra  JS

Luokka 4
LKV1 Ilomantsi - Appelsiinitaikuri irtoSERT, JS
LKV2 Henna L. - Rosvoruhtinas irtoSERT, JS
LKV3 VRL-01080 - Moon Vauhkomieli irtoSERT, JS
LKV4 Astrid N. - Fiktion Voitto KUMA, JS
LKV5 Miia Maria - Fiktion Kippari KUMA, JS
6. Laura R. - Sirkkeen Varjokas  KUMA, JS
7. Huttis - Milkan Hemminkäinen KUMA, JS
8. AE - Lamourin Sarjahurmaaja & VRL-0397 - Västerbyn Hurpales KUMA, JS
10. Ram. - Keinumäen Kaspian KUMA, JS
11. lyllis - Hymy KUMA, JS
12. Milja - Fiktion Helmeri JS

Luokka 5
LKV1 Huttis - Adanna FK irtoSERT, JS
LKV2 SSH&P - Aubergine Delilah irtoSERT, JS
LKV3 JP - Päivärinteen Zara irtoSERT, JS
LKV4 Milja - Priska KUMA, JS
LKV5 Miia Maria - Vuornan Effie KUMA, JS
6. rebely - Huvin Sarah KUMA, JS
7. Laura R. - Päivärinteen Halina  KUMA, JS
8. Nora - Sadie v. Synvilla  KUMA, JS
9. Qem - Oadan Lite Q'91 KUMA, JS
10. VRL-01080 - Micha v. Moons KUMA, JS
11. Snusmumriken - How U Remind Me JS
12. lyllis - Unfalirian Menace JS

Luokka 6
LKV1 JP - Päivärinteen Reniro irtoSERT, JS
LKV2 SSH&P - Sammytoe EdgarirtoSERT, JS
LKV3 misery. - Moons Million Light irtoSERT, JS
LKV4 Nora - Sportoi v. Synvilla KUMA, JS
LKV5 Miia Maria - Fawkes MO KUMA, JS
6. Huttis - Blake v. Moons KUMA, JS
7. AE - Milou v. Moons KUMA, JS
8. Chao - Monsoon Blues Dei KUMA, JS
9. lyllis - Boomslang KUMA, JS
10. sabina - Passaun Hermanni KUMA, JS
11. helllu - Jacks Boy KUMA, JS
12. Qem - Daniel Q'91 KUMA, JS

Luokka 7
LKV1 AE - Toy's Mathilde irtoSERT, JS
LKV2 Norpatar - Sennin Trolli irtoSERT, JS
LKV3 VRL-01080 - Kajon Varjokuva irtoSERT, JS
LKV4 Jannica - A.D. Golden Prima KUMA, JS
LKV5 Milja - Aavan Vilho KUMA, JS
6. Ram. - Helmiina HUI KUMA, JS
7. VRL-0397 - Aavan Senni KUMA, JS
8. Miia Maria - Maxwell KUMA, JS
9. Riella - Hassan Ellinor JS
10. Qem - Toy's Capriole JS
HYL
lyllis - Mäkisuon Hellanlettas (kuuluu aikuisluokkaan)
Henna L. - Karman Väinö (kuvat eivät toimi)