NJ näyttelyt 23.11.2012

- Kilpailut pidetään Infinityn tiloissa
- Vastuuhenkilönä toimii Susanna K. (misery.)

Rajoitukset

- enintään 12 osallistujaa / luokka
- yhteen luokkaan yksi hevonen / omistaja
- yhdeltä omistajalta 8 hevosta / näyttelyt
- avoinna vain ravureille

Osallistuminen

- viimeinen osallistusmispäivä on 21.11.2012
- Osallistumiset sähköpostiin virtuaali(a)rikotut.net otsikolla NJ3

Osallistumiset vain alla olevassa muodossa :
Omistaja - <a href="http://-alkuinen osoite">Hevonen</a>

Luokat

Luokka 0: BIS-kehä (tuomari Peppi S.)
Luokka 1: suomenhevosravurit, orit (tuomari Peppi S.)
Luokka 2: suomenhevosravurit, tammat (tuomari Peppi S.)
Luokka 3: lämminveriravurit, orit (tuomari Peppi S.)
Luokka 4: lämminveriravurit, tammat (tuomari Peppi S.)
Luokka 5: gotlanninrussravurit, orit (tuomari Peppi S.)
Luokka 6: gotlanninrussravurit, tammat (tuomari Peppi S.)
Luokka 7: shetanninponiravurit, tammat ja orit (tuomari Peppi S.)
Luokka 8: Yo rotujen varsat aikuiskuvilla (tuomari Peppi S.)

Osallistujat/tulokset


BIS-kehä
BIS1 Hot Rols Royce
BIS2 Hilirimpsis I.F. (irtoSERT)
BIS3 Sir Leather CL
BIS4 Ruutuässä W.E.I. & Purnin Primus
 
MVA-sert SB Tähtisilmä (siirtyy BIS2:lta)
 
irtoSERT:
Iki-Routa
She's My Sin RC
Camilla Rem
Pride
Bartholomew I.F.
Bindie B
M.L. Siro-Aatos
Passaun Hermanni
Dragonfly Depac
Muddyfoot C
Jodlaus
 
KUMA >
Tierra's Despair II

Luokka 1: suomenhevosravurit, orit
LKV1 Purnin Primus & Ruutuässä W.E.I. irtoSERT, JS
LKV3 Jodlaus  irtoSERT, JS
4. Kekan Gilliam KUMA, JS
5. Valtarian Temetus KUMA, JS
6. Roudan Melko-Korsto KUMA, JS
7.  Iki-Lohdutus JS
 
Luokka 2: suomenhevosravurit, tammat
LKV1 Iki-Routa irtoSERT, JS
LKV2 Routasydän I.F. KUMA, JS
3. Pirun Kaanis JS
4. AH Kirityttö JS

HYL.
Beach Run (väärä luokka)
 
Luokka 3: lämminveriravurit, orit
LKV1 Sir Leather CL irtoSERT, JS
LKV2 Pride  irtoSERT, JS
LKV3 Dragonfly Depac irtoSERT, JS
LKV4 Tierra's Chervolet KUMA, JS
5. Born To Be Best KUMA, JS
6. MF Shock-Resistant KUMA, JS
7. Desperado Ach KUMA, JS
8. Dark Legacy KUMA, JS
9. Mordor Noble
 
HYL.
Beach Run (yksi hevonen vain 1 lk/per näyttely)

Luokka 4: lv-tammat
LKV1 She's My Sin RC irtoSERT, JS
LKV2 Tierra's Despair II  irtoSERT, JS
LKV3 Easterly Lirg-Girl KUMA, JS
4. MF Delfi JS
5. Adaeze Ach JS
6. Balecloud Depac 

Luokka 5: gr-orit
LKV1 Hot Rols Royce  irtoSERT, JS
LKV2 Bartholomew I.F. irtoSERT, JS
3. A.D. Lyffs Leonard & Toy's Möhrik KUMA, JS

Luokka 6: gr-tammat
LKV1 Camilla Rem irtoSERT, JS
2. Bindie B irtoSERT, JS
3. Special Rose Surprise JS

Luokka 7: shetanninponiravurit, tammat ja orit
LKV1 SB Tähtisilmä irtoSERT, JS
LKV2 Passaun Hermannii irtoSERT, JS
3. Muddyfoot C irtoSERT, JS
4. Toy's Oscar KUMA, JS
5. SB Rodac JS
 
HYL.
SB Lumooja (osoite ei toimi)
A.D. All About Me (ei startannut)

Luokka 8: varsat yo roduista
LKV1 Hilirimpsis I.F. irtoSERT, JS
LKV2 M.L. Siro-Aatos irtoSERT, JS
3. Balewhale Depac KUMA, JS
4. Riverland's Chiquita JS